Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?

07.11.2014 18:12
Uživatel: Barnabáš
Věk:  20

Město: Praha

Odpovědí na téma: 8
Text: 

Ahoj,

velmi často si pokládám otázku, jestli člověk může být opravdu šťastný. Nemyslím takové to chvilkové štěstí (koupě maličkosti, úspěch ve škole…), ale tak, že si člověk řekne, že mu je dlouhodobě dobře, že se cítí celkově na Zemi šťastný a nebojí se toho, co přijde poté. Vzhledem k svému věku a povaze to nedokážu zodpovědět, tak jsem zvědavý na Vaše odpovědi. Přeci jen, jak může být člověk šťastný, pokud ví, co se každý den kolem nás děje za věci, čeho jsme jako lidé schopní. Teď myslím ty negativní věci, ale ve stejným (možná i větším množství) jsou zde věci pozitivní. Občas jsem z toho skleslý, ne-li bezradný, protože jako člověk bych chtěl vyřešit všechny problémy lidí, aby byli dobře naladění atd. , ale ze samé podstaty to není možné. Což mě trápí. Soucit je občas bestie.

Druhá část otázky je, co si myslíte o knihách typu "Miluj svůj život". Kniha se mi líbí, je pozitivní a milá… Pak ale nastává "probuzení", říkám si, proč tohle čtu? ! Najednou to působí až uměle, hledat štěstí a rozmanitost v něčem, co není (spíše v čem jsme ji celý život neviděli). Asi jsem příliš ovlivněn naší kulturou/školou/rodinou (to se nedá popřít a já si to uvědomuji), ale jak může být člověk vděčný, šťastný za to, že jenom je? Potřebujeme (i to je otázka…) někam smiřovat, dát si nějaký cíl a pokud se člověku nedaří ho dosáhnout, tak nemůže milovat samotné existování?

 

Poslední část, jak může člověk začít být šťastný, spokojený, nehledě na to, jestli se mu daří nebo nedaří jít určitým směrem? Vždy je zde něco, co člověka frustruje (pocit méněcennosti/ myšlenka, že jednou příjde smrt/jsme zde jen omezenou dobu/že vlastně samotná existence se může jevit jako zbytečná, že jsme za ten život nic zvláštního nevykonali…), právě proto se mi to zdá trochu nereálně. Jedna věc je myslet pozitivně, druhá uvědomit si, jestli je to sebeklam vyčtený a natrénovaný z knihy, přestože to tak necítíme.

 

Děkuji za odpovědi!

B.  

 

PS: nevíte o nějaké dobré literatuře na toto téma? Filozofický spis/moderní autor (ale něco originálního, nový pohled na věc, takových knih je spousta, co omílají to samé dokola)

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1904x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Štěstí, jeho dosažení (je-li možné)
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.11.2014 20:40 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Jsi přemýšlivý, mladý člověk. Štěstí není v nakupování nových věcí, které se nám líbí. Ty se okoukají a zase chceme něco jiného a tak lidi nakupují, hromadí věci a na štěstí jim to nepřidá. Pro život je třeba uspokojit ducha, být si vědom duchovních potřeb a ty uspokojit. Jsou to věci, které se nedají koupit, jako úsměv, dobré či milé slovo, i projev soucitu a hlavně láska k druhým.

 
07.11.2014 21:47 Uživatel: žabička
Věk:  29
1414773296_abka.jpg
100-500
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Odpovím velice krátce, taky jsem takhle uvažovala, ale s příchodem dětí se vše  změnilo. Cíl mám velký ač se to někomu muže zdát jako banalita, ale muj cíl je vychovat z dětí soběstačné, nezávislé bytosti, které nebudou jen parazitovat a škodit. Myslím, že pokud se mi tohle povede, tak má existence zbytečná nebyla. A i když jsem teprve na začátku téhle dlouhé cesty ano mužu si říct, že jsem štastná. Ovšem ano z toho c přijde mám strach, ale pocit štěstí mi to nepřebje

 
07.11.2014 22:35 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Hezké předsevzetí  alt

 
07.11.2014 22:44 Uživatel: žabička
Věk:  29
1414773296_abka.jpg
100-500
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Děkuju. Snad se zadaří

 
08.11.2014 12:10 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

 Hodně stručně - štěstí je spojeno s nezištní láskou, proto když vynecháš ve svém životě nezištní lásku, budeš pociťovat i když ne hned tak časem prázdnotu a nebudeš plně šťastný. Takže aby jsi byl šťastný se vším všudy, je potřebné se otevřít nezištné lásce, tím pádem - zapomeneš na sebe a teprve potom pocítíš a pochopíš to kouzelné slovíčko štěstí. Je to záležitost, která se v našich životech uskutečňuje postupně, ale stojí zato, protože tak budeš šťastný ve všech životních okolnostech, budeš mít pokorné srdce a pokorné srdce budeš mít díky poznání pravdy a právě pravda Tě bude držet v pokoře, kde budeš šťastný a jak říká můj oblíbený mystik: nebudeš už po ničem dychtit a nic Tě nebude zatěžovat, ani směrem vzhůru ani směrem dolů, protože Tvůj duch bude v těžišti pokory. Wauu, to je něco! To je luxus! To je parááda tam- právě tam se pociťuje štěstí! Takže hledej pravdu a otevři se nezištní lásce - (Bohu), zapomeneš tak na sebe a všechno pochopíš a budeš šťastný

Kniha o které píšeš, tak tu neznám, ale když jsem se na ni podívala tak, autorka patří k hnutí New Age a New Age patří pod okultismus, takže pro mně rozhodně tahle kniha NE i kdyby nevím jak krásně a pozitivněse v ni psalo! Ja se řídím hlavně bibli a křesťanskou literaturou.

 
08.11.2014 21:44 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Štěstí existuje. Každý ho máme v sobě. Stačí se jenom rozhodnout. Chvilkové štěstí je také štěstí. Obdařit se malým dárkem například.

Druhá část otázky. Pokud myslíš „Miluj svůj život“ doporučuji zhlédnout.

alt

Četl jsi knihu  The Sekret?

Nebo 

alt

 
31.03.2016 18:04 Uživatel: myš
Věk:  35

Město:myš

Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Přečti si Bibli (Nový zákon).

 
11.06.2016 21:03 Uživatel: Maxipes
Věk:  58
Téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Text uživatele: 

Trvalého prožívání štěstí je možné dosáhnout rozpoznáním vastní podstaty. Jediné sofistikované učení a metody k dosažení tohoto prožitku, které znám, je Buddhismus. Více na "bdc.cz"

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Opravdový pocit štěstí - existuje?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jsem sociopat, ale chci milovat 4 740x
Asi začínám být zakoukaná do kamarádky, která je lesba 3 875x
Výhra jackpotu na automatech 1.000.000 Kč - potěšující náhoda 2 1197x
Nález vzácných starověkých mincí - můžu je prodat nebo si je nechat? 3 1174x
1. máj - lásky čas, líbáte se pod rozkvetlou třešní? anketa 3 1226x
Život je fajn - i já už jsem to zjistila 35 1772x
Úvaha o tom, že je život vlastně moc fajn 11 1121x
Umíte být sami se sebou - bez mobilu a lidí v okolí? 10 1355x
Citáty o životě 10 1742x
Těším se až rodiče zemřou a já budu dědit - už aby to bylo 23 2384x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny