Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?

15.04.2017 15:58
Uživatel: AnonymousOne
Věk:  17

Město: Olomouc

Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

už dlouho si pokládám otázku, jak asi učitelé berou své oblíbené žáky, nebo vztahy se žáky obecně.

Řekněme, že už se mi několik let líbí jistý učitel (je mu zhruba 40, nezadaný) a zdá se mi, že si vzájemně rozumíme, máme rádi stejné věci, máme stejné názory, smějeme se stejným vtipům atd. Navíc učí předmět, který mě baví. Celkově si jej vážím, protože mi přijde mnohem méně povrchní a zkušený než běžná ucha pod 20.

O našem přátelství ví skoro celá škola, jenže lidé, zvlášť ti, kteří mě nemusí, se mi za to rádi posmívají a dávají mi najevo, že jsem jenom pošahaná trapná malá holka, co hloupě dolejzá za svým idolem, kterej se po mě nikdy ani neotočí. Mé kamarádky mi v podstatě, i když samozřejmě slušně, naznačují to samé - že pro učitele jako studentka nikdy nebudu víc než jen příjemné zpeštření každodenní rutiny, které v budoucnu nahradí jiné, protože jsme všichni jen jeho práce.

Mně je upřímně jedno, jestli z toho něco po maturitě bude (dokud neodmaturuju, nehodlám dát nic oficiálně najevo, protože ani jednoho z nás nehodlám dostat do problémů),  chtěla bych s ním být alespoň kamarádka.  Jde mi o to, že mi tento člověk přirostl k srdci, protože jsme spolu už leccos prožili,  mám ho ráda, záleží mi na něm a dle jeho chování vůči mně jsem nabyla dojmu, že jsem pro něj také vyjímečná a záleží mu na mě  (i když si nemyslím, že je do mě zamilovaný, to by bylo i divné), a proto mě dost trápí představa, že až odmaturuju, tak mě nahradí někým novým a já už pro něj budu vzduch.

Proto mě zajímá, co si myslíte vy, jestli jsou učitelé ochotni přijmout své bývalé žáky za své blízké kamarády, nebo jsme pro ně jen pracovní povinnost, ke které žádný blízký vztah nemají.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2904x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jak berou učitelé své studenty?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.04.2017 16:33 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Text uživatele: 

Poslyš a nepsala jsi sem nedávno?

http://www.mojestarosti.cz/poradna/vztahy-manzelstvi-rodina/nezarazene/profesor-informatiky-me-sexualne-pritahuje-mam-to-zkusit.html

 

Pokud ano, měla by sis asi ujasnit, co k němu cítíš a co chceš vůbec dosáhnout. Podle mě jsi zaláskovaná až po uši a ty řeči o kamarádění jsou jen kličkování a uvažování, jak si udržet další manévrovací pole pro svádění, až vám skončí možnost se setkávat povinně ve škole.

 

Každopádně můj názor je ten, že učitel může se žákayní navázat jakýkoliv typ vztahu - sexuální, partnerský i přátelský - jak během studia, tak i po studiu. Samozřejmě během studia vztah přesahující jen ten účelový rmec může přinést značné komplikace - ale toho jsi si vědoma.

Jenže ono po ukončení studia se dost věcí mění a popravdě se mnohdy mění i pohled na učitele. Někdy i tak, že idol přijde o svůj piedestal a stane se obyčejným chlápkem. Protože velká část jeho kouzla pramení z dominance ve vztahu učitel-žák. Nebo protože přijdou jiné idoly - třeba na vysoké.

Však uvidíš.

 

A co se týče praktické stránky vztahu po ukončení studia - dost často je problém s tím, že nelze nalézt normální důvod proč se ještě setkat - pokud ti dva nemají stejného koníčka nebo si prostě normálně nedají rande. Je asi možnost si vymyslet nějakou záminku - třeba konzultaci a pod. - ale to je jednorázová možnost. Dělat s učitelem to, co člověk tak dělá s kamarády - že si s ními telefonuje, smskuje, chodí s nimi na různé akce nebo s nimi provádí společné aktivity - to asi mezi učitelem a žákyní už by bylo na hraně randění - o čož ti asi jde - ale otázka je, jak s tím začít a těžko říct, jestli s tím začne on. Dost věcí se dá naznačit na maturitním plese nebo pak na maturitním večírku. A podle mě jak nenahodíš udičku před ukončením studia, tak pak o prázdninách nebo po nich už bude možnost, jak se k němu přiblížit a neriskovat ztrapnění se, čím dál těžší.

 

Jestli jsi pro něj jen zpestření rutiny nebo něco výjimečného, to asi těžko poznáme, když vás neznáme, ale je samozřejmé, že někteří studenti jsou pro učitele výraznější a má k nim intenzivnější vztah (v pozitivním i negativním smyslu) a víc si je pamatuje, než jiné. Vždyť je to člověk, ne robot. S představou, že nebudeš v jeho životě poslední student/ka se kterým/kterou si bude rozumět, mít stejný smysl pro humor a podobné názory, by ses asi měla smířit. Jen doporučuji to nebrat tak, že tě někým nahrazuje, ale že prostě třeba nebudeš jediná. Pokud ho máš ráda, měla bys mu spíš přát pracovat s lidmi, co mu jsou milí, protože tím pádem bude moct mít ze své práce větší radost, než kdyby učil lidi, kteří ho nezajímají.

 
15.04.2017 16:44 Uživatel: AnonymousOne1
Věk:  17
Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Text uživatele: 

Diky za odpověď, jenom To jsem nepsala já to odcitované

 
15.04.2017 17:29 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Text uživatele: 

To je tvoje věc a na věci to nic nemění.

Podle mě po tom učiteli chceš mnhem víc než jen kamarádství.

A měla by sis to přiznat.

 
15.04.2017 17:36 Uživatel: AnonymousOne
Věk:  17
Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Text uživatele: 

Tak to je jasné, ale vzhledem k tomu, že k tomu osud moc nenahrává, tak bych byla ráda i za přátelství

 
15.04.2017 21:09 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Text uživatele: 

Spokojovat se s přátelstvím jako náhražkou za lásku nedoporučuji. Nejpravděpodobnější výsledek je totiž ten, že nebudeš mít ani lásku ani opravdové přátelství a budeš jen ztrácet čas tím, že se budeš trápit a marně toužit.

Moje rada je, abys mu na konci studia dala svůj zájem najevo a pokud toho nevyužije a nedá najevo, že se chce setkávat dál, tak abys to vzala jak to je a šla dál. Určitě potkáš i další zajímavé muže.  

Když se odvoláváš na osud, zkus tomu osudu důvěřovat. Pokud spolu máte být, tak spolu budete. A pokud to vypadá nebo bude vypadat, že spolu být nemáte, tak je přeci lepší hledat toho, s kým být máš.

 
16.04.2017 15:27 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Text uživatele: 

Ahoj. To je důvod, proč nemít raději za přítele chlapa, který dělá učitele, lékaře, psychologa, nebo policajta.  Všichni mají v práci dennodenně kolem sebe plno ženských a v podstatě je každou chvilku zaujme jiná. Pravděpodobně nejsi jediná taková  jeho studentka… urcite je ve škole víc dívek, kterým se může líbit.  Pokud ho máš ráda víc, než jako učitelé, tak věř, že bys s pouhým kamarádstvím nebyla spokojená. Dlouho bys mohla jen marně čekat  na to, že z toho bude něco víc, než jen přátelství. To že chceš, aby byl pouze tvůj kamarád, si jen nalhávaš, protože si nedokážeš představit, že bys svůj milovaný objekt už neviděla.  Spíš bych mu po škole napsala třeba email, že mu dekuješ za jeho vedení při konzultacích z předmětů, ve kterých tě učil,  že jsi maturitu úspěšně složila také v podstatě díky němu, a že bys ho za to chtěla pozvat třeba na kávu.  O svých citech mu ale nepiš, mohl by se leknout. Dej mu to  jemne najevo (jen naznačit) neverbální komunikaci a pokud není blbý, pochopí to. Ty mu tím emailem nahodis udičku, a když bude chtít, tak se chytne. Ale než odmaturujes, tak tě do té doby může zaujmout třeba ještě někdo jiný. Přeji hodně štěstíalt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah učitelů a bývalých žáků - mohou se žáci stát přáteli učitelů?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Kolik pohonnych hmot se smi prevazet v osobnim aute? 4 3085x
Co je na obrázku? 4 1702x
Skladování pečiva v chlebníku - rady, diskuze, tipy 7 1689x
Sebevražda volně prodejnými léky 4 3147x
zruseni pracovniho pomeru ve zkusebni dobe a nastup na nemocenskou 2 1267x
Oznámení o změně příspěvků nepojitných sociálních dávek 3339x
Jak řešit příspěvek na bydlení v době nouze - rady, tipy 1 1460x
Jak trávite čas v nouzovém koronavirovém stavu? 12 1369x
darované spermie, chci dítě bez partnera 13 1945x
Darování plazmy, darování krve - snížení základu daně 2 1674x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny