Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?

12.03.2011 21:30
Uživatel: Alička
Věk:  17
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Ahojte, chtěla bych se s vámi poradit.

Moc ráda bych se svěřila se svou homosexualitou naší třídní učitelce... mám jí moc ráda a důvěřuji ji, jenoom nevím, jak by to přijala... nemám pocit, že by byla nějak homofóbní, už jsme na toto téma jednou dokonce mluvili mezi čtyřma očima, no to bylo jen tak okrajově...
Problém je, že ta učitelka se zná s našima, je to jejich bývalá spolužačka, tak se bojím, zda by to třeba mámě neřekla... nemyslím, že by byla taková podrazačka, no kdoví, třeba by jí to někde ušlo...

Mám to udělat? Říct jí o sobě?
Také bych se ráda zdůvěřila spolužákovi, je dost inteligentní, no není to zrovna ten ukecanej typa nevím, co by si myslel o tom, že s tím "obtěžuju" zrovna jeho...
Díky předem za vaše názory

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.03.2011 21:44 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Ahojky,

 

proč nem svěřit se můžeš. Ale v tomto věku si třeba ještě nejsi úplně jistá sama sebou...

V sedmnácti jsem občas měla taky takové pocity, jesti nejsem homosexuální, ale teď už několik let vím, že ne, že to jsou určitě chlapi.

 

Záleží na Tobě, komu máš a nemáš chuť to říkat, ale být Tebou, moc bych na to nespěchala.

A navíc, co Ti na to můžou říct? Je to Tvá osobní věc, která se navíc ještě může otočit.

 
12.03.2011 21:46 Uživatel: 123456
Věk:  90
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

říct tajemství jednomu člověku je jako říct to všem (rozuměj: lidi si to mezi sebou řeknou, tvůj nejkámoš to řekne svýmu nejkámošovi -takova novinka!), nikomu nevěř

 
20.09.2012 22:00 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Existují lidé, 1 z 10.000, kteří umí udržet tajemství.

Takže nezoufej. happy

 
12.03.2011 23:04 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Já bych to nikomu neříkal, není pro to důvod.

 
13.03.2011 00:22 Uživatel: Mr
Věk:  29
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

pokud máš pocit, že se někomu musíš svěřit nebo se prostě vypovídat a promluvit si o tom... zvolil bych osobu, která ti tak říkajíc nemůže ublížit, takže "rozumná" učitelka, případně školní psycholožka (pokud nějakou máte) je určitě vhodnější než spolužák...

 
13.03.2011 10:22 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Myslím, že spolužákovi bych to určitě neřekla. Víš, tohle je tvá intimní věc a není důvod se s ní svěřovat takhle do okolí. 

A ani učitelce bych to neříkala. Nemá to význam. A jak psala veverka, nemusíš mít ještě jasno, dej si pár měsíců navíc a pak uvidíš. I když na tvé orientaci není nic divného, netroubila bych to do světa. Já s tím třeba problém nemám, ale jsou lidé, kterým to není vhod. A tak bych radila zatím počkat.

 
13.03.2011 12:25 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Tak já si myslím, že si skutečně musíš nejdříve ujasnit, jak to s tvojí orientací opravdu je... Pokud si budeš skutečně jistá, tak si myslím, že na prvním místě bys měla s touto skutečností seznámit své nejbližší, tj. rodiče... Mají právo být informováni tebou, příjmout tuto skutečnost nebude jednoduché ani pro tebe, ani pro ně... Jsme děti svých rodičů, k nim se celý život vracíme s radostmi a starostmi...

 
13.03.2011 19:10 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Ne, neříkej jí to. Je to soukromá informace, nevidím důvod, proč jí to říkat. Mohlo by se to pak otočit proti Tobě. V životě poznáš, že čím méně intimních informací o Tobě ostatní ví, tím je to lepší.

 
13.03.2011 19:20 Uživatel: Julie
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

   Taky bych to neříkala. A rodičům, až by se zeptali jestli s někým chodím. Jinak nikomu.

 
20.09.2012 21:53 Uživatel: Lilly
Věk:  19
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

ahoj já jsem taky homosexuálka.. svěřila jsem se mojí nejlepší kamarádce. a udělala jsem dobře, ale musíš si být fakt jistá jestly tomu člověku důvěřovat..

 
20.09.2012 22:04 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Aličko?

Proč? Řekni nám proč? Ne proč jsi homosexuální, to je ok, mám jednu kamarádku která to má stejně jako já, tj. je na holky happy, takže když nás bude víc, aspoň můžeme spolu drbat happy, ale proč cítíš potřebu říct to právě té konkrétní učitelce? Přála by sis od toho něco víc?

 
21.09.2012 09:28 Uživatel: Elen
Věk:  26
Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

Vím, že ten příspěvěk je starý, ale třeba má odpověď pomůže pochopit ostatním lidem, jak se Ali cítila, a proč si vybrala právě třídní učitelku. Možná, že tu odpověď objeví i někdo jiný, koho trápí podobná situace.

 

 

Ali, ráda bych ti poradila například se svými zkušenostmi.
Myslím si, že tvá touha říct to třídní učitelce, je vlastně touha to někomu říct obecně. Radím ti následující: Pokud je to člověk, kterému důvěřuješ a opravdu jí to chceš říct, pověz jí to. Určitě nebude reagovat špatně, je to učitelka a za svou kariréru jistě nebudeš jediná, kdo k ní má takový vztah.
Ber ale navědomí, že pokud by se tvé pocity ohledně orientace někdy změnily, a může to být klidně za tři roky, kdy už s učitelkou nebudeš v kontaktu, nebudeš moci jí to říct znova.
Když mi bylo jako tobě, začala jsem na sobě něco takového pozorovat. Sama jsem se s tím smířila a mé první lásky vlastně byly dívčí. První polibek.. atd.
Postupem času ale člověk poznává spousta dalších lidí. A já jsem poznala muže, se kterým jsem nyní tři roky, přitahuje mě a vypadá to, že se jen tak nerozloučíme. Slečny se mi líbit nepřestaly. Přítel to ví, přijal to a dnes na sebe mrkáme, když vidíme na ulici pěknou ženu. J Kdo nezažije, nepochopí.
Přitom jsem několik let žila v domnění, že jsem lesbička (neboj se toho slova).
Určitě budeš poslouchat, jak si v tomto věku svou orientací být jistá nemůžeš, a jak se může kdykoliv změnit tvůj názor. Lidé totiž odmítají pochopit, že tyto pocity prostě existují, a není to o názoru. Některé slečny a ženy to o sobě vědí odmalička, jiné třeba až ve třiceti. Důvěřuj vlastním pocitům, ale i pochybnostem, neřiď se v tomto ohledu racionálně, ale emocionálně.
Já jsem se například odmalička styděla chodit do bazénu, protože jsme se v šatnách převlékaly všechny nahé, nechtěla jsem se převlékat ve společných šatnách na tělocviku, bála jsem se, že si toho všimnou rodiče…
Každý to má zkrátka jinak, možná, že jseš si stoprocentně jistá a nebudeš to mít jako já. Ale mohu ti říct, že já jsem tolik nepřemýšlela nad tím, jak a komu to říct. A dnes lituji, že jsem to řekla některým lidem, které jsem považovala za své přátelé. Někteří to prostě nepřijali, překvapilo mě to, protože jsem to od nich vůbec nečekala. Proto ti radím, promysli si pořádně, komu to právě teď opravdu chceš říct. Je to tvoje osobní záležitost, a není nutné, aby to věděli všichni.
Můžeš to třeba zkusit probrat s mamkou… není to asi jednoduché, ale někdo by to považoval za dobré řešení. Pokud jí to budeš chtít říct, až s budeš opravdu jistá, tak také můžeš… Nepředpokládám, že by tě učitelka podrazila a řekla to tvým rodičům – to by bylo nepochybně špatné řešení. Třeba by to mamku i mrzelo, že jí to řekl někdo jiný, než ty.
Samozřejmě rozumím tomu, že žít s pocitem, o němž nikdno neví je velmi obtížné a frustrující. Nemyslím si proto, že je vyloženě špatné, když se rozhodneš to někomu říct. Jen počítej i s reakcemi, které nemusíš čekat. Je to nepříjemné, pokud se někdo takový najde, ale vůbec nic si z toho nedělej. Je to filtr na lidi. J Tak hodně zdaru, odvahy a lásky (ať už jakékoliv) v životě!

 
21.09.2012 18:45 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Text uživatele: 

 

Ženy obecně jsou častěji bisexuální, resp. flexisexuální než muži. U žen je zajímavé to, že dokážou být hetero, ale můžou mít období, třeba 3x za život, kdy je přitahuje i stejné pohlaví, nebo je přitáhne prostě atraktivní, pro ně přitažlivá žena.  

 

Je to dáno tím, že ženy mají sexualitu více ovlivněnou psychosociálním cítěním, tj. více „měkkými vjemy“.

 

My muži jsme stavěni striktně geneticky, hormonálně, prosté mechanické mašinky bez citů a šmytec. happy

 

Takže tvrzení „Určitě budeš poslouchat, jak si v tomto věku svou orientací být jistá nemůžeš, a jak se může kdykoliv změnit tvůj názor. “ bych zase až tak nehanil. wink Spíše bych přitvrdil a řekl „moje zlatá ženo, holko, holčičko, ty si nebudeš svojí orientací nikdy jistá“ happy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám říct třídní učitelce že jsem homosexuální?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
TERMÍN VÝPLATY 328x
Kolik pohonnych hmot se smi prevazet v osobnim aute? 3 1808x
Co je na obrázku? 4 1064x
Skladování pečiva v chlebníku - rady, diskuze, tipy 7 1059x
Sebevražda volně prodejnými léky 4 1936x
zruseni pracovniho pomeru ve zkusebni dobe a nastup na nemocenskou 2 763x
Oznámení o změně příspěvků nepojitných sociálních dávek 2163x
Jak řešit příspěvek na bydlení v době nouze - rady, tipy 1 864x
Jak trávite čas v nouzovém koronavirovém stavu? 12 847x
darované spermie, chci dítě bez partnera 13 1324x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny