Maminka se tedy rozhodne, že půjde s dívkou do nemocnice. Obě jsou přijaty na oddělení, proběhnou nezbytné odběry a dívku připravují na operaci. Když je děvče připraveno, přijde lékař a sdělí mamince, že si špatně přečetl rentgen a že na operaci nemusí. Sdělí ji, že to co se mu zdálo divné na rentgenu a co chtěl operovat, je vlastně druhé dívčino rameno. Celá tato tragédie od přijetí na oddělení až po opětovné propuštěni s oddělení trvá tři hodiny. A co se v Havířovské nemocnici nestane? Ano za tyto 3  hodiny, kdy vlastně lékař udělá chybu, vyžaduje nemocnice po mamince 200 Kč za to, že tam ty 3 hodiny strávily. Ano čtete dobře. Za chybu lékaře a problémy s tím spojené, ještě maminka zaplatila 200, - Kč nemocnici.

Když maminka nějak stráví, že tedy zaplatila, ale dítě je zdravé a na operaci nemusí. Ozve se telefon. Asi byste nevěřili kdo volá. Ano volá nemocnice, maminka v naději, že dostali rozum a 200, -Kč za 3 hodiny v nemocnici jí vrátí. Ale omyl vážení, nemocnice se nestyděla mamince zavolat, že ještě 100, - Kč dluží!   Zdůvodnili tento dluh tím, že dívce je 6 roků a tedy nemá nárok na doprovod v nemocnici. A tudíž má maminka zaplatit 200, - a dívka 100, - dohromady tedy v Havířovském hotelu zvaném " nemocnice " za chybu lékaře a 3 hodiny pobytu zaplatíte 330, - Kč. Tento příběh je skutečný, skutečně se odehrál a myslím, že takových příběhu je více. Ptám se tedy nač máme takové zdravotnictví? nejde o člověka ani o dítě. Jediné co nemocnici zajímá jsou peníze. Kde je lidská stránka? A kdy se doktor omluví za chybu, kterou udělal. Nechci ani domyslet, že by dítě začal operovat a až na stole by zjistil, že se spletl. Zbytečná narkóza, zbytečné řezání, zbytečná bolest dítěti, zbytečné nervy a starosti o dítě pro maminku.  A pán doktor nic?  Pán doktor je v klidu, nemá žádný problém, ani pocit, že by něco pokazil.   A tak jen přemýšlím, jste nemocen a jdete k lékaři, komu jinému bychom měli v tomhle důvěřovat?  Nebo máme všichni začít studovat medicínu, abychom se mohli vyhnout chybám lékařů?  Nechám si udělat rentgen a spolu s lékařem jej vyhodnotím a určím si, zda jsem nemocen nebo ne?  A za to vše ještě lékaři samozřejmě zaplatím. Případně se ještě omluvím, že jej obtěžuji.

Další takový názorný a jistě ne vzácný příběh se v Havířovské nemocnici odehrál před nedávnem.   Do nemocnice v pátek odpoledne přivezli starou paní s velkými  bolestmi v zádech. Nemocnice paní přijme, uloží na postel a kromě tabletek od bolesti se celou sobotu neděli nic neděje. Paní bohužel v neděli umírá. A vysvětlení lékaře k tomu, že od pátku do neděle s paní nic nedělali?   Žádné vyšetření, žádný rentgen, nic. Paní doktorka měla jen službu a tolik pacientu!!!  Proč by měla něco podnikat, vždyť vydrží do pondělí, než přijdou ostatní lékaři. Nevydržela? No bohužel, hlavně zaplaťte za 3 dny za lůžko. Žádný pocit viny, žádné špatné myšlenky. Vždyť lidí je tolik. Připadají  vám tyto příběhy vymyšlené, neskutečné. Musím říct, bohužel takto se Havířovská nemocnice stará o své nemocné občany. Ano takto funguje České zdravotnictví. Jsme v rukou diletantu, který nejde o člověka, ale jen a jen o peníze, které z pacienta může vytáhnout.