Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)

08.03.2012 21:24
Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Odpovědí na téma: 15
Text: 

Jaké máte zkušenosti se zajištěním na stáří u nás a ve světě? Teď jsem shlédla pořad "Krotitelé dluhů", ve kterém paní pracující v Itálii zvažovala zda bydlet v Praze či v Itálii, kde koupit byt. Věk 47 let. Vyšlo jednoznačně výhodnější zůstat v Itálii. Důchod tam činí 75 procent jejich průměrného platu a u nás 65 % našeho průměrného platu. To jsem tedy netušila. To je nářez!

 

VIDEO KROTITELÉ DLUHŮ ZDE

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.03.2012 22:58 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

"marki", to je všude od nás směrem na západ nářez. Řeknu ti, Belgie, 13 a 14 plat automaticky.  Na cestu do práce autem, dostávají na benzín, v práci mají zdarma polévku a kávu. Do důchodu se chodí oficielně v 65 letech, ale můžeš jít i dříve, třeba v 50 letech, ale to se ti krátí důchod, dostaneš jen alikvotní část. Důchod je 90%, sice jen u některých povolání, ale u nás u žádného. V nemocnici automaticky na pokoji telefon a TV, postele pro dva pacienty, žádný nadstandart, ale standart. Zaměstnaná žena nahlásí např. na tkzv.  UP, že potřebuje někoho na úklid a v týdnu ji přijde paní uklidit a vyžehlit. Tak jsou zaměstnáni všichni, třeba na pár hodin v týdnu, ale počítá se to, jako odpracované roky do důchodu. Až je ženě 50 let, zažádá si o čtyřdení pracovní týden, ale platí ji plný týden, to proto, aby dobře snesla klimakterium, které se v těch letech u žen dostaví. Postižení lidé jsou u nás v ústavu, tam pokud jsou pohybliví, tak 2x v týdnu jdou do práce a třeba zametají chodníky, hrabou posekanou trávu a tak, necítí se tolik nepotřební. S každým i s postiženým se jedná, jako se sobě rovným, žádné posměšky. Snad si ještě na něco vzpomenu.  

 
09.03.2012 07:44 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

Zajímavé informace, tohle jsem vůbec netušil... Je otázka, zda je takto nastavený systém dlouhodobě udržitelný...

 
09.03.2012 07:55 Uživatel: danielaslavíková
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

Mám kamaráda, který pracuje v Norsku. Podpora v nezaměstnanosti se pobírá 18 měsíců ve výši 64% předchozího platu před zdaněním prosím! K tomu ještě nezaměstnaní, kteří mají děti, nebo platí alimenty dostávají další příspěvky. Nezaměstnanost okolo 3%. Stačí? Itálie na tom moc dobře ekonomicky není, když stěhování, volila bych jinak. My, Češi jsme bohužel příliš hloupý národ a necháme si všechno líbit.

 
09.03.2012 11:30 Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

Norské království bývala chudší  agrární země s převahou rybolovu a dřevařského průmyslu. Ekonomika se převrátila po nálezu ropných ložisek v moři. Dnes patří na špičku evropských zemí. Srovnání s námi poněkud pokulhává.   Skandinávské země jako jediné podporují vlastní  populaci, nějak pochopili prastarou pravdu, že nic lepšího než děti nemáme. Jen naši političtí zabedněnci vidí budoucnost ve všem jiném

 
09.03.2012 12:19 Uživatel: Julie
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

  Jj a nechtějí do EU brání se zuby-nehty, prej by jim zatrhli jejich rybolov.   Njn, ještě pořád jsou ve světě politici, kteří vidí dál, jak na svoji špičku nosu.

 
09.03.2012 13:21 Uživatel: danielaslavíková
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

Nemůžeme se vymlouvat jen na "politické zabedněnce", protože jsme si je sami zvolili, od pravicových stran se těžko dočkáte podpory rodin, ta podporuje lidi jako je Krejčíř, Bakala a spol.   a naše levice je bohužel hloupá a neprůbojná a pak babo raď. Četla jsem názor, že pravici u nás volí hlavně naivní lidé, kteří si myslí, že tak budou patřit do tzv. lepší společnosti. Musím uznat, že na tom něco je.

 
09.03.2012 14:05 Uživatel: Julie
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

  Nemám ráda paušalizování. To je jako bych tvrdila o voličích levice, že jsou neschopní flákači, co chtějí pouze sociální jistotu.

 
09.03.2012 08:59 Uživatel: Julie
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

 V Rakousku odchází do řádného důchodu muži v 65 a ženy v 60 letech. Ale chtějí zvednou hranici pro ženy na 65let. O důchod si musíš zažádat,   podmínka je platit si důchodové pojištění 25let za produktivní život. Předčasný důchod je možný o 3 roky, přičemž se ti krátí důchod asi o 4,2%. Pokud budeš pracovat i v důchodovém věku, budeš mít vyšší důchod. Je to prý motivace pro ty co ještě můžou. U předčasného důchodu si nesmíš vydělat víc jak 350euro, jinak ti důchod vezmou. Průměrný rakušan užívá důchodu +/- 18 let. Z vlastního pohledu to vidím tak, že rakušané jsou pracovitější, pečlivější a pořádnější jak češi, viz. bordel při dálnicích.

 
11.03.2012 19:41 Uživatel: DDD.Anya
img_bestpage5109.gif
100-500
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

... jen tak  - pro pořádek.... wink Když se řekne "A" ( že v Čechách není na důchody),  mělo by se říct i "B" ( PROČ je to tak... krom faktu, že jsme zemí, která má za sebou několika generační "životní školu" rudých podovodníků, tzn. VLIV "obecného mínění" skrytě fungujícího hesla "kdo nekrade - okrádá rodinu", jež "se narodilo" jako NORMA "pro dobré žití" a NORMA "chytrosti" v době vlády komunistů) 

Odpověď na otázku PROČ zní krátce: platíme jedny z nejnižších daní z příjmů - do st. rozpočtu.

Viz citace ..z tohoto ZDROJE...(našly by se i jiné a přesnější, určitě, ale tohle mám po ruce zrovna)

"Živnostník s ročním příjmem 1 000 000 Kč při uplatnění 60% paušálu (ostatní živnosti), jehož žena pobírala celý rok pouze rodičovský příspěvek na jejich jediné dítě, neodvede na dani z příjmu ničeho. Daňový základ je totiž 400 tisíc Kč, daň 60 000 Kč (15 % ze 400 tisíc Kč). Sleva na poplatníka je 23 640 Kč, na manželku 24 840 Kč a daňové zvýhodnění 11 604 Kč.

 

Takže přestože to je pro většinu daňových poplatníků otrava podávat daňové přiznání, tak se to často „vyplatí“. A občané s nadstandardními příjmy se mohou rovněž radovat, vždyť právě oni mají z rovné 15% sazby daně největší užitek. Vždyť v mnoha členských zemích OECD je horní sazba daně z příjmu fyzických osob přes 40 %. V Austrálii 45 %, Rakousku 50 %, Belgii 50 %, Německu 45 %, Velké Británii 50 %, USA 35 %, Nizozemí 52 %, Japonsku 40 %. Absolutně nejvyšší je zdanění ve Švédsku, kde horní sazba daně dosahuje dokonce 61 % (centrální + místní sazba daně z příjmu dohromady). "

Můj závěr - k tématu diskuse, ten si radši odpustím. Kdo umí počítat - domyslí si.... wink

 
11.03.2012 21:10 Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

S tím malým zdaněním mohu souhlasit a to je tak všechno. Už dnes padají OSVČ s tím malým 15% zdaněním. Vsadím svoje nejmilejší boty na to, že každá pořádná učebnice ekonomie trvá na snížení daní, když se ve státě nevede. Ještě tento rok všichni pocítíme, co udělá s ekonomickým problémem zvýšení daní. Zlepšení se nedočkáme. Na to vsadím vlastní trenýrky

 

P. S. DDD zapomněla jsi dodat, jakou raketu zacvaká na sociálním a zdravotním

 
11.03.2012 23:37 Uživatel: DDD.Anya
img_bestpage5109.gif
100-500
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

... hele... ... já se kdysi vykašlala na účtařinu proto, že se mi nelíbilo zdanění ZAMĚSTNANCŮ celkově... Protože ti dřív fakt NEMOHLI nic moc dělat s výší svých daňových odvodů... na rozdíl od podnikatelů, kteří řvali jak protržení, když jim vyšlo placení daně i po všech jejich odečtech od základu daně všeho možného.... a "blbá" byla ÚČETNÍ - NE ONI... Podle nich teda.... Už jsem na ně prostě neměla nervy.... A dorazil mě "jeden", co byl hluchej a slepej a tak arogantní mistr světa, že si lajznul ignorvat analýzy z účta.... varování!!! .... a do roka a do dne OD varovné analýzy připravil pak o práci 70 lidí - ze dne na den.... Konkurz - a pak jsem byla jedna ze 70 lidí, kdo se nehroutil, protože TO ČEKAL - A PŘIPRAVIL SE.... a ne jen na všechny potřebné rady, které se v takové chvíli pak od účetní očekávají.... Ale tím to pro mně taky na dlouho jako práce pak SKONČILO. Z mé vlastní vůle - jako džob...

PAK jsou kecy typu "omlouvám se vám - měla jste pravdu" NA NIC.... ... i když - praxe pak opět prokázala, že štěstí přeje připraveným.... Já jsem na téhle chybě podnikatele "vydělala" asi 200 tisíc a poctivě - bez jakéhokoliv podvodu... Nároky ZE ZÁKONA.... Ovšem - peníze nejsou všechno a zase jsem "platila" jinde.... jen za to, že jsem vůbec CHODILA DO PRÁCE.... Takže v zájmu záchrany JINÝCH podstatnějších věcí jsem pak zas dlouho do práce nechodila... jen jsem díky čísi chybě měla DOST na to, abych si to mohla dovolit - když to BYLO NUTNÉ.... (.. že by NÁHODA.. ? ... )

Příteli.... .. žádná doba není lehká.... ale tolik ÚLEV na dani, kolik je dnes.... ? ! .... to je bez komentáře. U mně aspoň.... A hodně těch úlev přímo stojí na tom OCENĚNÍ VLASTNÍ snahy každého postarat se sám o sebe i na stáří... Faktem je, že asi každého nás drásá KOLIK platíme na ty pojistné odvody.... v kontrastu  pak ať už u lékaře, nebo při čerpání důchodu - žádná sláva..... !!! Njn.... Co na to říct... (? )... Že by -  VČAS s tím počítat... ? ... nebo... že by - VŠECHNO JE O LIDECH.... ? - aspoň pokud jde o tu LÉKAŘSKOU péči... ?

A dalším faktem ve věci je, že znám i takové živnostníky, co si ANI NEVYDĚLAJÍ  tolik, aby měli NA CO uplatnit všechny možné odpočty z daňového základu.... Ovšem taky dlužno říct - jsou to většinou alkoholici....   A na tyhle lidi konec "schwarz systému" může mít taky "živnostensky smrtonosný" dopad..... Nikdy není nic jen černé - nebo jen bílé.... a ty z nás... jakkoliv čímkoliv OSLABENÉ... ty zasáhne LEDACOS.... Takže mi z toho vychází závěr:... nechlastat, bo je pak homo sapiens víc nesvéprávnej, než svéprávnej... a nesvéprávnej se neumí postart sám o sebe - známá věc.

- A JE TO.... ... Njn... Aááá už si z tématu zas dělám srandu - já už lepší nebudu.  

Mimochodem... nepatřím k těm, co by neměli na co nadávat - důvod je v Čechách vždycky.... ani lupa není potřeba.... Ale nebaví mě to.... Baví mě hledat cesty k řešení - ať jde o cokoliv... A ne jen u čísel... Pokud teda je to řešení v lidské moci. Což všechno není. Ale v moci každého toho je víc, než si mnozí myslí..... ,

 
11.03.2012 20:47 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

DDD. Anya, zřejmě pracuješ s čísly a počítáš daně, tak to víš přesně. Jenže ve vypsaných zemích, lidem vybyde vždy více, než lidem zde i přes nižší odvody do státního rozpočtu při Daňovém přiznání. Všude platíme přímou daň a to DPH, takže z platu zůstane velice málo peněz na %,   a státu se to vrací v DPH.

Dále cena potravin, pohonných hmot, energií je mnohdy, neli vždy, stejná, či vyšší než ve vyjmenovaných zemích.

Potom není opomenutelná kvalita výrobků spotřebního zboží a hlavně potravin. Poskytované služby ve zdravotnictví, jako standart a u nás nadstandart.

 

Takže docházím k tomu, že vypočítat v penězích lze, ale s kvalitou a s úrovní ostatního porovnat nelze, poněvadý bychom porovnávali neporovnatelné.

 

 

 
11.03.2012 22:37 Uživatel: DDD.Anya
img_bestpage5109.gif
100-500
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

wink... ani se o to nesnažím.... (.. dodatek ke Tvé poslendí větě... ) protože od toho jsou hloubkové analýzy na Ministerstvech a nejde to ani "jen tak" porovnávat "od boku" a bez relevantních podkladů. Taky jsem si sem "jen odskočila"... wink.... jen tak "zrelaxnout" OD ČÍSEL... Jak říkáš... wink... mám jich teď okolo sebe víc než plno.... A taky jsem mezi tím chvilku i mrkla na TV... wink.. takže odpověd se zdržela....

Faktem ovšem je, že hold z těch čísel "se rodí" další čísla... DPH jinde ve světě mě zas tak moc nezajímalo, ale teď jsem si k tomu našla ...tohle....Krom jiného, co vyhodí "kámoš Google"" na otázku DPH ve světě....Evropa je s DPHáčkem prostě nejdražší a ČR je jednou z nejdražších zemí i v té Evropě. To jsou fakta. Ovšem, zase... , když se porovnají ta čísla.... (? ! )... nepřipadá mi, že bychom na tom byli SYSTÉMOVĚ oproti jiným tak zle - pokud jde o tu daňovou politiku. Naopak. Pořád to jen nahrává skutečnosti, že hold BUĎ se budou platit vysoké daňové odvody z příjmů - NEBO se každý musí postarat o své zdraví i stáří SÁM - víceméně... Ne doslovně a plně, ale... víííceméééně ano. A on je tohle fest "oříšek" přijmout pro mnohé z nás, co jsme prožili většinu svého života v totalitním systému, kde se nikdo NESMĚL ani o nic sám starat - ve smyslu "postarat se o sebe na stará kolena"..... (.. aby ANI NÁHODOU nevybočoval z té řady "všichni se mají stejně" - blbě /nebo/ dobře, ale to  jen za cenu zaprodaností charakteru... , nebo při naprosto přirozené své nesvéprávnosti papírově oštemplované... ) Prostě ten režim "vyškolil" DAVY lidí do ZÁVISLOSTI... NA  SYSTÉMU.... a tím, že 40 let bylo ZVYKEM  nadávat jen "doma pod pokličkou", dalších 20let se začal aplikovat TEN ZVYK jen do SVOBODY PROJEVU... a nadává se  - asi preventivně, či co - FURT NA NĚCO.... Mě to tak aspoň připadá... Lidi věci neumí řešit, to nás nikdo (teda většinu lidí) to nikdo ani NEUČIL - UČILI NÁS OPAK - systémově... ( nikoliv ovšem třeba u nás doma.. ) Takže většina lidí  umí jen kritizovat, což se generačně VZOROVĚ přenáší dál... už po NĚKOLIK generací...

Nelze ale ani  - když už jsem u toho, opomenout fakt, že taky je velmi obtížné.... pro český národ obecně.... ZBAVIT SE ZVYKŮ z té totality... zvyků přenášených taky už po NĚKOLIK generací.... zvyků - řízených skrytým heslem "kdo nekrade - okrádá rodinu"..... Zvyků OCEŇOVAT a OBDIVOVAT  (byť ve skrytu duše a de facto závistí... ) právě toho, kdo nějak "vykýve se systémem".... Takže - PODVODNÍKY....

Prostě si myslím, že by českému člověku (.. obecně.. ) prospělo, kdyby se přestal koukat KDE MÁ CO KDO LEPŠÍ.... a kdyby se přestal chovat ke státu jako rozmazlené děcko, co chce každý den něco jiného podle toho - CO KDE UVIDÍ JINDE.. (.. a často soudíc politiky i jen podle toho co "jedna paní povidala"... )... a KDYBY se český člověk snažil STÁT SE DOSPĚLÝM člověkem... zodpovědným SÁM za sebe..... a za svůj život... za jeho kvalitu... Ne jen že za svůj charakter, od kterého se toto vše ale odvíjí... Nebo - MĚLO BY se to z poctivého přístupu k sobě i k druhým odvíjet...

wink Nedělám JEN ty čísla... co do svého vzdělání... navíc DALŠÍ moje vzdělávání SE vzešlo už z potřeby ŘEŠIT tyhle handicapy "davové nedospělosti" Čechů.... protože NA TOHLE DOPLÁCÍME VŠICHNI... A VŠUDE.... A VE VŠEM.... narážíme na to všichni i při SVÉ snaze o poctivost až příliš často a skoro všude.... a pak je pro mnohé velmi těžké BÝT JINÝ - BÝT POCTIVÝ, když "nepoctiví jsou všichni" - to je "NORMA".... Takže můj názor na věc se toho zákonitě týká... Což může být mnohému čtenáři nepříjemným "počtením", ale.. je to prostě MŮJ NÁZOR... který vždycky sklouzne do toho závěru, že... každý by měl každou kritiku začínat SÁM U SEBE... CO KDO UDĚLAL SÁM pro to, aby naše děti už těma zbastarděnýma ZVYKAMA "pro přežití" z totalitního období NETRPĚLY.... Čím víc lidí si začne co nejdřív takové otázky klást - tím víc dětí už bude vyrůstat psychicky ZDRAVÝCH... Tak to prostě JE...

Naše budoucnost JE V DĚTECH.... takže NA NICH VELMI ZÁLEŽÍ - JACÍ z nich vyrostou lidé.... a TO zase záleží NA NÁS... NA VŠECH..... Dítě má STEJNÉ dispozice "od přírody" pro poctivost... i pro nepoctivost.... a NAUČÍ SE preferovat to - co DOMA "se považuje" za CESTU K ÚSPĚCHŮM..... V tomhle je ten "zakopaný pes" VŠECH Čechů, protože snad není jediná rodina (celkově... po 3 generace zpět a ve všech větvích.. ), kde by NĚKDO nebyl v průběhu totlaity oddaným  komunistou.. nějak "úspěšným" = podvodníkem... DE FACTO.... a TO JE PRŮSR.... Dodnes na můj vkus příliš mnoho lidí... a bohužel i... mladých.... vnímá poctivost min. jako "hloupost"... Tudy ovšem cesta k LEPŠÍ životní úrovni v Čechách NEVEDE.... Ztratili jsme jako NÁROD svou HRDOST I SOUDRŽNOST.... protože už jen málokdo ovládá to UMĚNÍ... BÝT poctivý... k sobě i k druhým..... a ZA VŠECH okolností..... Tím pádem logicky přetrvává  problém s DŮVĚROU systémovému řízení.... Ale - není to fakt JEN  blbej ZVYK.... ??? A kolik z nás umí ROZLIŠIT DŮVĚRU... od VÍRY někomu, něčemu? Na VÍRU se velmi tvrdě doplácí... Na důvěru jde doplatit taky, ale "jeden je připravenej" - na MOŽNOST použití NĚČÍ svobody volby ZRADIT důvěru..... Na což VÍRA nikoho připravit NEUMÍ.... A v tom je ten rozdíl... V reakci na skutečnost - POKUD někdo ZRADÍ..... (.. pak je taky ve hře otázka neadekvátních požadavků VĚŘÍCÍCH, na rozdíl od těch co dávají DAR DŮVĚRY... ale i když vše se vším souvisí -. to už tady pitvat nebudu... Jen dodávám, že v mém pojetí slova VÍRA tady nejde o katolíky, islámisty, židy ap.. , ale jde o ZPŮSOB přístupu k sobě i k druhým... )

Uf.... A mizím.... RADŠI... , ... příliš jsem se rozepsala - omlouvám se... Nic osobního.... ,

 
15.03.2012 23:14 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

Tak jistě, že jsou bohatší (a méně rozkradené) země než je ČR. Třeba Německo nebo ta Itálie. Nic překvapujícího, myslím si.

 
15.04.2012 13:59 Uživatel: anabel31
Věk:  36

Město:Praha

Téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Text uživatele: 

zdanění v čr patří k jedněm z nejvyšších. Nejde jen o přímou daň z příjmu, která na papíře vypadá nějak a skutečnost je jiná. Hrubá versus superhrubá, povinné sociál a zdravotní. Bohužel pro většinu lidí těžce pochopitelné. A na kecy politiků jaké máme nízké daně se chytne spousta tydýtů. A ti nejbohatší, kteří asi neplatí nic. Chce to opravdu jen počítat a uvažovat. A ono sociál a zdrav je taky daň. Čím víc vydělám tím větší. A co za to dostanu?? Něco víc??  Samozřejmě jde říct že máme 15% a šmitec. Ale je to jaksi blbost.  A že nám zdanění příjem ak zdaní znova dph a dalšíma daněma. A kde sme pak?? To se jako za daně nepočítá?? Lidi si tad yplošně nechají lhát a krmit takováma nesmyslama. Někteří to ještě papouškují dál. To že s tím nějakým způsobem pracují je pro mě alarmující (viz Anya)

Problém je samozřejmě úplně jinde, v lidech a v duchovním pohledu na celou věc. Každý musí začít od sebe, a říct ne tomuhle vykořisťování, uvědomit si proč se jemu toto děje. Jenže když si lžu že se mám vlastně prima... Za každou cenu nechci vidět skutečnost a realitu?? Protože pak bych musel něco dělat?? Je jednodušší strčit hlavu do písku, nevidět, neslyšet a nechat po sobě dupat. Tohle dělá většina lidí. Když se někd ozve (doktoři, odbory) ti ostatní jim rychle podrazí nohy. Chceme tady vůbec něco změnit?? Četli jste třeba co se děla před pár lety na Islandu? Že to jde? Je n to chce otevřít oči a říct ne.

To že máme jedny z největších daní, nejvyšších cen, nejnižších platů (v rámci EU) je fakt. Také neskutečnou korupci, mafiii propojenou s politiky, státními zakázkami, dotacemi z EU - tudy odtékajé miliardy někam na soukromé zahraniční účty. Ale stále budou někteří blekotat a chtít vyšší daně. Protože stále jsou tu takoví kteří platí málo tak hr na ně! happy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Důchody v zahraničí a ČR - porovnání (Krotitelé dluhů)
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175173
Počet registrovaných: 5084 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny