Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze

18.12.2017 22:22
Uživatel: Sluníčko.M.
Věk:  49
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý večer

Je možné aby životní pojišťovny nevyplatily při výpovědi klientům zpět své vložené peníze? Které do pojištění vkládám přes 4 roky, které mi zřídil finanční poradce.

Pojištění jsem zrušila proto, že v pojištění bylo sjednané, že když půjdu na operaci páteře, dostanu pak  z operace nějaké peníze a taky za pobyt v nemocnici. Když jsem pak pojišťovnu žádala o peníze za operaci, řekli mi že nemám na nic nárok. Takže jsem pojištění šla zrušit. Pak mi z pojišťovny zavolali, vysvětlila jsem jim důvod, tak mi slíbili že bych měla požádat o peníze za operaci i za pobyt, že mi pošlou papíry pro lékařku na vyplnění. Jenže jsem se dlouho nedočkala žádných papíru, proto jsem na pojišťovnu zavolala a tam mi paní řekla že se operace nejedná o úraz, protože pojištění je zřízení pouze na úraz a smrt. A o penězích za pobyt v nemocnici se už vyjadřovat nechtěla.

Ptala jsem  se ji tedy kdy dostanu peníze zpět co jsem tam 4roky vkládala a paní nejdříve nechápala a pak  řekla že na vracení peněz nemám žádný nárok!!!! Čímž mě naprosto vytočila, protože jsem vůbec nevěděla že nedostanu ani ty vkládané peníze a finanční poradce neupozornil že peníze v případě výpovědi nedostanu zpět .

Je to vůbec možné? Aby jim moje peníze zůstaly? Je to od pojišťoven nehorázná sprosťárna tak okrádat lidí, kteři si poctivě spoří kdyby se jim něco stalo a pak když žádají o peníze nedostanou vůbec  nic  ani za pobyt v nemocnici, ani peníze zpět. Jen chcou aby jim lidé platili!! To jo.

Paní mi tedy pak řekla že můžu podat na finančního poradce stížnost. Ale pomůže to vůbec a dostanu své peníze zpět?

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.12.2017 22:38 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Text uživatele: 

Mozna bys mela napsat, o jake pojisteni se jedna a u jake spolecnosti? Predpokladam, ze se jedna o urazove a zivotni pojisteni. V tve smlouve by melo jasne stat, na co se vztahuje.
Na operaci patere jsi musela po nejakem urazu?
Pokud ti slibili, ze ti poslou podklady, tak to urguj pisemne, a ne telefonicky.  Nedovedu si predstavit,  ze by ti neco slibili a pak prohlasili, ze se na to pojistka nevztahuje.  
Financnimu poradci bys musela napred dokazat, ze  te spatne informoval. To asi nebude jednoduche.
Ale nejsem odbornik.
 

 
18.12.2017 23:29 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  49
Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Text uživatele: 

Jedná se o Flexi životní pojištění na obálce mám napsané Viena group která spolupracuje s č. spořitelnou. Finanční poradce věděl že půjdu v budoucnu na operaci, do smlouvy napsal  že dostanu peníze  trvalých následků  úrazu s progresi a operace se prý nejedná o úraz ani náhrada ploténky. Taky jsem to nevěděla. On jen přesvědčoval jak je to výhodně sepsal a dostanu pak po operaci spoustu peněz. No to teda vidím. Leda tak on si namastil kapsu že nalákal a získal klienta.

Nebo taky možná pojišťovny lžou?? Any nemuseli platit??

Asi možná bude těžké dokazovat, protože se bude bránit tím že jsem to podepsala, takže vlastně i souhlasila. Jenže, to že nedostanu zpět peníze o tom mi nic neřekl.

protože já tedy jsem tu pojistku nechtěla, ale můj toho času zemřelý přítel v roce 2013 trval na tom že mě nechá pojistit, až pak dostanu z operace peníze. Já jsem finančního poradce upozornila že nemám pojistku z čeho platit, proto ji platil nejdříve přítel a finanční poradce řekl že až nebudu mít z čeho platit pojistku tak ji prostě platit přestanu, přesvědčoval že to jde, čímž lhál, protože když přítel zemřel, pak jsem pojistku tedy neplatila. Jenže palk mi přichýzely dopisy žekdyž nebudu platit  po mě budou peníze vymáhat. proto jsem raději zaplatila a pak pojištění zrušila, protože pojišťovnám už nevěřím.

 
18.12.2017 23:38 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Text uživatele: 

A mluvila jsi s tim fin. poradcem?
Kdyz jsi uz pojistku zrusila,  mela by sis tam zajit a ziskat nejake informace.  
Ale pojistovakum ja taky neverim. Nemam s nimi dobre zkusenosti.

 
19.12.2017 11:36 Uživatel: Sluníčko M
Věk:  49
Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Text uživatele: 

Ano, volala jsem mu několikrát, ale nereagoval na můj mobil, ani za několik dnů, proto jsem mu napsala zprávu ó co jde, pak jen poslal SMS že uspávání dítě, pak se ozve a to mu trvalo 2 dny než poslal opět SMS, že mi pošle nějaké papíry, ale dodnes nepřišly od něho vůbec nic a na mobil opět nereaguje.

Stejně tohle dělal i před rokem příteli, který se pak naštval na fin. poradce a žádal pojišťovnu ó změnu finančního poradce. Už si nepamatuju proč, jakým způsobem se ocitl na NN pojišťovně, ale jestli dostal peníze zpět to taky nevím.

Každopádně když přítel ležel v nemocnici, taky nedostal žádné peníze, protože měl špatně vypsanou smlouvu jen na úrazy a smrt. Na nemoc nějak nikdo nemyslel. Nikdo neporadil jak lepší vyhodněji sepsat smlouvu. Jen aby sepsali smlouvu, získali klienta a pryč s ním. Pak tam stejně pořád chodil, protože měl s němá nějaké problémy, nevím o co šlo. A když v nemocnici ležel, žádal peníze, najednou měl špatně sepsanou smlouvu. Proč to na pojišťovnám dělají?

Vím že nemá význam fin. poradce řešit, ale těch peněz je škoda tam nechat a nevím jak je získat zpět.

 
19.12.2017 12:42 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Text uživatele: 

Ja bych na tvem miste vzala smlouvu a zasla s ni do pojistovny osobne, at ti vsechno vysvetli. Pokud se skutecne jedna o pojistnou udalost (to by melo stat ve tve smlouve), tak jsou povinni  ti pojistku vyplatit.
Jinak tomu poradci napis doporuceny dopis. Na telefony nebo SMS on reagovat nebude.

 
19.12.2017 16:57 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Text uživatele: 

Jaké % v případě zrušení životního pojištění dostanete:

 

"V tomto případě záleží na konkrétní smlouvě a na tom, před kolika lety byla uzavřena. U těch starších jsou počáteční poplatky jedno až dvě roční pojistné. Poplatek za předčasné ukončení může být okolo 2 % z hodnoty rezervy, 98 % rezervy poté bude vyplaceno. Této částce se říká odkupné. O odkupné může klient požádat až po dvou letech trvání smlouvy. Záleží však na typu smlouvy. „Na smlouvě, kde má klient sjednáno více rizik a nebylo v prvních letech trvání pojištění zaplaceno mimořádné pojistné, nárok na odkupné vzniká zhruba po třech až čtyřech letech trvání pojištění, podle sjednané délky trvání pojištění. Podmínkou vzniku nároku na odkupné je kladná hodnota účtu k pojistné smlouvě, od které se odečítají neuhrazené poplatky za počáteční a průběžné náklady a poplatky dle platného sazebníku poplatků k jednotlivému produktu, “ vysvětluje Renata Čapková z České podnikatelské pojišťovny."

 

Zdroj:  https://finexpert.e15.cz/zivotni-pojisteni-jak-jej-zrusit

 

Přečetla bych si nejdříve pořádně a pečlivě smlouvu jako takovou + podmínky sjednaného životního pojištění, protože:

1) Záleží na tom, na co konkrétně bylo v pojištění sjednáno. Pokud pouze na úmrtí a úraz, tak pak samozřejmě jiné plnění pojišťovna nevyplatí.

2) Pokud nebyly splněny podmínky dle smlouvy (např. doba pojištění), tak pak pojišťovna peníze nevrací.

 

Jakékoliv záležitosti ohledně pojištění není povinné řešit pouze s kokrétním poradcem, se kterým byla smlouva sjednána. Nejlepší je si dojít přímo na pobočku a nechat si vše vysvětlit + probrat osobně vše, co je potřeba.

 

 

Více na: https://finexpert.e15.cz/zivotni-pojisteni-jak-jej-zrusit

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pojišťovna nechce vyplatit zpět peníze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny