Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?

31.05.2017 16:53
Uživatel: bbb1
Věk:  26
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Ahoj lidičky,

jsem dnes (31.05.2017) absolutně bez energie nic se mi nechce a přitom mám plno práce dala sem se ličení pokoje a kuchyně a nemužu se s tím dal pohnout a to jen proto že totálně prokrastinuju. Citítm se hodně unavená.

Mám štitnou žlazu a chudokrevnost a tak se mi ta unava ještě více umocňuje a bojuji s unavou každy den.

A chtěla jsem se zaptat jak ostatní bojují s unavou, prokrastinaci a jak si dobijíte baterie co vám pomaha na zvednutí nalady??  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1026x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jsem bez energie
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.05.2017 19:46 Uživatel: Rypoušice
Věk:  25

Město:Brünn

1542927537_dsc_0032lllk.jpg
1000-2000
Téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Text uživatele: 

Ahoj, to jsme na tom podobně, já mám chronickou únavu a teploty, takže pecka alt. Upřímně, bojuje se s tím těžce, nejlepší je se co nejvíc vyspat. Dokážu spát i 14 hodin, ideálních je minimálně 10 i víc, jak je to méně, musím si pak odpoledne spolehnout.  

Obecně, když je jinak zdravý člověk výjimečně unavený, doporučovala bych totéž. Dát si min. jeden den totální oraz; vyspat se do růžova, relaxovat, odpočívat duševně i fyzicky. Taky je fajn udělat si radost, nebo na něco přijít a pak to člověka, vzdor únavě, nabije.

Při chronických obtížích nefunguje ani kafé, ani energeťáky, prostě unavený tělo neoblbneš. Chce se to tedy přízpůsobit jemu, když říká, že potřebuje odpočinek, dej mu ho. Když má naopak lepší dny, je třeba toho využít k co nejlepší aktivitě, než zase přijdou unavené dny.

Dnes (31.05.2017) se mi taky brutálně nikam nechtělo. Stále jsem málo vyspaná, ale musela jsem mazat na ÚP. Vypravovala jsem se asi tři hodiny. V těchto chvílích zabere jen jediné: prostě se zvednout a jít. Jinak člověk zůstane doma. Ale když to není vysloveně nic nutného, lze takto prokrastinovat a odpočívat, ale je-li to něco akutního, musí se zatnout zuby a prostě se přemluvit a jít. U tohoto je ale ošemetné, pokud je toto odkládání časté, pak se to zaryje do paměti, jako skoro samozřejmost a pak se ani povinnosti neplní, tak je potřeba dávat na toto majzla a snažit se přemlouvat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Boj s prokrastinací a únavou - jak vyhrát a kde vzít energii?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny