Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda

02.10.2019 17:01
Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Ahoj všichni,

dnes (02.10.2019) musím vložit příspěvek i já, ač většinou moc nepřispívám.

 

Umřel Katel Gott, výjimečná osobnost.

 

V práci jsme dnes (02.10.2019) drželi minutu ticha u zapálené svíčky.  

Většinou mne smrt různých známých osobností ponechává poměrně v klidu, nicméně Karel byl jen jeden.

 

Jak vnímáte tuto dnešní zprávu vy?

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.10.2019 17:14 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Také je mi to velice líto, ale věděla jsem, že zemře. Měl to samé, jako pan Šimek - myelodysplastický syndrom a ten, když propukne v akutní leukémii, tak nekončí jinak, než smrtí, bohužel. Na akutku prostě léčba není… je to veliká škoda, ale moc se mi líbí, jak se s tím rval - dělal, jako by nemoci nebyly, užíval každého dne, byl v kontaktu s fanoušky. To je inspirativní a obdivuhodné. Napslala jsem o něm i článek:  zde (klikni)  Já sama se snažím dělat, jako bych nebyla nijak nemocná, a tak je mi jeho postoj blízký. Také jsem pochopila, proč stále vystupoval - patrně dlouho věděl o onom syndromu a tušil, že může brzy zemřít. A tak vystupoval a nahrával dokud mohl.

 
02.10.2019 21:38 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Brečela jsem dlouho.

Byl tady celý můj život.

 
03.10.2019 05:36 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Je mi to pochopiteně líto. Je to smutné, moc, jako každá smrt. Ale teď už je mu snad je dobře…

 Možná se tu setkám s velmi negativními ohlasy, já tedy jsem jeho písničky nikdy nemusela. A jeho hlas, i když byl svým způsobem fenomenální, mi nic moc neříkal. Stejně tak jako texty, obzvlášt tedy cosi o tom, že máš už sedmnáct, už nejsi dítě. No a dál, že teď už jim nic nebrámí být spolu. Přitom jemu bylo tak 35-40 let?

 Nicméně je to tragedie, jako každá smrt. Obzvlášt, když měl ještě poměrně malé dcery. Vím, že jako člověk byl vždy slušný, vážil si publika a neměl manýry hvězd.

  Takže, budiž mu země lehká, upřímnou soustast rodině a jinak se omlouvám za vyjadření něčeho na co budou mít jiní jistě jiný názor

 
03.10.2019 06:55 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Myslim si, ze clovek jako on, zustane v nasich srdcich po cele generace. Byl to nejen zpevak, ale taky uzasny slusny a charismaticky clovek.
A pokud bude mit statni pohreb, tak si ho skutecne zaslouzi!

 
03.10.2019 08:05 Uživatel: Kvítek na louce
Věk:  30
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Asi jako jedna z málá to tolik neprožívám. Samozřejmě je to škoda, ale nikdo není nesmrtelný. Občas mě zaráží, jak jsou lidé velmi solidární a truchlící, když zemře celebrita, ale že někde umírá tisíce dětí hladem nebo jen u nás desítky právě na leukémii, to je všem úplně jedno. Tím nechci snižovat smrt pana Gotta, ale v tomhle mi skutečně lidské přemýšlení příjde nelogické a povrchní.  

 
03.10.2019 08:37 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Mily Kvitku, tohle tema je o panu Gottovi, a ne o nemocnych nebo hladovejicich detech. Proto se vyjadrujeme k tematu.
Ja si umelcu vazim. Stejne tak mi chybi Elvis Presley, Beatles, Michael Jackson a spousta jinych.

 
03.10.2019 12:31 Uživatel: JD
Věk:  36
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Pan Karel Gott byl nejlepším českým zpěvákem všech dob. Opravdový národní poklad a skutečný umělec. Upřímný, hodný člověk. Zaslouží si maximální úctu. Tragédie je to hlavně pro jeho nejmladší dcery. Bohužel existují lidé, kterým slovo pieta nic neříká a píší na webech neskutečná svinstva - deník n, respekt, forum 24 či panové Mitrofanov, Šarapatka, Bělobrádek. Nejhorší ale je falešný kněz Tomáš Halík to je skutečný velvyslanec pekelných sil.  

 
03.10.2019 17:41 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Jeho písničky jsem také moc nemusela, ani jeho hlas mi nic moc neříkal, jeho písničky do pohádek a filmů byly perfektní, ale jeho osobnost se mi i přes to vryla do podvědomí a vnímala jsem, že "tady je". Je těžké uvěřit tomu, že už tady není.   I když mi jeho písničky nic moc neříkaly, tak to byl velmi příjemný člověk, charismatický, vtipný, skromný a je mi také líto, že zemřel. byl prostě "božský" a jeho krásné příjmení, mu právem náleželo a zřejmě mu to bylo souzeno. Byl něco jako součást naší doby, se kterým hodně lidí vyrůstalo a tím že zemřel, částečně odešlo naše dětství.   

 
04.10.2019 11:07 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Zlato v hrdle a jsem moc ráda, že tu byl. Jeho písničky mě provázely celým životem (to si člověk uvědomuje, jak krátký je a dává si otázku, kolik zbývá jemu samotnému. Aspoň já to tak mám).

Hodnotit ho jako člověka nemůžu, neznali jsme se.

 
06.10.2019 15:08 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Ano, byl to slušný člověk, taková stará škola, gentleman. Ale jeho písničky vážně nic moc. Třeba jsem milovala Alphavile a písničku Forever young. Ale pro mně to v provedení pana Gotta stratilo kouzlo. Ale to je věc názoru. Podle mě byl spíš operní zpěvák, ale to je věc názoru.

 Ale je mi líto rodiny, a je to smutné.

 
08.10.2019 06:57 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Tak jsem si teď nějak přešetla článek-o milenkách Karla Gotta. Chápu, že měl mnoho ctitelek, že byla spousta žen, co ho samy sváděly atd. Ale prosím vás, nedělejte z něj nyní světce, to opravdu nebyl. Já taky nejsem, ale, že s jednou přítelkyni, třeba souloužil i před řidičem atd. Nebo že měl stálejší vztah, ale prostě využil zájmu asi osmnáctileté obyčejné holky-myslím matku jeho dcery Lucie. A hlavně to, že všechny se shodují v jednom, proběhl sex a on pak odešel k sobě do ložnice a ponechal slečnu nebo paní už bez zájmu.

  To nemá nic společného s tím, že byl slušný k publiku atd. Můžete mě třeba ukamenovat, jasně to je pořád o mrtých jen dobře, ale nedělejte z něj světceTo je to samé jako s naším idolem Věclavem Havlem, to taky nebyl žádný svatoušek a pak byl náhle národní mučedník.

Ano je to smutná, že zmřel známý zpěvák a dvou malým dcerám táta, ale připadájí mi přehnané velkolepé mše a tak. Byl to obyčejný člověk se svými slabostmi, přese všecno.

 P. S. Neukamentujte mě tu, mám taky své slabosti, ale taky nečákám, že se o mně jednou bude psát málem jako o svaté.

 

 
08.10.2019 08:04 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

To je asi něco v naší národní povaze, chceme mít někoho, koho budeme ucítávat jako světce a podobně. Nedávno jsem čekla-už poněkolikáté knihu o našich národních velkánech- a je tam něco co mi thto přípomíná. Třeba Božena Němcová, učili jsme se o ní málem jako o světici a mučednici, ale. Pro mě je třeba Babička krásná kniha-i když ty mladé už to nezajímá. Ale, že měla decentně řečeno velmi lekovážný vztah k mužům, že velice špatně hospodařila, no spíš na vše vyloženě kašlala… Byla to prostě rozporuplná osobnost. Nebo takový Karel Havlíček Borovský, stále jsme se jen učili, že úpěl ve vyhnanství a tak. Přitom bydlel v nějlepěím hotelu tam, vše na útraty státu, že jeho dceři a ženě pobyt tam spíš prodložil život. A že to byla velmi příjemná krajina, ne exil. tak jak si to kdekdo představuje. Jasně dělal něco proti systému s kterým nesouhlasil. Ale národní mučedník? Co tím vším chci říct, nebo co to má společného s panem Gottem? Amo, byl známý po světě, dobře zpíval-no pro někoho, ale nebyl svatý, gentaman, muž úžastných vlastností, ale jen člověk… I když známý. Prostě mi příjde jako typická vlastnost, tady toto uctívání, ktreré se časem mění v legendy.

 No, nic zemřel známý zpěvák a člověk, je to smutné. Měl dvě malé dcery. Mimochodem, proč si je pořizoval ve svém věku. Ony budou finančně zabezpečené, ale bez táty.

 
20.10.2019 07:42 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Text uživatele: 

Není bez zajímavosti si přečíst odstavec o prodeji domu v Jevanech. Iluze o "svatozáři" si nedělám.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Karel Gott zemřel, odešla legenda
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny