Téma: Věra Čáslavská - moje hrdinka!

24.08.2018 17:34
Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Odpovědí na téma: 4
Text: 

23.8. 2018.

Přišla jsem domů a uzřela skvělý dokument v televizi - Věra 68. Je z doby, kdy se paní Čáslavska zvedla ze dna a začala být znovu soukromě i veřejně aktivní.

 

29.8. 2016

Jedu na kontrolu k hematologovi. Je horko, v autobusu cítím zvláštní stařeckou vůni a nebezpečnou tíži na duši. Už vím, co znamená, ale ne vždy přesně vím, koho se týká. Znamená úmrtí a cítila jsem, že to bude sakra velké. Běželo mi hlavou, že bude hodně lidí plakat a že to bude patrně velmi významná osobnost.

30.8 2016 - má předtucha eskaluje a uklidní se až když čtu mrazivé řádky "Zemřela Věra Čáslavská"…

Moje hrdinka umřela…

 

Znovu si pročítám její rozhovory z doby, kdy již trpěla nejzákeřnější formou rakoviny - slinivkou břišní. Byla se svou smrtí obdivuhodně smířená a popravdě si myslím, že její náhlá smrt nemohla ani jinak přijít. Zemřela v den, kdy šla na kontrolu, zkrátka šla do nemocnice a už se z ní nevrátila. Myslím, že ona díky silné vůlí dokázala přežít s touto diagnozou tak dlouho a že smrt nebyla postupná, ale náhlá právě kvůli její vůli. Mám pocit, že jinak by nad ní rakovina nemohla zvítězit, než když využila vhodné chvilky.

Vím, že měla určité nadpřirozené schopnosti a věřím, že dodrží to, co říkala - že se bude dívat z obláčků na olympiádu v roce 2020. A věřím, že někomu z našich přičaruje medaili.

 

V době těžké nemoci prokázala nevídanou sílu, snažila se být na veřejnosti a nosila si v batůžku infuzi. Zkusila, co mohla, ale sama v jednom z posledních rozhovorů přiznala, že "svítila" - tedy, že měla rozseté nádory po břiše. I přes toto strašné příkoří se držela s hlavou vztyčenou a s nebývalým optimismem.

 

Je mi do pláče, že tato úžasná sportovkyně, milující máma a babička, výborný člověk, který je mi morálním vzorem, navždy odešel.

 

Věra je mým vzorem i stran deprese - měla ji víc, jak 10 let, protože jako láskyplná máma nesnesla odnětí svobody svého syna. A přesto se nevzdala a byla schopná se zvednout ze dna. Když budu mít jakoukoliv krizi, vzpomenu na ni a nedám se!

 

Psala jsem v jednom ze svých článků o lidech, kterým jsem chtěla napsat a nenapsala - a oni zemřeli. I jí jsem chtěla napsat… a samozřejmě nenapsala. Lituji toho, protože věřím, že ona by mi odpověděla. Moc jsem na ni myslela a chtěla ji v nemoci podpořit.

 

23.8 2018 - vracím se k úvodu, čili k dokumentu a fenomenální znovuzrozené Věře. Znovu žasnu nad její lidskostí, morálkou, čistotou, silou a bojovností… Běží mi hlavou, kolik lidí si o sobě myslí, aniž by k tomu měli pádný důvod a oproti tomu Věra, která se setkala s Dalajlámou, Stouny, dostala řád od samotného japonského císaře a samurajský meč, kterou zbožňovali jak Japonci, tak Mexičani, přesto zůstala nohama na zemi, svá, pokorná a úžasná.

 

30.8 to bude dva roky, kdy odešla. Zapalte za ni svíčku a obdivujte se té její krásné duši.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2104x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Moje hrdinka - Věra Čáslavská
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.08.2018 18:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Věra Čáslavská - moje hrdinka!
Text uživatele: 

Kdyby jeden nevěděl, co ví, určitě by s tebou třeba tu svíčku zapálil.

 
25.08.2018 15:37 Uživatel: Marie1954
Věk:  64
Téma: Věra Čáslavská - moje hrdinka!
Text uživatele: 

co jeden ví?

 

 
26.08.2018 08:18 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Věra Čáslavská - moje hrdinka!
Text uživatele: 

Napsala jsem to nešikovně. Nejen jeden ví. Pokud jde o obsah mnou napsaného, nejde o žádné tajemství. Paní už nežije a já se nebudu šířit o něčem, k čemu se už nemůže vyjádřit. Stejně by to neudělala.

 
25.08.2018 21:36 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Věra Čáslavská - moje hrdinka!
Text uživatele: 

 Také tomu nerozumím (? )

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Věra Čáslavská - moje hrdinka!
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny