Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze

08.03.2013 06:31
Uživatel: tomasek7628
Věk:  36
Odpovědí na téma: 15
Text: 

Ve firmě FÖRCH jsem nastoupil v lednu roku 2012. Celkem nás nastupovalo 7 nových obchodních zástupců. Pět let jsem pracoval pro konkurenční firmu NORMFEST, kde jsem neměl jediný problém a po této době skončil na vlastní žádost, jelikož jsem chtěl vyzkoušet něco jiného. Po několika letech jsem se chtěl vrátit do tohoto druhu obchodu, a proto se přihlásil na výběrové řízení firmy FÖRCH. Byl jsem přijat. Celý rok 2012 jsem plnil dohodnuté cíle a celoroční plán se mi podařilo přeplnit zhruba o 300 000 Kč.

Zhruba na podzim roku 2012 mi pan jednatel Václav Šilhan zničehonic na jedné poradě začal „ TYKAT “. Bylo mi to hodně nepříjemné. Myslím si, že z pozice jednatele firmy, by si měl ponechávat určitý odstup. Já jsem mu nadále „vykal“ a on mi při rozhovoru vždy tykal!!!  Jednání pana jednatele Václava Šilhana byla mnohokrát hodně nestandardní.

 

Fluktuace ve firmě FÖRCH v průběhu roku byla okolo 30 zaměstnanců!!!!! Za jeden rok ve firmě jsem poznal hodně zajímavých lidí. Byli mezi nimi i hodně dobří prodejci, kteří nedokázali unést jednání pana Václava Šilhana a po několika měsících raději přestali prodávat, aby byli vyhozeni a byl s nimi okamžitě ukončen pracovní poměr. Když jsem se jich ptal proč tak konají, proč se nedohodnou na odchodu „ DOHODOU“, bylo mi sděleno, že pan jednatel Václav Šilhan nenechá nikoho jen tak odejít a vždy to prý stojí hodně nervů. Proto raději konají takto. NEVĚŘIL JSEM A MYSLEL SI O TOM SVÉ

Před Vánoci 2012 jsme všichni obchodní zástupci byli nuceni absolvovat  „ PERSONÁLNÍ POHOVORY „, kde se řešil plán na rok 2013. Diskutovalo se otevřeně o všech věcech ohledně obchodu a chodu firmy.   Průběh jednání nám  byl značně nepříjemný, hlavně kvůli tomu, že se to vše konalo  v OTEVŘENÉ RESTAURACI!!!!   Řešili jsme naše hodně citlivé osobní věci a KOLEM DOKOLA BYLO VŠUDE SPOUSTA LIDÍ!!!! Bylo nám to opravdu hodně nepříjemné!!! V průběhu několika dní jsem si telefonoval s kolegy a ti měli úplně stejný pocit jako já. Nehledě na to, že jednání pana jednatele Václava Šilhana bylo dosti nestandartní!!!  

V průběhu ledna roku 2013 jsem usoudil, že v takovýchto podmínkách, jaké nám všem pro práci vytváří pan jednatel Václav Šilhan, nebudu nadále pracovat a podal jsem VÝPOVĚĎ.   Vy, jako profesionální obchodníci jistě chápete, že pokud není vytvořené vhodné prostředí pro obchod, není možné dělat nějaké výsledky, vytvářet hodnoty, vydělávat finance pro firmu a v neposlední řadě pro mne a svou rodinu.

TOTO JEDNÁNÍ PANA VÁCLAVA ŠILHANA SE HODNĚ VELKOU MĚROU PODÍLÍ NA FLUKTUACI VE FIRMĚ FÖRCH!!

Po podání mé výpovědi jsem se domníval, že se s panem jednatelem Václavem Šilhanem domluvíme na mém odchodu. Navrhoval jsem mu, že s oblastním vedoucím objedeme mé zákazníky  a postupně mu předám veškerou agendu mého regionu. Místo toho jsem se dočkal HRUBÉHO TELEFONÁTU, kdy z úst pana jednatele Václava Šilhana  bylo VYHROŽOVÁNO mě i mému nastávajícímu zaměstnavateli FYZICKOU LIKVIDACÍ. Několikrát mi bylo z jeho úst řečeno, že má kontakty na VYSOKÝCH POSTECH a že budu všeho litovat. Nevím co tím myslel. (část tohoto telefonického rozhovoru mohu doložit).

Po této události jsem nebyl po psychické stránce schopen dále vykonávat svoji činnost.   Vzpomněl jsem si na slova svých bývalých kolegů a na vlastní kůži zjistil, že měli pravdu.

Nevím co si o tom všem mám myslet, ale asi dva dny před tím, než mi bylo odebráno auto, mobilní telefon a vypnuta emailová schránka, tak mi byly mailem zaslány kompletní aktualizace ceníků v elektronické podobě!   ŽE BY SABOTÁŽ NĚKTERÉHO ZAMĚSTNANCE NA KLÍČOVÉ POZICI?   My, jako obchodní zástupci, jsme k této informaci přístup neměli!!!!    

Ze sedmi zaměstnanců, kteří jsme v lednu roku 2012  nastupovali, jsme zůstali pouze dva!!!!

Jako zaměstnanci firmy jsme měli vypsanou soutěž „ PŘIVEĎ SVÉHO KOLEGU“,   kde byla vypsána finanční odměna. V této činnosti jsem byl aktivní a podařilo se mi sehnat mého dlouholetého kamaráda, který pracoval s hodně dobrými výsledky po dobu deseti let u firmy WURTH.  

Když viděl, kam firma směřuje a jak ji pan jednatel Václav Šilhan vede,   tak mě „ PODĚKOVAL „ a ještě ve zkušební době dal výpověď!!!   I on mi poté tvrdil, že takovéto počínání jednatele ještě neviděl. Společně jsme se shodli, že to má hodně velký vliv na FLUKTUACI ZAMĚSTNANCŮ VE FIRMĚ.

V průběhu roku jsem k nám do firmy FÖRCH také „ lákal“ ještě jednoho mého známého, který byl jeden z nejlepších prodejců ve firmě NORMFEST, kde jsem pracoval. Teprve nedávno mi sdělil, že si „ prověřoval“ pana jednatele Šilhana a když zjistil co je zač, tak si to prý rozmyslel. Já jsem toto bohužel neudělal!!!!  

Určitě není v mém zájmu zbytečně někomu škodit. Chtěl jsem jenom po tom všem, co jsem ve firmě „zažil“, klidně odejít do nového zaměstnání. Po „ ŠIKANĚ “ jednatele Šilhana nejsem schopen nadále vykonávat jakoukoliv činnost ve firmě.

Byl jsem asi týden na „ ošetřování“, když můj syn utrpěl při sportu úraz páteře a musel jsem mu být několik dní nápomocen. Ihned po začátku ošetřování mě byla ZNEMOŽNĚNA činnost tím, že mě bylo odebráno firemní auto, mobilní telefon a vypnuta emailová schránka!!!! Domníval jsem se, že tímto se mnou bude pracovní poměr po skončení ošetřování ukončen, OMYL!!!! Jak jsem se dozvěděl kvůli jednání ukončilo činnost ve firmě větší počet pracovníků a proto mě prý jen tak nepustí!!!! Doporučeným dopisem mě byl „ NAŘÍZEN „ okamžitý nástup na pracoviště „ výkon zaměstnání PRAHA, že mě bude nařízena jiná činnost??? !!! OPĚT ŠIKANA jednatele pana Šilhana!!! Ukončené ošetřování jsem zaslal do firmy FOERCH minulý týden v úterý 12.2. 2013. To jen pro úplnost, jak to ve firmě FÖRCH funguje!!!!!!

 


FIRMA FÖRCH JE DLE MÉHO NÁZORU HODNĚ SILNÁ SPOLEČNOST S KVALITNÍMI VÝROBKY A HODNĚ PROPRACOVANOU LOGISTIKOU. JE TO HODNĚ VELKÁ KONKURENCE  „SVÝCH SOUPEŘŮ“ A PRÁVEM Z NÍ MAJÍ OBAVY. VĚTŠINA JEJICH ZAMĚSTNANCŮ ROZHODNĚ DĚLÁ VŠE PRO TO, ABY FIRMA ROSTLA.

 

BOHUŽEL TAKOVÉ JEDNÁNÍ, JAKÉ MÁ PAN JEDNATEL VÁCLAV ŠILHAN  SI FIRMA FOERCH ROZHODNĚ NEZASLOUŽÍ A ROZHODNĚ STOJÍ NA ZAMYŠLENOU.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 8101x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: POZOR NA FIRMU FOERCH !!!
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.03.2013 07:18 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

narizen okamzity nastup na pracoviste

 

pokud nemas zajem o praci tezko te nekdo k necemu donuti

 

rekl bych ze obchodni zastupci dneska musi mit dobre nervy a tebe slozi kecy tveho sefa a jeste navic kdyz uz pro nej nechces delat, nechapu proc mu nereknes at ti vleze na zada

 

prace je sice prace ale ZDRAVI MA CLOVEK JENOM JEDNO

 
02.05.2013 22:02 Uživatel: Petrik
Věk:  43
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Pracoval jsem krátce v této společnosti. To, co píše tento nešťastník jsou jen kecy. Obchod není milenka. Toho, kdo dokázal vidělat firmě peníze pan Šilhan korektně zaplatil. Jestli málo nebo moc, to je věc názoru.  Vím ale, že začátky v této branži nejsou lehké. Avšak i za tuto krátkou dobu jsem se od pana Šilhana hodně naučil. Je pravda, že s lemply se nese…, ale schopných lidí si váží.

S pozdravem PN

 
21.04.2014 12:23 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

ve vetsine pripadu aby byl obchodni zastupce uspesny tak musi byt dobytek, musi lhat, vymyslet a podvadet jak se da

 

vyjimky jsou u tech co zastupuji firmu ktere vyrobky se samy prodavaji

 
08.03.2013 09:34 Uživatel: elzina
Věk:  43

Město:Čelákovice

Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

reagovala bych na tento članek: divim se, že si tak dobré zaměstnance  firma nehlídá…   nebylo by pak začít dělat sam na sebe, kde si  svým panem, a nestojí tě tolik nervů a energie?   podle mne by se ti to vyplatilo, a pro tak dobré=ho obchodního zastupce, jak o sobě tvrdíš, by to byla hračka, nemyslíš?

 
10.03.2013 00:31 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Dovolil jsem si upravi název firmy. Firma se nejmenuje Foerch (jak jste nesprávně uvedl), ale Förch. Je to dost klíčové pro vyhledávače. Je ale pravda, že jsou na internetu využívány oba názvy což není ideální. Může to vést ke zmatkům (domnění, že jde o dvě různé firmy, což je v rozporu s realitou).

 
10.05.2013 09:29 Uživatel: Alesyosta
Věk:  55

Město:Liberec

Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Nechci se dotknout pisatele tohoto bla bla výplodu, vzláště když píše že je psychicky labilní. Aby se snad nezhroutil. Ale celý článek je jen ukázka zhrzené ješitnosti někoho, komu se prostě nechtělo moc pracovat. Sám jsem ve zmíněné firmě pracoval a vím že co jsem s jednatelem dohodl to také platilo. Nikdy se nestalo že by mě pan Šilhán urážel, usurpoval, nebo mě snad nějak vyhrožoval. U této obchodní firmy se prostě musí makat. A je logické že kdo maká a nepodvádí šéfa hloupými výmluvami, může si vydělat slušné peníze. Ano pohyb lidí je tu velký, ale ti co plní předem dohodnuté podmínky nemají s Václavem problém. A ti co odcházejí a po té hážou špínu na firmu nebo na jednatele, to jsou ti co nedokázali u firmy téměř nic. A že si tyká s lidmi ze svého týmu? Ano tyká. A co je natom špatného. Jsem starší ročník, ale toto mě od člověka který něco dokázal absolutně nevadí. Možná si řeknete, když se mi tam líbilo, proč jsem odešel. Přišla prostě jiná, velmi zajímavá nabídka a tak jsem ji vzal. S Václavem jsem se DOHODL a můj odchod proběhl bez problémů, i když se mi z firmy kdé se mi dařilo a kde se ke mě chovali slušně na jednu stranu moc nechtělo. Do dnes mohu doporučit komukoli kdo chce pro Foerch pracovat ať do toho jde. Ale musí se prostě pracovat. Zdravím bývalé spolupracovníky - Tom.    P. S. Václave musíš dopředu lépe odhadnout nemakačenky a nebude fluktuace. Ale to asi dost dobře nejde.

 
16.07.2013 08:35 Uživatel: Maty
Věk:  26
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplnění krátkého dotazníku. Součástí dotazníku je i zajímavá nabídka. Předem děkuji za vyplnění. http://xxxxxxxxxxxxxx/survey/

 
16.07.2013 09:14 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Ty neumíš číst, nebo to potřebuješ nakreslit? Jasně Ti  tady admin napsal,  aby jsi nevkládal do webu opakovaně reklamu!!!

 
12.03.2014 16:47 Uživatel: HR
Věk:  31
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: Dobrý den, pokud hledáte práci v oboru, zanechte emailovou adresu, kterou si jednorázově vytvoříte, hledám obchodní zástupce s podobnou zkušenosti jako je společnost FOERCH, nabízíme určitě lepší pracovní podmínky, děkuji
 
21.04.2014 11:11 Uživatel: kamarad
Věk:  26
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Dobrý den, rád bych se dozvěděl více o této pracovní příležitosti. Pokud tato nabídka stále trvá, prosím kontaktujte mě na email: kamarad323@email.cz

 

Děkuji

 
25.07.2014 11:00 Uživatel: Martas79
Věk:  35

Město:Praha

Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

matloj@seznam.cz

 
12.05.2015 21:55 Uživatel: Kamil1111111
Věk:  37
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Pana Šilhana znám, několikrát jsme se spolu bavili o spolupráci. Musím říct, že první setkání, kdy byl v Berneru nebylo příjemné. Jevil se mi arogantně, jasně dával na odiv svou pozici, Když se mě potom snažil přetáhnout ze zmiňovaného Normfestu, tak už byl v poho. Myslím, že oceňuje úspěchy, ale trošku změn v jeho chování by neuškodilo, zvlýště směrem k méně emočně silným jedincům. No mě spíš zaráží ten kolega co píše, že v Normfestu to bylo v poho. No, tady bych zazpíval Babišovku: "Bejvávalo, bejvávalo, bejvávalo dobře." Jednatel společnosti bezpáteřní vyučený kuchař s židovskými kořeny, co tu prdel němcům snad i pulíruje, to je nářez. Jeho jedinou manažerskou starostí je přijít na to, jak všem co nejvíce ubrat peněz. Jeho jedinou manažerskou dovedností je kontrolovat signál GPS a v neposlední řadě manažerským přístupem je tupý úsměv a totální bezmoc řídit debatu, pokud není s nějakým spřízněným leštiček klik. Normfest nebrat! První dva roky v iluzi, poté kruté probrání. Možná až vyhodí toho břidkého sráče Luhana.

 
07.04.2016 19:41 Uživatel: Radovan
Věk:  40

Město:Radovan

Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Kamil111111… Chlapče, Ty jsi, ale kus kokota 

 
27.07.2015 11:38 Uživatel: HanaV
Věk:  30
Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Můžete mi prosím poslat na sebe vaší emailovou adresu.

Měla bych nějaké dotazy.

h.vaclavek@seznam.cz

Díky

 
02.11.2017 18:44 Uživatel: Beránek
Věk:  40

Město:Hradec Králové

Téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Ano firma je nemorální a stále shání OZ. Nikdo tam nevydrží dlouho.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Práce u firmy FÖRCH a jednatel pan Šilhan - zkušenosti, diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny