Téma: Odročení soudu pro těhotenství, porod a šestinedělí - informace
Uživatel: houbaf
Věk: 40
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat: můj bývalý manžel podal návrh na úpravu styku s dětmi. Nicméně je víc jak 10 měsíců (12/2014-09/2015) neviděl a nereagoval na nic. OSPOD je zcela na mojí straně a vše jsem vždy projednávala zde, takže jsem nikdy ve styku nebránila ani nic jiného.
Teď když je určeno jednání je najednou samý zájem, ale trvá na nesmyslných předáváních dětí. Opět vše řeší OSPOD a nedělám nic špatného, když trvám na předávání doma. On se však touto cestou dozvěděl, že jsem těhotná a v pracovní neschopnosti a už jako dříve začal bombardovat všechny co může dopisy a telefonáty. OSPOD, škola, lékařka, Měú, policie.) Nutí mě k nějakému předsoudnímu jednání atd.
Já jsem skončila v nemocnici a tato situace mě nadmíru vyčerpává a mám hrozný strach o miminko.
Jak se omluvit ze soudních jednání v době těhotenství a šestinedělí?
termín mám na konec roku.
Děkuji.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2330x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.
Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.
(Píšete, že máte neschopenku - tím pádem jste automaticky omluvená, jen ji musíte na soud zaslat, až bude nařízeno soudní řízení, ne? )
Já bych nejspíše v tomto případě upravila změnu názvu tématu … pro těhotenství a pracovní neschopnost… (nebo tak nějak), neboť ta PN je z mého úhlu pohledu podstatnou pro dotaz tazatelky. Kdyby tazatelka byla těhotná bez komplikací, je to dle mého pouze jiný stav, nikoliv nemoc či vážný důvod pro x měsíců nedostavení se k soudu. To je můj názor.
Tady je to řešeno ve výše uveené právní poradně.
Pozor na jednu věc. Píšeš, že teď je nařízeno jednání. Pokud máš vystavenu neschopenku, na které máš ovšem vyznačenu dobu, po kterou máš povoleny vycházky, tak ta doba vycházek by nemusela pro Tebe být pro soud omluvitelným důvodem. Záleží na posouzení soudu - některé říkají že ano, některé že ne, co jsem tak hledala nějaké nálezy soudů na netu. Např. , máš-li v neschopence vyznačeny vycházky od 13:00 do 18:00 a jednání je nařízeno např. na 15:00, tak se čístě teoreticky v době vycházek můžeš k jednání dostavit, říkají některé nálezy soudů, některé zase ne - např. v případě, že někdo má vystavenu neschopenku sice s vycházkami, ale pro léčebné účely, jako jsou např. rehabilitace atd.
Každopádně pokud máš vystavenu neschopenku bez vycházek či s vycházkami a nyní je nařízeno jednání, je třeba tuto soudu co nejdříve a nejlépe doporučeně písemně v předmětné věci a k jednacímu číslu sdělit a fotokopií neschopenky doložit včas, tzn. před nařízeným jednáním.
Nejsem si však jista, že soud v tomto případě jednání odročí až na tak dlouhou dobu, tj. celkem cca 5,5 měsíce včetně šestinedělí. To už se poraď s právníkem, zda-li ho máš, nebo v poradně, na kterou si výše dostala odkaz.