Téma: Prezident Zeman proruský, prof. Drahoš proněmecký? Populismus nebo demokratizace?

13.02.2018 19:59
Uživatel: Seriozní muž.
Věk:  46
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Aktivisté z Drahošovského tábora mluví o prezidentu Miloši Zemanovi jako o populistovi a o populismu jako  o bezprostředním ohrožení demokracie. Ve skutečnosti hesla o zavedení demokracie (vyhlašování referenda na celostátní úrovni), protikorupční transparentnosti, podpoře internetové komunikace (odstranění cenzury)   jsou kroky vedoucí k posílení demokracie.

Pokud existují aktuální otázky, které znepokojují většinu lidí, je třeba jim dát širší perspektivu a politický program a nikoliv osočování z populismu. Pokud demokratická politika odsunula kontrolní funkce státu na vedlejší kolej a umožnila tak podnikatelům dosáhnout miliardových majetků, je jasné, že je to zdroj znepokojení pro většinu občanů, kteří mají motivaci demokracii zlepšovat a posilovat.

Pokud někdo označuje pana Zemana za proruského, je otázka proč neoznačit pana Drahoše za proněmeckého. Pokud se někdo obává, že pokud v refererendu rozhodnou občané o opuštění EU, že se naše republika znovu dostane pod ruský vliv, pak je třeba odpovědět, proč těmto lidem nevadí, že je naše republika znovu pod německým vlivem? Ostatně, to že jsme ekonomická kolonie Německa a že to naší ekonomice silně poškozuje je nabíledni. Naše republika nemá být vazalem žadného cizího státu. To je jedině správná odpověď!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1788x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pupulismus nebo demokratizace?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.02.2018 08:36 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Prezident Zeman proruský, prof. Drahoš proněmecký? Populismus nebo demokratizace?
Text uživatele: 

Proč do toho pleteš Drahoše? Kdo je Drahoš? Je to jen jeden z neúspěšných kandidátů a jako takový by měl skončit na smetišti dějin. Ten humbuk kolem něj, který vytváří koupená média už nikoho celkem nezajímá. Pokud jde o Zemana, je to demokraticky zvolený prezident a nezvrátí to ani návrhy na změnu ústavy. Jestli je někdo proruský, nebo co vlastně, s tím nepřišel nikdo jiný, než zhrzený volič jiného svého kandidáta a nemělo to jiný smysl, než jak doblbnout ten "hloupý a nevzdělaný" národ, který si dovolil mít svůj názor. Opravte mě někdo.

 
14.02.2018 09:13 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Prezident Zeman proruský, prof. Drahoš proněmecký? Populismus nebo demokratizace?
Text uživatele: 

Neopravim

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Prezident Zeman proruský, prof. Drahoš proněmecký? Populismus nebo demokratizace?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny