Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít

11.12.2012 19:11
Uživatel: Sara
Věk:  20
0-100
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Ahoj,

píši jsem asi po měsíci a půl. Předtím byl můj článek: "Divný vztah, zvláštní rozchod" a místo času, kdy to všechno mělo přebolet se to jen zhoršilo. Rozchod nastartoval ve mě pochody úzkosti a depresí, vyvolané mou minulostí. A jediný co mě už dokáže uklidnit je, když přemýšlím nad způsoby smrti. A určitě to není pomsta jemu. Vím, že jemu už sem dávno ukradená, dokonce si tu svou novou nastěhoval domů, kde bydlí s rodiči, po 2 měsících známosti.

Vím, od jeho přátel, kteří jsou teď i moji, že nemám o co stát, že s ní klesl na úplný dno, a že můžu být jen ráda, že nevidím co se z něj stalo, jak moc se změnil. Ale ani to mě neuklidňuje. Ty pocity beznaaděje co cítím, zvlášt když se ráno probudím, nedokážu si plnit povnnosti, už dva dny jsem nebyla ve škole, kde mám mít 100% docházku a nejhorší je, že už je mi to jedno.

Usnu nejdřív ve 3 ráno a vstávám v 1. Snažím se o tom mluvit, ale už ani to nepomáhá. Psycholog nepomohl. Nic. Ted jsem byla v kině na Anně Karenině,  to mě utvrdilo v tom co bych ráda udělala. Nechci kvůli rodině, pořád ještě teď se snažím bojovat, přežít. Ale mám strach, že jednou už to nevydržím a opravdu to udělám sad Už nemám sílu v nic, an v doufání. Ted sem posrala i školu, možná řijdu  o ni.

To by byl opravdu můj konec.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4017x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Není síla, jen pocit beznaděje
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.12.2012 19:30 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

kvuli nejakemu troubovi se zabijet? to bys udelala tu nejvetsi blbost

 

vis kolik normalnich hodnych kluku ceka na takovou holku jako ty s kterou by radi prozili zbytek zivota, tak nedelej blbosti

 
11.12.2012 19:55 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Párek má pravdu, ve všem co napsal.

Udělat takovou hovadinu když máš celej krásnej život před sebou.

Co bych já dal zato kdyby mi bylo 20. Takovejch rozchodů ještě zažiješ, ale nebudeš si to už tak hrozně  brát. To je život a stojí za to ho žít. Časem si na to jakou blbost si chtěla udělat, jenom vzpomeneš, zasměješ se tomu a řekneš si " jak já jsem byla pitomá, ještě že jsem to neudělala, vždyť stojí za to žít".

 
11.12.2012 20:51 Uživatel: Sara
Věk:  20
0-100
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Já vím všechno co říkáte je pravda, racionálně to vím taky. Proto o tom možná ještě píšu, protože racionálně nechci. Ale emocionálně je to horší, a to je to co ve mě teď převládá. Už nedokáži myslet logicky a plnit si povinnosti.  Cítím v sobě už jen prázdnotu, už to budou 4 měsíce. Problém je že můj život před ním nebyl nic moc, ale předtím sem aspoň doufala v lepší zítřky, teď už v nic nedoufám. A to sem paradoxně nikdy nežila sociálnější život než po rozchodu, poznala spoustu nových lidí, pořád sem někde byla a něco dělala, ale o co byl lepší večer, o to hůř mi bylo ráno. sad 
A on i přesto všechno mi chybí čím dál víc, i když dávno, podle toho, co říkají JEHO přátelé je z něj úplně někdo jinej. Jenže já nikdy neměla pevný zázemí v rodině, (zvlášt co s etýče chlapů) a s ním sem se najednou cítila úplná.   

 
11.12.2012 23:21 Uživatel: majklB
Věk:  22

Město:Ostrava

Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Ahoj, tak nějak podobně se to teď stalo i mě. Je to špatné... mám to stejně jako ty.. chodím spát ve 3 ráno a vstávám v 1 letos státnicuji a vypadá to tak že mi to ani nevýjde, protože tou mojí "nedocházkou" neudělám předměty :/ takže vím o čem mluvíš.. ale hlavu VZHŮRU -> Bude líp happy 

 
11.12.2012 23:24 Uživatel: majklB
Věk:  22

Město:Ostrava

Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Jo a kdyby jsi třeba náhodou chtěl není problém a můžeme úplně v klidu o tom pokecat happy) a jeden druhému pomoct.  

 
11.12.2012 23:43 Uživatel: samča
100-500
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Na Annu Kareninu jsem chtěla jít, ale je to asi depresívní, podle toho, co píšeš. Na takové filmy raději nekoukej.

 
12.12.2012 01:19 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Saro,

 

i když se Ti to teď zná nemožné, pocity beznaděje zažila velká část z nás, ale nesmíš to nechat zajít tak daleko... Uvidíš, že třea za rok za dva si budeš říkat, že nemělo smysl se kvůli němu tak trápit. Hlavně teď buď hodná k sobě, starej se o sebe jako o bytpst, kterou máš ráda... Choď na procházky, sportovat, mezi přátele, pečuj o sebe, čti, studuj, setkávej se s rosinou, pořiď si pejska... Cokoliv. Je toho plno, co dělá život krásným... A uvidíš, že až se vzchopíš, postupně i nabereš sílu k tomu zamilovat se do někoho jiného...

 
12.12.2012 18:30 Uživatel: Sara
Věk:  20
0-100
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Samča: 
Možná  je depresivní, ale samotná knížka je opravdu pěkná, a i film ě veelice zaujal, jakým způsobem byl natočen, a to jak zkončil, a o čem byl... člověk zjišťuje, že láska je opravdu to jediný za co stojí  žít...

Víte, všichni mi říkají, vykašli se na to, vystuduj, jako doktorka s tvým vzhledem, chlapy se kolem tebe budou jen motat... snažila sem se to vsugerovat ty první 3 měsíce. Ale dopadlo to tak, že je ze mě troska. Zkoušky předemnou, a já se tenhle semestr nic neučila, nejsem schopná se na nic soustředit. Do školy se vůbec netěším, spíš s ejí vyhýbám, protože jsem se (ano, bohužel mým chováním, že jsem se nnezajímala o školu atd. ) naprosto vyšla z party, už nikdo neřekne, pojd s náma na svařák atd.  

Veverka: 

na procházky chodím, sportuju, (nevím jestli sportem nebo nejezením, a zvracením či obojím sem už zhubla 12 kg), s těma málo přáteli comám se stýkám, chvilku je mi fajn, směju se, ale pak jsem sama  aje to tu zas. Pejska mám, ale mám pocit, že naopak ho zanedbávám. Jako by tím, že když jsem byla s ním, chodili sme všichni 3 na procházku, a ted od mého pejska mám určitý odstup sad 
Nejhorší je, že včera večer sem konečně došla na způsob jak to udělat, aby to vypadalo jako nehoda (a moc to nebolelo, ale bolest je to nejmenší co mě zajímá) Fyzická bolest je to nejmenší oproti duševní.  Jak sem se včera nad tím počítačem usmívala.  
A jestli to opravdu chci udělat? sama nevím... možná je to 50/50... , je to jak na houpačce...  
Moc mě bolí co udělal, a ještě víc co se z něj teď stalo... Ten blbec, už nechce dodělat ani školu, a to mu k titulu chybí jen odevzdat diplomku. Nikdy nepochopím jak se někdo dokáže ze dne na den změnit sad 
Ale problém ted je že jak říkám, jedna věco je on.... ale následkem toho jsem posrala školu, odehnala lidi kolem mě... A pocit ve mě? prázdnota a že už je mi to jedno...  

 
25.12.2012 17:15 Uživatel: samča
100-500
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Saro, teď říkáš, že láska je to jediné, za co stojí za to žít. Ale láska má mnoho podob. Jestli myslíš partnerskou a myslím, že myslíš, tak s tebou nemohu souhlasit. Naučila jsem se žít bez partnerské lásky a jde to. Člověk si zvykne. Kdybych si myslela, že nejdůležitější na světě je partnerská láska, tak už dávno nežiju. To je zřejmě důvod, proč nechceš žít. V tvém věku jsem si taky myslela, že láska muže a ženy je důležitá, ale na smrt jsem nepomýšlela kvůli neúspěchu v lásce. Nebo možná ano, ale už si to nepamatuji. Je to dávno. Od pomyšlení k činu je daleko.

Sáro, snaž se to vydržet, jako říkal Dušek v Pelíškách "vydržať", když držel dva konce drátů a vydržíš bez lásky. To je jen  v romantických filmech Láska to nejdůležitější. Ale tak to není. Krásná je i láska k bližnímu nebo ke zvířeti nebo ke koníčkům. A za to stojí život žít.

 
26.12.2012 14:17 Uživatel: Renoise
Věk:  31

Město:Praha

Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Samča: na tom určitě něco je, přesně o takových věcech momentálně uvažuju (taky mám teď podobně neveselé období jako Sara), na druhou stranu mi nepřipadá rozumné se od partnerské lásky takhle odstřihnout, to by byla velká škoda. Spíš se na to asi neupínat, realizovat se i jinak, pomáhat ostatním, lidem, zvířatům, přírodě, prostě světu, soustředit se na přátele, ale pořád mít otevřené i ty dveře pro někoho, kdo nám bude nejblíž. A myslím si, že ani Ty jsi je úplně nezavřela, i když to tak znělo.

 

Sara: Jako první to chce přestat uvažovat (a tedy i mluvit) o tom člověku, který už prostě nebude součástí Tvého života (nebo alespoň ne teď a ne v té podobě jako předtím). Nezabývej se tím kde a s kým teď je, to už Ti může být jedno. Důležité je se soustředit na svůj život. Mám to stejné jako píšeš, když jsem s kamarády, je to prima, směju se, pak jsem sám (zvlášť ráno) a nenacházím důvod vstát z postele (práce + splácení hypotéky mi ale nakonec vždy jako důvod zaberou wink. Ale buďme rádi za ty klidnější a radostnější chvíle, nepochybně jich bude přibývat. A pak se objeví někdo jiný, díky komu už na minulost ani nevzdechneš. Věřím tomu. Máš psa, to Ti závidím, toho bych moc rád, ale kvůli práci by se jedině musel venčit sám, takže žádného nemám. Psovi na člověku záleží vždycky, ať má jakoukoli náladu (člověk). Už jen pohled na něj Ti jistěí zlepší náladu.

Myslet na konec svého života, na to je čas vždycky. Lepší je myslet na to co je teď a pokud zrovna není veselo, myslet na ty chvilky, kdy se cítíš dobře (s přáteli, hudbou, knížkou, sportující apod. ). I pro mě je láska smyslem života a i když to zatím nevyšlo tak jak bych si představoval, člověk nabere zkušenosti a udělá si lepší představu o tom, co je důležité, co vlastně chce. A jak psala Samča, láska má mnoho podob.

Takže hlavu vzhůru, lepší zítřky čekají happy

 

 
25.03.2018 19:41 Uživatel: pseudonym
Věk:  35
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

To co popisujes už vypadá, jako tezsi forma deprese. To ale asi sama víš. Dneska (25.03.2018) se s dedepre léčí spoustu lidí i celebrit. NejakeNejake antidepresivum případně anxiolytikum do začátku by ti pomohlo. Nejlepe by bylo, zajit si k dobremu psychiatrovi, popovidat a vzit si od něj nějaký zobani, prezit 14 dnu a pak se udělá líp. Vím o čem mluvim. U mě těžký úraz nastartoval takovou kaskadu ran, že jsem taky mela jeste mám co dělat to ustat. Kdyz jsem se dostala z úrazu, zivot byl fajn. Přišel rozchod s dlouholetým přitelem, 6,5 roku života v haji. Psa, kterého jsme meli místo ditete vidím jednou za týden a to jsem rada. Jako bonus jsem od živoa dostala vážnou nemoc tatínka, ktery je mojí celoživotní oporou. Ale bojuju. Ty bojuj taky! Už treba jen kvůli tvému pejskovi, který tě potrebuje a urcite tě miluje. Verim ti, ze to zvládneš, treba i s berlickou v podobe pilulek. Drž se kočko. Das to!

 
12.12.2012 18:32 Uživatel: Sara
Věk:  20
0-100
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

MajklB: můžem si klidně napsat, i když pochybuju že mě to pomůže, já už to zkoušela... ale třeba to pomůže aspoň tobě : můj mail: sarah.mont@seznam.cz

 
22.06.2013 23:26 Uživatel: Anjel
Téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Text uživatele: 

Anjel - je to tažké, ale treba dufat a verit že tá bolest prejde - zažil som to a viem že to nebolo lahké - chcel som umriet za každu cenu, aj teraz cítím ešte tie muká, tu bolest, ale as po rokoch to nezmizne len to človek flekuje s myšlinkami že je povšetkom, -pálím sviečky a verím že Anjel-i, - mi ukážu cestu. Mám vela myšlienok a je to dlhé teraz idem - tak zatial ahoj nabuduce. -no pritom všetci si myslia v mojom okolí že som štastný a že už to mám za sebou. Anjel

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Po rozchodu se snažím bojovat a přežít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 779x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 791x
život o ničem 1 900x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 1328x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 1447x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 1397x
Jsem Harry - co vy na to? 6 1184x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 10 3359x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 18 4315x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 2022x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny