Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory

23.08.2011 09:09
Uživatel: sluníčko
0-100
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Chcem sa podeliť s mojou osobnou skúsenosťou. Cez internet som predávala starožitný luster a skriňu, vo vysokej hodnote. Samozrejme, že najviac záujemcov bolo zo zahraničia.  Navrhovali mi platbu cez Paypal. O tomto účte som nikdy nepočula. Informácie sa nedali zistiť ani u nás v bankách, každý iba vedel, že je to internetový účet. 

Našla som stránku www.osystemupaypalcz.cz , kde Vás konkrétne navedú ako si tento účet založiť. Účet som si založila a išla som urobiť obchod.  Záujemci  (skúsila som viacerých) zo zahraničia  boli ochotný zaplatiť tak vysokú sumu. Nastal ale háčik. Zakaždým poslali určenú sumu za tovar napríklad 1 200 euro a plus poštovné vo výške od 250 do 500 euro. Dokonca mi per mail poslali aj potvrdenie o zaplatení. Poštovné som mala obratom preposlať cez Westen Union bank, aby sa peniaze za môj tovar uvoľnili na môj účet. Samozrejme, že to bol povod a nenaletela som.

Odvtedy mi, ale chodia rôzne návrhy na úvery zo zahraničia, ako bolo písané v jednom nedávnom príspevku, ktorí ma inšpiroval k napísaniu tejto témy. Preto, čo mi príde v anglištine okamžite vymazávam. Prikladám krátky text  spomínanej stránky.

O systému PayPal - Podpora pro ČR je konečně v Praze, nejkrásnějším městě zvaném srdce Evropy. Je konec všem dohadům jak si založit účet u PayPal a jak integrovat tento vynikající platební systém do vašich webových stránek. Jsme tady pro Vás a rádi Vám pomůžeme.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.08.2011 07:01 Uživatel: jan155
Věk:  26
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

PAYPAL je jedním z nejlepších platebních systémů na světě vůbec. Jeho obrovská výhoda spočívá právě v takřka 100% jistotě a transparentnosti. Sám jej využívám již řadu let. Nevím kde a co jste registrovala, ale asi je něco špatně. Já jen nevím jestli umí PAYPAL v ČR i příjmat (ale možná ano), emaily v angličtině to chce pochopitelně číst, pokud jsou od PAYPALu (ty Vaše asi nejsou), česky s Vámi nikdo komunikovat nebude.

 
24.08.2011 09:35 Uživatel: sluníčko
0-100
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

Ďakujem pán Ján za odpoveď.
Určite je PayPal dobrý platobný systém, pokiaľ človek vie s ním  pracovať /to ja asi nie som, zatiaľ/ Dodnes mi nie je jasné ako to v praxi funguje a budem rada, keď mi to niekto objasní. Mám  veľa otázok. Ja som zo Slovenska, Paypal účet mám založení, na výpise bolo vždy 0 euro. Paypal je v češtine. Čo sa týka email v anglištine, vždy si ich preložím cez prekladač v počítači, pokiaľ to nie je spam. Taktiež z inzerantmi zo zahraničia som tak komunikovala. Dokonca i oni vedia veľmi dobre  komunikovať cez prekladač a písať česky.
S pozdravem sluníčkoUsmívající se 

 
24.08.2011 17:08 Uživatel: MitsCa
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

Já ten účet mám několik let a používám ho jen na e-bay apod. Nikdy nebyl problém. Je třeba tam vložit kartu  a pak už se jen přihlásit přes klik na stránkách obchodu a potvrdit transakci. Na výpisy apod. jsem se v životě nedíval.

 
24.08.2011 20:02 Uživatel: sluníčko
0-100
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

Ďakujem pán MitsCa za odpoveď.
Moc tomu nechápem, čo ste mi vysvetlil. Asi by bol lepší osobný pohovor. He- HE. To patrí mňe. Robili ste už niekedy cez PayPal účet  transakciu do Južnej Afriky, alebo Anglicka? 
Dovi Usmívající se sluníčko. 

 
24.08.2011 22:22 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

Já jsem úplně nepochopil kdo Vás podvedl - jestli PayPal nebo ti lidé. Asi lidé, že? A ta potvrzení o provedené platbě teda falšovali, jo? Hm, to máte blbé, dostat peníze ze zahraničí je často problém. To Vám moc nezávidím. I to je důvod, proč jsem nidky se zahraničím nechtěl obchodovat ani tam nic kupovat. Ale na druhou stranu chápu, že Vám nabídli víc peněz. Avšak teď nemáte ani peníze ani skříň.

 
29.08.2011 00:51 Uživatel: sluníčko
0-100
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

 Pane Avatárku. Moju tému som napísala ako upozornenie pre ľudí, aby sa vyhli obchodovaniu cez Paypal a hlavne zo zahraničia, pretože nebudu mať ani, tovar ani peniaze, spravne to píšete. 
V mojom príspevku píšem, že to bol podvod a ja som NENALETELA na ten podvod. Mám skrinu aj peniaze. Tie potvrdenia mám dodnes uložené v počítači a boli falšované. Na príslušný portál som to nahlásila, kde email adresi zablokovali tých podvodníkov.
Usmívající se Sluníčko

 
25.08.2011 03:54 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

S Paypalem nemám nejlepší zkušenost...pokud chcete prodat něco drahého a přijmout přes něj platbu..může se Vám stát, že dotyčný si platbu stáhne za pár dní zpět s tím, že karta byla kradená apod.. Takže nebudete mít ani zboží ani peníze. Stalo se mi to osobně, Paypal Vás sice požádá o "prokázání", že jste v právu, ale na 99% stejně vrátí peníze odesílateli..Já přišla o 180 USD za prodej plus mi napočítali jestě provizi z přijaté částky a pak zase poplatek dalších 10 USD za zpětné odeslání platby "zákazníkovi" a o tom že mi dakších 12% provizi strhnul ebay ještě za prodej..na to už radši ani nemyslím...
No takže si dávejte VELKÝ POZOR, Paypal není zas tak bezpečný, "ověřený" účet si může založit kde kdo s virtualním číslem karty (VCC) a pak to takhle dopadá..
Více podobných zkušeností je na http://www.paypalsucks.com/ ..pokud zvládáte AJ..pěkné čtení.. 

 
25.08.2011 08:27 Uživatel: sluníčko
0-100
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

Pane/i  L.veľmi pekne ďakujem, že ste sa podelili s  Vašou osobnou skusenosťou s PayPal účtom. Ďakujem.
Usmívající se Sluníčko 

 
04.12.2012 17:26 Uživatel: Jarka21
Věk:  39
Téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Text uživatele: 

kdo poradí jak na Pay Pal?  Platba probhěla na bank. účtu ( částka nám byla stržena), ale dodavatel si částku nevyzvedl a ani nevyzvedne. Potřebujeme to od PayPalu dostat zpět na naš bank. účet. Kdo poradí jak na to? Díky 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: PayPal účet - osobní zkušenosti, názory
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny