Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?

31.05.2017 16:53
Uživatel: bbb1
Věk:  26
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj lidičky,

jsem dnes (31.05.2017) absolutně bez energie nic se mi nechce a přitom mám plno práce dala sem se ličení pokoje a kuchyně a nemužu se s tím dal pohnout a to jen proto že totálně prokrastinuju. Citítm se hodně unavená.

Mám štitnou žlazu a chudokrevnost a tak se mi ta unava ještě více umocňuje a bojuji s unavou každy den.

A chtěla jsem se zaptat jak ostatní bojují s unavou, prokrastinaci a jak si dobijíte baterie co vám pomaha na zvednutí nalady??  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2403x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jsem bez energie
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.05.2017 19:46 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Text uživatele: 

Ahoj, to jsme na tom podobně, já mám chronickou únavu a teploty, takže pecka alt. Upřímně, bojuje se s tím těžce, nejlepší je se co nejvíc vyspat. Dokážu spát i 14 hodin, ideálních je minimálně 10 i víc, jak je to méně, musím si pak odpoledne spolehnout.  

Obecně, když je jinak zdravý člověk výjimečně unavený, doporučovala bych totéž. Dát si min. jeden den totální oraz; vyspat se do růžova, relaxovat, odpočívat duševně i fyzicky. Taky je fajn udělat si radost, nebo na něco přijít a pak to člověka, vzdor únavě, nabije.

Při chronických obtížích nefunguje ani kafé, ani energeťáky, prostě unavený tělo neoblbneš. Chce se to tedy přízpůsobit jemu, když říká, že potřebuje odpočinek, dej mu ho. Když má naopak lepší dny, je třeba toho využít k co nejlepší aktivitě, než zase přijdou unavené dny.

Dnes (31.05.2017) se mi taky brutálně nikam nechtělo. Stále jsem málo vyspaná, ale musela jsem mazat na ÚP. Vypravovala jsem se asi tři hodiny. V těchto chvílích zabere jen jediné: prostě se zvednout a jít. Jinak člověk zůstane doma. Ale když to není vysloveně nic nutného, lze takto prokrastinovat a odpočívat, ale je-li to něco akutního, musí se zatnout zuby a prostě se přemluvit a jít. U tohoto je ale ošemetné, pokud je toto odkládání časté, pak se to zaryje do paměti, jako skoro samozřejmost a pak se ani povinnosti neplní, tak je potřeba dávat na toto majzla a snažit se přemlouvat.

 
31.01.2019 18:14 Uživatel: Ořbyl
Věk:  18
Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Text uživatele: 

Existuje metoda, která pomáhá lépe plnit povinnosti. 1. Sepsat si všechny ty povinnosti. 2. Spočítat kolik těch povinností je. 3. Splnit jednu z těch povinností. Až bude jedna z těch povinností splněna, spočítat si, kolik procent povinností mám za sebou a napsat si před tím výsledkem plus. (Když budu mít 5 povinností a jednu splním +20%, když 1 povinnost ze čtyř +25%, 3 povinnosti ze šesti +50% atd. Motivuje to k dalšímu pokroku a skvělým výsledkům.

 
01.02.2019 01:28 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Text uživatele: 

Mě tedy přijde, že mícháš dohromady tři věci: únavu - prokrastinaci - náladu.

Podle mě jde vesele prokrastinovat i když máš plno energie a veselou náladu. Jde toho hodně udělat i když náladu vůbec nemáš A malá výkonnost při únavě není prokrastinace, ale prostě jen důsledek toho, že člověk nemá dost energie.

 

Jak bojuji?

-S únavou, vybitými bateriemi:

Extra dlouhým spánkem a relaxačním dnem stráveným převážně v posteli. Úpravou životosprávy. Společenskými aktivitami s oblíbenými lidmi.

-S blbou náladou:

Extra dlouhým spánkem a nějakým potěšením - udělám si radost nákupem, hezkým filmem, dobrým jídlem - ale já se přiznám, že mi špatná nálada dlouho nevydrží, leda když mám dlouho nějaké problémy, ale tak to zase vím, že musím vyřešit problémy a vyřeší se nálada. A bezdůvodná špatná nálada mi dlouho nevydrží, tu mám leda když mám spánkový deficit nebo PMS.  

- S prokrastinací:

Bohužel nijak, což je občas příčinou problémů a v důsledku i špatné nálady : -D

 

Nejsem doktor, ale co vím, je únava běžný symptom při poruchách funkce štítné žlázy a jde to regulovat medikací. Špatná medikace u štítné žlázy může velmi ovlivnit i tu náladu.

Podle mě bys to obojí měla řešit se svým endokrinologem a myslím, že jsi zralá na nové testy a nějakou změnu medikace.

 
01.02.2019 12:02 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Text uživatele: 

Spíš by ses měla zaměřit na to, proč  doopravdy odkládaš úkoly? Je rozdíl, mezi prokrastinací a leností. Člověk, který prokrastinuje, neodkládá věci proto, že má málo energie, ale spíš ze strachu, nebo proto, že mu jsou věci nepříjemné, obtížné, nevěří si. Souvisí s nízkým sebevědomím.   Pokud odkádáš věci jen proto, že ti chybí nějaké prostředky, nástroje pro splnění úkolů (k tomu patří i energie), tak to prokrastinace zřejmě není.   Únava může být spíš rizikový faktor pro vznik prokrastinace.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny