Téma: Paní T. K. z Ústí nad Labem podvodně pronajímá byt společnosti CPI byty Ú. n. L.

25.07.2011 00:16
Uživatel: Anna
Věk:  30
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Ahojky.
   S kamarádkou jsme byly podvedeny postarší paní T.K., která nám pronajala byt, na nějž měl dekret její syn od společnosti CPI byty. Jednou z podmínek užívání bylo to, že byt NESMÍ pronajímat. My tuto skutečnost však neznaly. Paní byla milá, usměvavá. Nic nebylo žádný problém. Dokonce nám navrhla, ať si smlouvu sepíšeme samy, ona nám ji podepíše. Složily jsme 3měsíční kauci ve výši 18 000 Kč. Po několika pokusech, nám ji však vrátila s tím, že je ve smlouvě chyba a ať to opravíme. Asi po měsíci a půl mi došla trpělivost a sehnala jsem jiný byt, do kterého jsme se s kamarádkou odstěhovaly. Po paní T.K. jsme chtěly vrátit vratnou kauci. A začalo kolečko výmluv apod. Po více jak měsíci nám došla trpělivost a celou věc jsme předali Policii ČR, která to prošetřila a uložila k ledu. Tak jsme zašly vše oznámit na společnost CPI, aby věděli, co se s jejich bytem děje. Také jsme neváhali zajít na Finanční úřad a tuto drzou paní T.K. oznámit pro "daňový podvod" (nájemné, které od nás vybrala nehlásila jako příjem a tudíž z něj neodváděla ani daně). Je to již cca 9 měsíců a my ze 13 000 Kč (částka 18000 byla snížena o jisté položky) máme teprve polovinu. A to paní T.K. dle jí navrženého kalendáře měla celou částku vratné kauce uhradit do konce června... Myslím, že 2. půlku z ní budem mámit další půlrok frown
Dávejte si bacha na potencionální pronajímatele bytu! Raději se na potencionálního pronajímatele informujte v okolí, popř. od předcházejících nájemníků.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.07.2011 00:43 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Paní T. K. z Ústí nad Labem podvodně pronajímá byt společnosti CPI byty Ú. n. L.
Text uživatele: 

Paní se sice malá ryba, ale podstatné asi je, kolik lidí takto podvedla. Člověk by starším lidem věřil a 2x tolik ho pak mrzí, když ho podvedou.

Samozřejmě, že můžete vymáhat peníze v občanskoprávním sporu (zřejmě z titulu bezdůvodného obohacení) + úroky.

Policajti to asi odložili, protože se nepodařilo prokázat úmyslné jednání, tedy skutkovou podstatu trestného činu podvodu.

S tím finančním úřadem jste to udělali dobře - zřejmě jde o nedovolené podnikání, protože asi paní ani nikde nenahlásila, že poskytuje nájemní služby. Už to je přestupek a paní asi dostane za toto jednání pokutu ve správním jednání. 

Ach jo ... furt dokola - 1000 a 1 způsob jak okrást blížního. Fuj.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Paní T. K. z Ústí nad Labem podvodně pronajímá byt společnosti CPI byty Ú. n. L.
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny