Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky

03.09.2013 18:32
Uživatel: Panther
0-100
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Problémů je víc, začněme popořádku.

Dlouhodobým problémem, který mě značně omezuje v činnostech, které jsem doposud měla ráda, a dodávaly mi pocit štěstí, je nešťastná láska. Možná to zní v mém věku trochu běžně a jako něco, co zanedlouho vyprchá. Jenomže když od svých 14 let "randím" a vždycky to skončilo stejně, tak se to zdá být za ty necelé 4 roky trochu vysilující. Ještě jsem nikdy s nikým neměla vztah, pokaždé to dopadlo tak, že mě dotyčný poslal do háje zhruba takto:,, Snad sis nemyslela, že k tobě něco cítim. "… Ale ano, myslela. Je to celkem normální, když vás někdo zhruba rok nazývá "zlato" a říká vám, jak vás má rád. To pak naděje neskončí. To mi bylo 15.
Zhruba do svých 16 jsem se "oklepávala" a řekla jsem si, že to prostě nebudu prožívat. Nenechám se nikým zblbnout a budu jenom flirtovat a užívat si. Ba ne, přetvářka u mě není moc přirozenou záležitostí.  

Přesto tohle období bylo zatím nepříjemnější. Byl tu sice jeden menší románek, který pak taky neskončil zrovna šťastně, ale z toho jsem se dostala poměrně snadno.  
Moje nejšťastnější období bylo mezi 16-17 rokem života. Paradox je, že za pocit štěstí jsem považovala opití se a následné vyspání se s kamarádem. Proč? Protože jsem si pamatovala jenom to hezký a on mi nic nenamlouval, prostě to bylo spontánní a doteď jsme dobří kámoši. Za tohle ale nejsem šťastná. Od té doby nemám sebemenší důvěru k někomu, kdo mě obklopuje těma sladkýma řečičkama a hraje si se mnou třeba víc jak půl roku… Jako to mám teď.  
Pravda je, že já vlastně nevim, jak to mezi sebou máme. Dotyčný kamarád je na mě moc hodný, je trpělivý, nespěchá na mě, pokaždý je to krásný… ale když se rozloučíme a nevidíme se dva tři týdny? Nepopsatelný pocit utrpení. Deprese. Agonie. Problém je, že do něj absolutně nevidím a nevím, co si myslí a jak to myslí se mnou. Abych se ho zeptala? Ne, na to nemám odvahu. Na druhou stranu se mi zas tak často neozývá, kdoví jestli kvůli tomu, že "nechce být vlezlej" nebo se mu prostě nechce. Pryč od toho.  

Krom nešťastné lásky je tu další věc. Nadevše miluju zvířata, hlavně psy. Máme doma dva francouzské buldočky, Bišetku a Sabinku. Bišetce bude teď v listopadu 10 let, prožila jsem s ní dětství a jako všichni příslušníci naší rodiny také krásná a radostná léta. Vím, že tyhle roky ještě neskončily a snad ještě aspoň pár let potrvají. Bišetka trpěla chudokrevností, když byla ještě štěně. Trápila se, chtěli jsme jí utratit. Láska nám to však nedovolila a hledali jsme další veterináře a jiné způsoby, jak jí pomoci. Vyléčila se a žila s námi celý svůj šťastný buldočí život. Náš čtyřlettý pejsek Sabinka je ochrnutá na zadní packy. Když se jí to stalo, mysleli jsme, že jí jenom bolí záda, že to bude dobrý. Přesto rodiče jeli hned druhý den k veterináři a tam jim řekli, že má skřílou plotýnku a je ochrnutá. Následovala operace a dlouhé měsíce rehabilitací a cvičení doma a to dodnes. Sabinka nechodi a necítí packy, nejspíš ani nebude. Avšak maminka neztrácí naději a cvičí s ní každý den.
Jakmile se tyto myšlenky na nešťastnou lásku a na neumožnění pomoci mazlíčkovi začnou prohlubovat, tak bolest nezná hranice. Jakákoliv fyzická bolest je pro mě naprosto nesrovnatelná s touto duševní. Nemyslím tím odřené koleno, myslím tím třeba operaci cysty, kterou jsem si prošla před rokem nebo bolesti zad a ramene, se kterými jsem chodila na fyzioterapii. Klidně bych si tím prošla znovu a několikrát, kdyby ta duševní bolest pak vyšuměla a já byla proti ní imunní.  

 

Co takhle to vyřešit? Už jsem to zkoušela několikrát, ale vždy to buď řešil alkohol, nebo se myšlenky oddálily jen na pár okamžiků. Někdy jsem mívala pocit, že radikální řešení by nebylo úplně od věci, ale potom mě to rychle přešlo. Teď mám zcela jiný názor. Když pomyslím na nešťastné náhody a lidi, kteří chtějí žít, umírající na nemoci, je to smutné a nespravedlivé. Ale co když tu už dotyčný nedobrovolně setrvávat nehodlá? Myslím si, že sebevražda je řešení. Nebyla jsem tolik přesvědčená do té doby, kdy jsem jí byla v blízkosti. Ano, moje kamarádka si vzala život na začátku léta. Zprvu jsem si to nedokázala uvědomit a pak jenom přemýšlela, proč to neřešila jinak. Teď to chápu, občas to prostě nejde. Kdybych dokázala vrátit čas a pomoct jí, neváhám. Ale rozhodla se sama. Od této chvíle jsem tento způsob řešení problémů přestala považovat za absurdní.

Prostě a jednoduše - až myšlenky bezlítostně ovládnou už natolik zhuntovanou psychiku, toto řešení bude to nejvhodnější. Všechna ostatní jsou jako homeopatika - bolest vám utlumí a oddálí, ale nezničí.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1887x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vážně přemýšlím nad sebevraždou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.09.2013 18:54 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

puvodne sem si rikal ze to nema ani cenu cist

 

precetl sem a napisu opet, NEVIS CO JSOU OPRAVDOVE PROBLEMY

 
03.09.2013 19:16 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

S tou druhou větou asi souhlasím. Kdyby měla pisatelka akutní leukémii a zbýval jí měsíc života, tak bych asi i kývl, ale prostě kvůli nevydařeným vztahům a pejskům se přece nesebvraždíme …

 
04.09.2013 07:04 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

tak jak se dneska nekteri rozvadi kvuli blbostem tak se budeme i zabijet kvuli blbostem

 
03.09.2013 18:55 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

Raději vážně přemýšlej, jak dál žít.

 
03.09.2013 19:15 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

Různé situace a životní překážky jsou od toho, aby se překonávaly. Takový život prostě je.

Nejsem si jistý, jestli neúspěchy ve vztazích a nemocní domácí mazlíčci jsou skutečně důvodem k sebevraždě. Chápu, že Tě to trápí, ale myslím si, že Tě čeká určitě ještě několik - možná i velmi hezkých vztahů a pejsků za svůj budoucí život taky vystřídáš hodně.

Nechci to bagatelizovat, ale asi snad každý prošel špatným vztahem, dostal kopačky nebo jeho láska nebyla opětována. A každému z nás zemřel nějaký domácí mazlíček - pejsci, kočky, morčátka, křečci. Prostě takový je život, je potřeba ho tak brát a vážit si každého dne, který nám osud či Bůh dal.

 

Tak si prostě řekni, že máš blbý období, ale musíš věřit v to, že Tě čeká mnoho krásného a nepřemýšlet nad takovou radikální pitominou, jakou je sebevražda.

 

 
03.09.2013 20:03 Uživatel: zlobivá beruška 21
Věk:  28

Město:Brno

1366630324_beruska-2.jpg
100-500
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

No tak teď mám stejnej názor jako Párek. Pokud jsem správně četla, je ti necelých 18 let. Shodou okolností jsem ve tvém věku měla se vztahy skoro stejnou zkušenost a moje kočka Bella byla taky nemocná.

I já miluji zvířata. Jenomže život ti připraví v budoucnosti ještě tolik překážek, že ta, o které píšeš, je naprosto směšná oproti tomu, co tě ještě může potkat.

Máš pocit, že si o svém životě můžeš rozhodovat sama, že to, co tě potkalo, je nespravedlivé a že si to nezasloužíš. máš pocit, že toto se nikomu ve tvém okolí neděje a že jsi jen sama na svoje problémy.

Taky jsem si to dřív myslela, i když nad sebevraždou jsem nikdy neuvažovala. potom ale přišly OPRAVDOVÉ PROBLÉMY. a až teprve si člověk uvědomí, že život není jen o sobě samém, ale i o tom, že jsi potřebná pro druhé, že i ostatní tě potřebují. a až jednou přijde strach ze smrti, potom si teprve uvědomíš, že život je dar, ne utrpení…

Jsi mladá, procházíš si jen těžkým obdobím, protože jsi citlivá dušička. A napíšu to upřímně podle mých zkušeností- Buď otupíš úplně, nebo to budeš brát stejně jako teď. Ani jedna možnost není pro psychyku správná. Proto si vyber tu prostřední cestu- ze všeho si ber jen to pozitivní, a to negativní vnímej jako zkušenost a poučení do dalších vztahů, příběhů a let.

Život stojí za to, protože to, že je tma, neznamená, že slunce nevyjde znova. Každý den vyjde a jen pro nás. tak si toho važme. drž se a neudělej hloupost. bolelo by to tvé blízké, mysli na ně.

 

Moje Bella umřela. Ale mám teď pejska, který mě tolik naplňuje láskou, že bych si to ani nikdy nedokázala představit. Nevzdávej to, v životě tě čeká ještě moc krásného.

 
03.09.2013 20:24 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

Panther, napsalas, co cítíš v hloubi duše,  a každý ve smutku má svůj problém za největší na světě a ten tvůj v tuto chvíli, určitě je velký. Myslím, že všechny takové pocity beznaděje jsou z nedostatku lásky. Tebe zklamal kluk, tím, co ti řekl, neopětoval tvoje city. Nezasloužil si tě. Jenže nyní nikomu nevěříš a bude nějakou dobu trvat než se z takových pocitů dostaneš. Ale věř, že jsou i kluci, kteří dokáží mít rádi úpřimně a lásku děvčete opětovat, určitě jednou takového potkáš. Máš ráda svoje pejsky, také máme pejska, teprve druhý měsíc.  Před půl rokem jsme pochovali pejska, který byl moc, moc nemocný, strašně jsem brečela, ale vím, že už netrpí, a že nyní jsem poskytla domov jinému pejskovi z útulku. Vydrž děvče, čas trochu zmírní bolest. Můžeš jít za mamkou, vzít ji kolem krku a řekni ji, že ji máš moc ráda, uleví se ti. A zase brzy napiš. A vašim pejskům posílám pacinku.  Pavla

 
03.09.2013 20:53 Uživatel: zlobivá beruška 21
Věk:  28

Město:Brno

1366630324_beruska-2.jpg
100-500
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

Ale tady nejde o to, jestli takovou nebo makovou lásku potká. Tady jde o to, že ona sama se musí vyrovnat se životem, jaký je. Neslibuj jí, že určitě někoho podle svých představ potká. To je blbost - třeba ano, ale třeba taky ne.

Tady jde o to, si uvědomit, že ŽIVOT nejsem jen JÁ, ale hlavně ti okolo mě.

 
03.09.2013 21:32 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

Co se týče Tvých problémů ve vztazích a toho, že nevíš, na čem se svými partnery jsi, vždycky platilo a platí, že lidé se k Tobě budou chovat tak, jak jim dovolíš, aby se k Tobě chovali. To, že si s Tebou partner užije a pak se třeba dva nebo tři týdny neozve, dělá proto, že mu to dovolíš, aby se tak choval. Vy spolu v podstatě žádný vztah nemáte, protože takhle se k sobě lidé ve vztahu nechovají. Pokud Ti vadí, že se k Tobě tak chová a nevíš, na čem jsi (čemuž se nedivím), dej mu jasně najevo, že Ti to vadí. Jestli nebude na svém chování ochotný nic změnit, bude na čase ho nechat jít a poohlédnout se po někom, kdo si Tě bude víc vážit. Aby si Tě víc vážili ostatní, musíš si ale i Ty víc vážit sama sebe.

Pokud jde o nemocné domácí mazlíčky, tak je to smutné, ale jak už tu někdo napsal, takový je prostě život a budou přicházet ještě jiné, mnohem větší rány a problémy. Já jsem také měla dlouhých 17 let milovaného pejska, který se na mě už tři roky dívá někde z psího nebe, také jsem byla smutná a truchlila jsem, ale je potřeba otřít slzy, vstát a jít dál.

Psala jsem to sem už několikrát, ale podle mě nejlepší způsob, jak dát svému životu smysl, je dát smysl životu někoho jiného. Kamarádce, která to vzdala, už opravdu nepomůžeš, pořád ale je spousta lidí - v nemocnicích, léčebnách, dětských domovech - kterým pomoci můžeš. Báječně to uzdravuje duši, věř mi.

 
04.09.2013 11:46 Uživatel: nadane
Věk:  32
Téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Text uživatele: 

ahoj Panther, já chápu, co cítíš, ale tohle všechno přejde, nerada bych to bagatelizovala, je je spousta slečen, které to mají podobně, takže věz, že v tom nejsi sama. Zřejmě z toho všeho trpíš reaktivní depresí, což je obrana tvé duše proti tomu, co se děje okolo Tebe… kamarádka, partneři, pejskové - ti nejbližší, říkáš si. Co rodina? Máma, táta, sourozenci, prarodiče? myslíš, že by to lehce přenesli přes srdce? osobně bych doporučovala navštívit lékaře, stačí obvodní, a nechat si napsat antidepresiva na nějakou krátkou dobu, aby Tě přešly takové pocity a zase viděla, že každý den svítí slunce a lidé se mohou usmívat bez důvodu, život je těžký a my všichni musíme být silnými osobnostmi, abychom jej leckdy zvládli, ale já věřím, že na to máš a jednou bude lépe! Držím palce!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přemýšlím nad sebevraždou - nedaří se mi ve vztazích a mám nemocné pejsky
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 773x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 786x
život o ničem 1 894x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 1325x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 1442x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 1393x
Jsem Harry - co vy na to? 6 1179x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 10 3350x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 18 4285x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 2015x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16350
Počet odpovědí celkem: 174408
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny