Téma: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám - diskuze

09.01.2011 13:53
Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město: Valašské království

5000-6000
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Škrtání ve výdajích státního rozpočtu se nevyhnulo ani projektům v oblasti drogových závislostí. Na dotacích se letos bude rozdělovat necelých 76 miliónů, v roce 2006 to bylo o 30 miliónů více. Je vidět, že dotace v této oblasti klesají rapidně dolů, zatímco problémy s drogami dle mého laického pohledu narůstají. Posledním škrtem se snížila částka do této oblasti o 7 miliónů, 30 projektů tímto může zapomenout na peníze. Nejsem si jist, zda zmíněných 7 miliónů zachrání státní rozpočet, spíše mám obavu, že se nám všem vrátí nyní ušetřené prostředky několikanásobně v léčbě žloutenky, AIDS a podobných nemocí.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2172x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.01.2011 11:27 Uživatel: Julie
Téma: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám - diskuze
Text uživatele:   Já bych s tím dotováním v téhle oblasti byla opatrná.  Jeden takový nápravný ústav mám 20km od domu. Jde o usedlost, kde se sdružuje asi 30 feťáků (dobrovolně).  Výrobou keramiky a meditacema s chocholouškem se snaží o nápravu.  Dle mě, žádnej zázrak.  Odmašťovna jim padá na hlavu a okolí je zanedbané. Spíš než mocání hrníčků by to chtělo krompáč, hrábě, lopatu a makat. Jelikož jde o usedlost s polnostma, tak soběstatnost se nabízí sama. Pár prasátek, na pole brambory, obilí. A krásnou farmu máme na světě. Určitě lepší, než kdo mě co dá.  Jo a o účelnosti též nejsem přesvědčená, jelikož se použité stříkačky a různé svinstvo povaluje všude v okolí po lese. Pomoci ano,ale spíš je motivovat k samostatnosti a chuti vést lepší život.
 
10.01.2011 18:15 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám - diskuze
Text uživatele: No vidíš, Julie, já zase znám dva projekty, které jsou zaměřené zejména na prevenci a jejich činnost se mi zamlouvá... Takže i v této oblasti platí, že když dva dělají totéž, není to totéž...
 
11.01.2011 09:20 Uživatel: Julie
Téma: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám - diskuze
Text uživatele:   On je v prevenci a v léčbě rozdíl i finanční. Na prevenci stačí letáčky, přednáška napraveného v ZŠ a volnočasové aktivity pro děti ulice. To u nás je taky. Klub pro děcka do 18-ti, kde se schází a za dozoru dobrovoníka z neziskovky hrají hry, sledují Tv a chodí ven.
 Oproti tomu léčba je náročnější i v tom, že dotyčný má za sebou i nějaký trestný čin, zdravotní problémy a většinou nepracuje, takže je na společnosti se postarat. A to už něco stojí.  Šanci by měl dostat každý, ale všeho moc škodí.
 
11.01.2011 16:20 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám - diskuze
Text uživatele: Souhlasím s Jůlií. Tady by se mělo začít už dříve než na ten sajrajt pohlédnou.
Možná by se mělo uzákonit, že děti školou povinné MUSÍ mít mimoškolní aktivitu, kroužek. Byla bych pro léčbu šokem a děti tak ve čtvrté třídě bych posílala na exkurze do fetáckých doupat. Tohle samozřejmě není možné, ale snažila bych se zprostředkovat dětem kontakt s osobama, které tomuto holdují. Ono vyprávění a film je něco jiného než realita. Jelikož moje dcera byla svědkem toho, jak vypadá feťák v období absťáku a dost ji to vyplašilo, co se může stát, tak snad jí to přineslo více než moje poučování. A kdybychom dětem organizovali jako rodiče volný čas, možná pak by nebylo nutné zvyšovat rozpočet na léčení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Stát rozdělí méně peněz na boj proti drogám - diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny