Téma: Jak se bránit při zneužití rodného čísla

11.12.2013 14:13
Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Chtěli jsme prodat pole. Po telefonu jsem sdělila realitnímu agentu rodné číslo maminky. Jak se bránit případnému zneužití rodného čísla?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 7134x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sdělení rodného čísla po telefonu - jak se bránit zneužití
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.12.2013 03:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak se bránit při zneužití rodného čísla
Text uživatele: 

Rodné číslo je soukromý údaj, ale je možná trošku přeceňován, protože i když ho někdo bude mít k dispozici, tak s ním moc nenadělá. Pokud jsi už rodné číslo někomu řekla, tak toho moc nezmůžeš a podle mého názoru se můžeš bránit jen tehdy, pokud někdo tento údaj nějakým způsobem zneužije - pak je potřeba reagovat podle situace (tzn. asi podat trestní oznámení - pokud došlo k tresnému činu).

 
11.02.2014 22:21 Uživatel: Nic
Věk:  20
Téma: Jak se bránit při zneužití rodného čísla
Text uživatele: 

nemuzu mluvit o okolnostech ale sem jeden s tech (blbecku) co poskytli udaje podvodnikum.

Vsude a to i na policii mi s usmevem bylo receno ze se neda delat vubec nic pokud tohle je pravda tak bych nejradsi zaloval stat nebo banky za to ze dovoluji tak jednoche moznosti zneuziti vasich udaju za obohacenim sebe samych protoze tohle uz neni vrchol tj dukaz ze tu sme jen jako cislo udivuje mne ze s tim nikdo nic nedela protoze ve skutecnosti by zrizeni taketo obrany byla zalezitost na 10 min jen pro to ze dneska nikoho nic nezajima bedeme akorat trpet a trpet a stat i s urady se nam budou jen smat takovej zivot nechci ted me totiz ceka celej zivot jen strachovani a setreni penez na pripadne exekuce muzu vas ujistit ze dite nechci a ani ted uz mit nemuzu 

zneuziti rodneho cisla mena a adresy coz staci spouste a mozna i nelegalne postavenych malych firem

pro poskytovani pujcek. neni zadna sance ZADNA SANCE jak si rodne cislo zmenit a to ani posledni 4 cislice za lomitkem je vyslovene k placi ze se da nakladat s takovymy to udaji po pouhem telefonu a ne za prime ucasti fyziycke osoby. je k placi ze s tim nikdo nic nedela ani neprotestuje. neni zadne vychodisko

a to jeste pokud naletite podvodnikum tak nemate nic NIC NIC jenom strach a nic vic zapamatujte si to 

STRACH STRACH TRACH STRACH.

A to ze s tim nikdo nic nedla ikdyz muze jak lusknuti prsem je jasnej dukaz toho ze sme terce pro podvody ktere se nemohou nijak branit.

jestli sem si nekdy pral smrt tak je to prave ted zmeni vam to zivot a uplne celej protoze banky ted vladnou a ne vlada to je jenom saskarna a policie je jejich armada nebo uklidova ceta vsichni se bojte a premyslejte kazdej rok co dete k volbam jestli to s toji za to. Nemam k tomu slov. jedine co muzete je napsat zdeleni vsem co si to prectou aby se branily za kazdou cenu davat komukoliv rodne cislo a jine udaje ale zaroven protestovat proti online pujckam ktere maji zaroven nejvyssi uroky jedine co za to vsechno dostanete je vysmech VYSMEEEEEECH pro to tady ste vsichni pro srandu politikum a bankam ktere vam nici zivot

ja si ten svuj chci vzit uz me to nebvi nemam na to silu a tim se clovek dostane do takovych nervu ze muze ocekavat do 10 rakovynu strev takze… good luck to je ta vase  demokraci  cha cha cha cha cha to je to jediny co dostanete.

 
02.06.2014 10:56 Uživatel: Magie
Věk:  40
Téma: Jak se bránit při zneužití rodného čísla
Text uživatele: 

To Nic: co je to prosímvás za zmatený blábol? Pokud jste někomu řekl své rodné číslo a on ho zneužil, musí existovat nějaký doklad, na základě kterého jste v té exekuci. Potom zřejmě víte kdo to zneužil a můžete se bránit soudně. Samotné rodné číslo se ale jen tak samo o sobě moc zneužít nedá. Na to, aby si někdo na Vás vzal nějaký úvěr, musí znát i mnoho dalších údajů, nadto mít ještě Váš platný doklad totožnosti a musí Vás umět podepsat. I kdyby to všechno nějak získal, můžete nechat ověřit podpis a poklud se zjistí, že není Váš, je smlouva neplatná. Mimochodem, pokdu by si na Vás chtěl někdo brát úvěr, nepotřebuje Vaše R. Č. v podstatě znát. Satčí si nějaké vymyslet a dodržet jen daný algoritmus čísel, ale banka nemá právo ani prostředky zjišťovat, jestli to číslo skutečně sedí k danému jménu. Proto je nutný ten platný osobní doklad, resp. většinou banky vyžadují alespoň dva doklady (OP, pas). Ztráta dokladů je tedy daleko větší riziko, než sdělení R. Č. komukoliv.

R. Č. samozřejmě měnit nelze, to dá rozum. Má pevně danou strukturu a to i ta čísla za lomítkem, která určují třeba místo narození. Navíc je tam jistý algoritmus dělitelnosti, aby každé číslo bylo skutečně jedinečné a nemohlo se stejné číslo přidělit dvěma lidem.

Neohánějte se prosím demokracií, ta s tímhle nemá nic společného. Doporučuji zvýšit vzdělání a všeobecný přehled, bude se Vám potom žít lépe a snadněji.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak se bránit při zneužití rodného čísla
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny