Téma: Zálohování dat - jak často a jakým programem?

23.08.2010 17:20
Uživatel: Saša
Věk:  20
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Můžu se zeptat jak často zálohujete data? Jednou za týden? Jednou za měsíc? Za rok? Za uherský rok? Nikdy?
Kolem mě přibývá známých, kteří mi "plačou na rameno", že se jim ztratila data při nějaké chybě systému, instalaci nového systému nebo při poruše PC či harddisku. Já zálohuju jednou za měsíc. Hrozně moc by mi pomohl nějaký program, který by mi zazálohoval konkrétní adresáře v PC. Neznáte nějaký takový? Nebo je něco přímo ve Windows?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2285x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak často zálohovat data a jakým programem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.09.2010 08:32 Uživatel: Romča
Věk:  45
Téma: Zálohování dat - jak často a jakým programem?
Text uživatele: nejlépe externí disk a vse zkopirovat Pohodový
 
29.06.2013 18:05 Uživatel: Mario_Hlas
Věk:  82
Téma: Zálohování dat - jak často a jakým programem?
Text uživatele: 

Nemám nic proti tomu, když si někdo koupí externí HDD a použije některý z dobrých programů pro kontinuální zálohování, ale není to zadarmo (a bezpečnost vůči cizímu vniknutí do jeho PC to neřeší).

Pokud Vám jde nejen o zálohování proti ztrátě, ale také o bezpečnost jen Vašich citlivých dat, pak Vám stačí dobře zabezpečené úložiště na webu ; z nich vřele doporučuji WUALA (zadarmo 5 GB, ale je možno si za pár € přikoupit hafo dalších gigabajtů). Hlavní výhody : Můžete do něj přistupovat kdykoliv a z kteréhokoliv PC (stačí znát své přihlašovací jméno a své heslo [to můžete měnit třeba denně], můžete jej mít během práce s PC trvale otevřený (a "shozený" na Lištu), jednoduše a kdykoliv do něj překopírovat nějaký soubor nebo složku, okopírovat z něj něco do PC, atd. , - prostě práce s WUALA je stejná, jako práce s kterýmikoliv jinými složkami ve Vašem PC, je v češtině. Pokud o něj máte zájem, tak si jej stáhněte odtud (neumíte-li EN, tak si ke stažení někoho přizvěte - do CZ se dá totiž přepnout až po instalaci) :

  http://www. wuala. com/en/download/windows

Nemohu si odpustit poznámku : Nejsem agent WUALA, a dobrých cloudových úložišť je víc. Ale pokud by Vám někdo doporučoval Google Disk, tak to hoďte za hlavu. Já jej používal snad od jeho samého začátku, prožil jsem celý jeho vývoj, ale paranoidní snaha jeho vývojářů o originalitu za každou cenu (něco jako havlíčkovské "lidi chodí přes most, to JÁ půjdu louží") mne iritovala čím dál tím víc. Myslím tím svérázné, neobvyklé a toporné ovládání (něco jako když se dvouruký škrábe na levém uchu pravou rukou přes hlavu), přihlouplou lokalizaci do CZ, zbytečné přednostní nabízení (vesměs nedokonalých) googlovských takyprogramů pro otevření toho či onoho typu souboru… Jakmile jsem poprvé vyzkoušel jiné cloudové úložiště, tak jsem Google Disk okamžitě odinstaloval. (Mohl bych jmenovat pár ještě horších úložišť, ale proč? ) Upozorňuji, že nejsem fanatickým odpíračem Googlu - jeho vyhledávač je stále nejlepší (i když vyhledávač Seznam-u se mu blíží), také používám vynikající Kalendář Google (příjemné ovládání, přístup odkudkoliv jako výše zmiňovaná Wuala, …), ale ten Google Disk, no …

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zálohování dat - jak často a jakým programem?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny