Téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?

14.09.2016 12:29
Uživatel: Lenka Krzakova
Věk:  27
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Mame devítiměsíční fenku německého boxera. A stale nam kalí doma. Venčíme ji 6x až 9x za den. Když ji chceme učit aby vydržela déle, tak selžem.

Už si nevime rady. Stale chodi na jedno místo, když ji zabranime tam jit zavřením dveří udělá to jinde. Prosim o radu.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3131x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Kaleni v bytě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.09.2016 15:08 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?
Text uživatele: 

Mně zabíralo následující.  

Jednak krmení v konkrétní čas, samozřejmě v nějakém množství odpovídající její váze a věku - jinak žádný přístup k potravě. Díky tomu pejsek potřebuje na velkou vždy ve stejný čas po krmení. V tu dobu s ním jít ven a být s ním prostě venku, dokud "to" neudělá.

Samozřejmě musí následovat důkladná pochvala a zpočátku i odměna. S věkem se frekvence venčení zkracuje sama od sebe, jak dospívá metabolismus psa.

Samozřejmě když to udělá doma, je potřeba potrestat. Osobně se mi osvedčilo ho "zbít" novinami. Jsem zastánce toho, že pes by se mě pokud možno co nejméně tretat rukou - k lidské ruce by měl mít důvěru, neměl by se jí bát. Novinami to nebolí, i když se dost napřáhneš - můžeš si to zkusit sama na sobě. Ale pro psa to trest je, jemu nějak vadí ten šustot a asi celkově ten úkon. Takže když to šťeně udělalo něco doma, tak přetáhnout - a hned zároveň s ním jít ven - i když je jasné, že už je vyprázdněný, ale je potřeba, aby si vyměšování spojoval vždy s tím, že je venku. Takže s ním jít na chvíli alespoň symbolicky.

Jen se divím - 6-9x denně venčení by mělo být dostačující - u 9měsíčního psa už by mělo stačit podle mě tak 4-5x, aby to v pohodě udělal venku - ale jak dlouho s ní tedy venku jste?

A to ona se doma vykálí i když před tím kálí venku? Nebo vy venku nedáváte pozor, jestli už se vyprázdnila a jdete s ní klidně domů i když to ještě neudělala? To by mohla být ta chyba, že to prostě nestihne - a jestli jí třeba ládujete nějaké mlsky celodenně nebo má v misce žrádlo celý den a tak žere vlastně nepravidelně a má i nepravidelný metabolismus, tak ona to venku prostě nestihne.

Ale pokud to udělá venku a pak hned i doma, tak je otázka, jestli tam není nějaký zdravotní problém, to bych asi vysledovala, kolikrát denně kálí a šla se vyprat veterináře, jestli je to u této rasy v tomto věku v pořádku.

Otázka je, jestli ten váš pes už nežije v představě, že se kaká doma a venku to drží a nechává si to domů. Což by byla myslím rarita, ale jeden nikdy neví. V tom případě bych asi zkusila dělat to, že když to doma udělá, vezmu ten boban a jdu s ní ven a venku ho před ní dám někam do trávy - ukázat jí, kam to patří. Jestli žijete někde, kde se exkrementy musí po psech sbírat, tak to ale máte blbý, z toho by asi moc chytrá nebyla.

 
14.09.2016 17:35 Uživatel: Lenka Krzakova
Věk:  27
Téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?
Text uživatele: 

Moc dekuji za radu. stravu dostava pravidelně a hned po ni je venčení. Chodime pořád na stejne místo. Pokud tedy nejdem na prochazku nebo na cvičák. pokaždé co jde ven, vykona svou potřebu. Nekdy se stane ze i deset minut po venčení se počura. Nejhorší je to vnoci a nebo kdyz nechci aby za mnou chodila po bytě a zavřu za sebou dveře. když nic neudela tak moc chvalim a jdem ven. Na veterine jsme byly. zjistili jsme že je alergicka. a taky prijima moc vody. ma prijmout plus minus 1a pul litru vody. ona da klidne 4. zatim nevime zda je to tim teplem nebo zdravotnim problemem. Doufam že ji to prejde a noviny určitě vyzkouším. dekuji

 
15.09.2016 00:35 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?
Text uživatele: 

No tak jestli tolik pije, tak je jasné že mnohem víc čůrá. To je jak průtokový ohřívač vody. Podle mně i na tu stolici to může mít vliv, ale tak to by měl vědět vererinář.

Normální mi tohle ale nepřijde, to fakt vypadá na nějaký zdravotní problém (ledviny, cukrovka), protože v 9měsících by se myslím štěně mělo doma počůrat nebo pokakat spíš už jen málokdy a spíš v pochopitelných případech, třeba v noci nebo když jsou páníčci v práci a nemá s ním kdo jít.

No tak držím palce, aby za to mohly jen ty vedra. To by se pak mělo upravit až bude pít normálně, ale dokud bude lemtat tolik, tak je jasné, že musí močit každou chvilku.

 
30.03.2017 14:24 Uživatel: Dlouhatan2
Věk:  37

Město:Praha

0-100
Téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?
Text uživatele: 

Dal bych mu dobrotu za to když to udělá venku a vynadání když doma

 
16.01.2020 13:11 Uživatel: Slezková
Věk:  52

Město:PRaha

Téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?
Text uživatele: 

Zdravím,

hlavně, zda neděláte nejčastější chybu viz https://psiusmev.cz/media/proc-na-nas-pes-kouka-kdyz-hazi-bobek

Pak se můžeme bavit dále.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kálení psa v bytě - jak ho to odnaučit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny