Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?

26.07.2017 21:20
Uživatel: KapkaNadejevOceanu
Věk:  18
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Zdravím,

takže jak bych měl začít?

Polovinu života mám za sebou dnes (26.07.2017) sem oslavil 18 narozeniny, učím se na prodavače, sem v druhém ročníku, usetrino mám 15000 Kč + vkladní knížka.

Moje budoucnost vypadá černě, zatím mám akorát 2000 Kč měsíčně z praxe což je je jako úspora zanedbatelné, ale lepší než nic. Jakmile se vyučim je velká šance že hned nastoupim, takže tak černá budoucnost by to být nemusela. Když bude 2-3 roky žít u rodičů budu jim dávat tak 3000 zbyde mi 13000 Kč což je asi 500 tis. Kč + knížka, vím že za takové nic slušného neseženu ale na nějakou malou garzonku mi 200 tisíc stačí nebydlim v Praze. Sice budu muset žít od výplaty k výplatě ale budu mít 350.000 jako pojistku takže budu mít na měsíc třeba 19 tisíc na zacatrcni vybavení. A pak mi a bude stačit 4000 nájem + 3000 jídlo, zbyde mi 9000, zábavu stačí notebooky, sex si kupovat nepotřebuju. Jsem asexuál a sny treba 3 dny v týdnu hladovky). Vybavení stačí jen základní (postel, mikrovlnka, WC a sprcha, menší lednice+ židle mi stačí). Notebook co mám 3 měsíce stačí, 500 tisíc není taková almužna když nežijí v Praze. Bude mi tak 23.

Rodiče říkali že když se vyucim prodavačem že v té profesí nebudu zakletej celej život ale je nějaká mizerná šance stát se třeba vedoucím což už by byl tak. dvojnasobek. Sice ted beru hodně naivní optimistickou možnost, přece jenom stát se vedoucím prodejny z obyčejného prodavače je velmi obtížné, ale ne nemožné, pokud by to vyšlo měl bych nadprůměrný plat (nejspíš) což už by nebylo rozhodne špatnè, a pak bych tak za rok dva měl tak 1-1,5 mil ušetřino tak bych mohl zkusit podnikat (nějaký obchod jako má vetnamec) a dát tak polovinu na zkoušku když by to nevyšlo vrátil bych se k nudnému stereotypnímu životu nebo spáchal sebevraždu.

Vím že si to představuju jako Hurvínek válkue, stejně se jen potřebuju uklidnit z toho že budu navždy bezcenný prodavačsky odpad, a stejně žádnou krásnou holku mít nebudu, maximálně jednozubou chlupatou tlustou bestii s 400 kily špeku, kterých už se mi naskytli stovky.

Ale můj dotaz hlavně je: Je nějaká malá šance že se z bezcenného prodavačského odpadu můžu stát úspěšným podnikatelem?

Děkuji za vaše odpovědi.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2254x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Život nemusí skončit tak špatně.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.07.2017 06:02 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Asi takhle, všechno je možné. Jde o to, co umíš. Kdo opravdu umí prodat (i písek na poušti a ledničky v Grónsku), můžeš dělat prodejce všeho možného a nemožného - finančních produktů (OVB, Partners a podobné), potravinových doplňků a drogerie (Amway, Avon, Oriflane, Dedra), prodejce levné energie (Bohemia energy), nádobí (Zepter), mobilncíh tarifů, internetu a podobně.

Otázkou je, jestli tě bude taková práce uspokojovat, je to neustálé vnucování se a není to úpně poctivá práce (liden nemůžeš říkat úplnou pravdu, protože jinak ty produkty nekoupí).

 

Další možností je dále se vzdělávat, mohou to být jazyky (přece jen v Německu či Rakousku si i jako prodavač vyděláš víc, ale i cokoliv jiného - třeba takový JAVA programátor dnes (27.07.2017) nebere pod 100 000 měsíčně.

 

Zkrátka nic ti nespadne samo do klína, když budeš čekat, ničeho se nedočkáš. Snad kromě té holky - v tomhle věku jsou ještě poměrně náročné a vybírají si (protože si naivně myslí, že si mohou vybírat), ale jak překročí třicítku, jdou jejich nároky prudce dolů, po 35 už berou všechno, co udrží moč a myšlenku.   Takže pokud na holku nespěcháš, neboj se, dočkáš se. Snaž se trošku "socializovat", protože aby o tebe nějaká holka projevila zájem, musí vědět, že vůbec existuješ, když budeš sedět doma, tak nepřijde a nezazvoní "tady mě máš". Snaž se přidat do nějaké skupiny lidí, je úplně jedno, jeslti to bude Klub českých turistů, nebo hráči cosplay či cokoliv jiného - nevyčerpatelnou studnicí holek jsou různé neziskovky, kamarád chodí "lovit" na různé demonstrace za ochranu zvířat, říká, že tam je vždycky spoustu nadrženejch holek, stačí jen říct, jak mu na těch chudácích pejscích  kočičkách záleží a už si vede nějakou domů

 
27.07.2017 09:06 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Patriku, tvoje představa, že ženy nad 35 berou "všechno" je značně zcestná.  

Je to na jinou diskuzi, proto to nebudu rozpitvávat, ale nebereš v potaz jednu věc - ženy v tomto věku zdaleka nebývají jen zoufalky, mnoho z nich už umí v pohodě žít singl, mají zajištěné bydlení i kariéru a mnoho z nich má za sebou zkušenosti díky nimž vědí, co chtějí ale hlavně: co nechtějí. Např. nějakého dementa.

 
27.07.2017 10:01 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Soudím podle toho, co vidím kolem sebe a opravdu ten první zlom po 30 a druhý po 35 pozoruji velmi výrazně. Možná (určitě) jsou i ty nezoufalé, ty, které jsou spokojené (nebo si namlouvají, že jsou spokojené) žít single, ale těch, co skočí po čemkoliv, co se udrží na nohou, je dost na to, aby si muži kolem 40 mohli vybírat. A pokud je navíc svobodný, bezdětný a bez dluhů (což už je dnes (27.07.2017) rarita), tak nemá problém si ženskou najít.

 
27.07.2017 11:04 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

A já zase výrazně pozoruji, že stále ještě je dost mužů, kteří byť jsou jinak vcelku rozumní, mají tendenci vyjadřovat opovržlivé předsudky vůči ženám jen kvůli jejich věku.  

Víc to nebudu pitvat, je to na jinou diskuzi.

 

Chci jen ještě autorovi tématu vzkázat, aby na žádná "bájná stvoření" v podobě zoufalých 35+, které skočí po všem, co se udrží na nohách, raději nevěřil. Jestli stojí o kvalitní partnerku a kvalitní vztah, bude jí muset mít co nabídnout. Což neznamená nutně bůhvíjaký majetek, ale minimálně schopnost se o sebe a případnou rodinu postarat, nějaký charakter a ženu nebrat jen jako hezkou věc, ale jako člověka, co má nějaké city a potřeby.

 
27.07.2017 11:19 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

PS: přeci jen ještě dodatek: Patriku, schválně si u těch žen, co jim je 35+ a podle tebe skočí po čemkoliv, všimni, jak vypadaly jejich vztahy před tímto věkem. Pravděpodobně zjistíš, že mají problematický výběr partnerů celoživotně a tedy to věkem není. Jen to ve zralém věku, kdy se to už nedá omlouvat nezralostí a kdy se vytrácí naděje, že dotyčná "dostane rozum", stává trapnějším a čím dál hůř omluvitelným.

 
28.07.2017 05:57 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Možná to bude tím, že v "mé sociální bublině" se nějak hromadí ty, "které si špatně vybraly", každopádně s přibývajícím věkem (mým) začínám pociťovat stoupající nabídku volných žen a jejich výrazně klesající nároky.

 
28.07.2017 14:56 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Nějakým způsobem se sice nároky žen s přibývajícím věkem mění, ale spíš v tom smyslu, že ty, co si dřív dělaly zálusk na Porsche by v 35+ raději nějaké SUV a když ne nové, tak ojeté jen mírně.

Ale řekla bych, že tohle "snížení nároků" na mysli nemáš.

 

Myslím, že ty ženy, které obviňuješ z nízkých nároku jsou ve skutečnosti ty,  co i v tomto věku jsou schopné běhat s růžovými brýlemi na nose.

Žádný chlap ženské na prvním rande neřekne, že má na krku exekuci, že je alkoholik, že je chronický nevěrník, že chce jen služku a sex zdarma, nebo náhradu za mamaservis, nebo na prvním rande ženskou hned nepropleskne, aby věděla, na čem je. I s prací dokáže muž dlouho mlžit, vydávat krachující firmu za úspěšný byznys, lenost vydávat za čekání na pracovní příležitost hodnou jeho kvalifikace a schopností. Nemajetnost hodí na krkounskou bývalou, co mu vše sebrala, pracovní neúspěch na podlého společníka, co ho podvedl - a naslibuje hory s horákama ohledně nové budoucnosti.  

Věk v tom hraje tu roli, že když ženská věří pohádkám ve dvaceni a třiceti, má pořád ještě větší šanci se (náhodou) trefit do nějakého partnera, co je použitelný, protože použitelných nezadaných je ještě dost. Když z těch pohádek a růžových brýlý ve 35+ nevystřízliví a nezačne si dávat fakt velký pozor, tak má velkou šanci narazit, protože použitelných nezadaných +-40 už moc není. Pak je schopná to Porsche nebo SUV vidět i v trabantovi - ale ne proto, že už bere všechno co má alespoň jedno kolo, ale o tom, že si hodlá dál a dál lhát do kapsy.

Ale chápu, že kdo ji vidí v trabantu už může mít pocit, že ona už bere vše. Jenže ona třeba stále ještě věří a doufá, že nasedla alespoň to toho SUV.

 
29.07.2017 06:46 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Ať už je to čímkoliv, zkráta mi přijde, že pro 40 letého chlapa je mnohem snazší ulovit ženskou (ať už pro život, nebo na sex) než pro 20 letého. Zatímco ve 20 se ženské nechají lovit, přemlouvat, po těch 35 jsou na lovu samy (asi ne všechny, ale dost pro všechny volné chlapy).

 
29.07.2017 11:25 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

 Hm, a že by to mohlo být tím, že 40letý ví líp jak na to než 20letý tě nenapadlo?

 
27.07.2017 12:13 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Pro Patrika - to je hloupost. Pro většina holek je důležité, aby byl chlap k ní hodný, nemusí být ani bohatý. I takový boháč, když je pitomec, tak o něho žádná holka nezavádí. Vztahy jsou o kvalitě člověka.  Peníze, vzdělání a vzhled s tím nemá nic společného (pokud nejde o zlatokopku)  

 

Mám třeba známou, které je 37 let a je už 15 let sama. Řekla mi: bydlet s chlapem? Nikdy!!!  Chlapa už nepotřebují. Na co? Děcko nám, práci a byt taky.

 

Ona totiž nevěří, že potká kvalitního chlapa. Byla vdaná ve 20ti a manžel jí byl. Tak je raději sama a občas si někde sexuálně odskočí.  

 
29.07.2017 13:33 Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město:Praha

100-500
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

No a nemá ta známá pravdu? Na co chlapa?

 
29.07.2017 09:59 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

"- nevyčerpatelnou studnicí holek jsou různé neziskovky, kamarád chodí "lovit" na různé demonstrace za ochranu zvířat, říká, že tam je vždycky spoustu nadrženejch holek, stačí jen říct, jak mu na těch chudácích pejscích  kočičkách záleží a už si vede nějakou domů "

 

Tak to je docela síla. Patriku jsem ráda, že sem chodíš, dáváš zpětnou vazbu jak se chovají někteří mužští a je to dost poučné.

 
27.07.2017 14:40 Uživatel: Sibyla
Věk:  51
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Máš bohužel uvažování chudých lidí = nikdy nebudeš bohatý, pokud ho nezměníš.

Máš v sobě veškerou moc nad svým životem, jen se musíš naučit přemýšlet jinak. Jsi to, na co myslíš nejčastěji. Když na bídu, budeš žít v bídě, když na dluhy, budeš je mít. Přiznávám, že je velmi těžké změnit myšlení, ale když pochopíš princip (k tomu každý musí dospět sám), najednou budeš šťastný, bohatý, protože tak, jak se budeš cítit, tak se doopravdy budeš mít.

Budoucnost je myšlenka o budoucnosti

 
01.08.2017 11:50 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Text uživatele: 

Zdá se mi, že přes majetek a materiální zajištění vůbec nevidíš život a modré nebe nad hlavou.  

A vztahy neplánuješ žádné? Je pro Tebe nejdůležitější jen majetek? Bude takový život hezký?  

Až budeš na konci života, budeš se svým životem spokojený, že ho možná prožiješ v honbě za bohatstvím (které Ti po smrti nebude patřit)? Zkus se trošku víc zamyslet a třeba i začni žít.  

__

 

Je nějaká malá šance že se z bezcenného prodavačského odpadu můžu stát úspěšným podnikatelem?

- Ano, je.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Z bezcenného prodavače podnikatelem - je taková kariéra reálná?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny