Bezplatná právní poradna online

Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti

30.06.2011 16:11
Uživatel: Adelinka
Věk:  24
mlfP_6uEmg1.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý den, jsem maminkou ted už 5ti leté holčičky, ktera se mi narodila jako svobodne matce, otec se o dceru od jejího narozeni prilis nezajimal.V roce 2008 mi soud dceru pravomocným rozsudkem svěřil do pece a otci bylo stanoveno vyzivne.O styk otec nezadal,takze jej soud ani neupravil.V řijnu 2009 vsak soud na navrh otce naridil predbezne opatreni, kterým mi bylo ulozeno, abych odevzdala dceru do pece otce.Otec si dceru do pece prevzal v lednu 2010 a dcera byla tedy v otcovo peci az do kvetna 2011, nebot po celou tuto dobu probíhá soudní rizení a neni dosud skoncene.Aktualne soud 21. 4. 2011 naridil predbezne opatreni bez navrhu, v jehoz vyroku soud ulozil otci, aby predal nezletilou do pece zarizeni vyzadujici okamzitou pomoc FOD Klokanek. V oduvodneni tohoto usneseni  je soudem uvedeno, že duvodem jsou rozjitrene vztahy obou rodicu a i dalsich osob a proto povazuje soud za vhodne, aby byla nezletila do doby nez ustanoveny soudni znalec uzavre potrebna vysetreni v teto veci umistena do neutral. prostredi, kde nebude pod stalym tlakem obou rodicu. Dále soud uvedl, že návštěvy rodičů v zařízení budou probihat vzdy za pritomnosti treti osoby. Otec dceru do pece zarizeni FOD Klokanek predal v kvetnu 2011.Nasledne vedouci FOD Klokanek vydala prikaz ve veci hrazení príspevku na peci a pobyt nezletile v zarizení a to tak, že jsme se meli s otcem na tomto prispevku podilet rovným dilem.O tyden pozdeji vedouci FOD Klokanek vydala nový prikaz ve veci uhrady prispevku na peci a pobyt nezletile v zarizeni. Zmena byla v tom, že prispevek jsem povina hradit v plne vysi ja a otec nikoliv, nebot ten je nyní povinen znovu platit vyzivne mne dle rozsudku z roku 2008, ktere je nyni znovu v platnosti a to proto, že predbezne opatreni z rijna 2009, jimz mi byla ulozena povinost dcerku odevzdat do pece otce pozbylo platnosti tím, že soud vydal jine nove predbezne opatreni, kterym otci ulozil povinost predat nezl. do pece zarizeni FOD. Zákon o soc.prav.ochr. detí ve svem ustanoveni § Oopravdu uvadi, žerodice ditete se rovným dílem na prispevku podileji v situaci, kdy vsak neexistuje rozsudek soudu, že je dite svereno do vychovy jen jednoho z rodicu a druhemu je stanovena povinnost platit vyzivne. V situaci, kdy vsak rozsudek soudu  o svereni ditete do pece jen jednomu z rodicu a stanoveni vyzivneho druhemu z rodicu existuje a je v platnosti tak prispevek hradi ten rodic, kteremu soud díte do pece sveril a druhy rodic je povinen platit soudem stanovene vyzivne v rozsudku k rukam rodice, jenz ma dite rozsudkem svereno do pece. Nyni je tedy dcera stale v zarizeni FOD,prispevek hradim tedy v plne vysi ja a na soude mi bylo potvrzeno, že nyní je opravdu v platnosti znovu rozsudek z roku 2008. S ustanovenym soudnim znalcem z oboru psychologie jsem v kontaktu a dcerku naposledy vysetri 12.7.2011 a vysetreni uzavira nebot bude mit jiz dostatek informaci. A ted ta dulezita otazka, ktera me zajimá a je pro mne velmi dulezita:
POKUD JE NYNÍ TEDY ZNOVU V PLATNOSTI ROZSUDEK SOUDU, JIMZ JE DCERA SVERENA DO ME PECE A PREDBEZNE OPATRENI, JIMZ BYLA DCERA SVERENA DO PECE ZARIZENI FOD AVŠAK MA DLE SOUDU V TOMTO ZARIZENI BYT JEN DO DOBY NEZ ZNALEC UZAVRE POTREBNA VYSETRENI VE VECI , POZBUDE PLATNOSTI, NEBOT DNE 12.7.2011 KDY PROBEHNE POSLEDNI VYSETRENI ZNALCEM A TIM TEDY I V TENTO DEN UPLYNE LHUTA PO KTEROU SOUD STANOVIL ZE BUDE TRVAT. Jsem tedy opravnena si dne 12.7.2011, kdy znalec uvede, že vysetreni uzavira, pro dcerku do zarizeni FOD jet a odvezt ji domu?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.07.2011 18:18 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

Odpověď na otázku neznám, vůbec jsem to nepochopila.  Dítě doplatilo na nezodpovědnost rodičů a jak se na něm tyto tahanice podepíší ukáže až čas... A tohohle všeho jste ho mohli ušetřit a sebe taky. To jediné jsem pochopila.

                        

 
03.07.2011 08:51 Uživatel: Adelíííí
Věk:  24
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

Tohle ja samozrejme vim a uvedomuju si to ....pokud se ale ozve biologcky otec tak ja jako jeji mama ktera se o ni od narozeni s laskou stara..neudelam vubec nic...urady mi nikdy nepomohli.....a mala chce domu ja jsem se ji tehdy chtela uz i vzdat jen aby nemusela zit v nasich sp=orech...ale chci ji pomoct ona chce domu a ja ji miluju

 
03.07.2011 09:48 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

Z tématu jsem taky většinu nepochopila. Dítě Vám neodebrali jen tak, tomu nevěřím! 
Lituju holčičku a bere mě vztek, když čtu jak tam musí být ptz její rodiče jsou bezohlední Rozpačitý

 
03.07.2011 12:08 Uživatel: Adelíííííííí
Věk:  24
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

nikdo nebite o cem mluvite kdyz jste to neprozili....holciciku mi neodebrali!!!!a me bere vztek z vas kdyz odpovidate na neco na co se neptam....predbezne opatreni bylo narozeno na zadost otce ktery jak uz ted ze setreni verejneho ochrance prav podporoval OSPOD, ktery jako optarovnik predkladal soudu nepravdive informace na kterych soud predbezko naridil.me je sve holcicky taky lito ale vy ktery jste si to sami neprozili tak nevite co rikate.nedej buh aby jste si to same zazily vy, ale mluvili by jste jinak....urady vas neochrani...socialka nechrani prava ditete,ba naopak.

 
03.07.2011 13:12 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

OMYL já jsem si to prožila a proto jsem tak drzá a tvrdá pzt vím o čem mluvíte. A vím, že máte pravdu : soud, socka ani úřady nikomu nepomohou a proto jse si musela pomoc sama. Sama jsem běhala jako čokl a zjišťovala co můžou a nemůžou a za jakých podmínek a u soudu: Děti byli svěřeny do mojí péče a ani 4 následující žaloby exmanžela na tom nic nezměnili. 
Nikdy bych nedopustila, aby měl kdokoli důvod mi děti vzít! 

 
03.07.2011 19:31 Uživatel: adelíí
Věk:  24
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

dle predbezneho opatreni Vam deti vzit muzou....navrh na predbezne opatreni dal otec....socialka mu k tomu pomohla.....soud socialce duveroval,to ze pochybyli se zjistilo az ted po roce.....proto bylo predbezne opatreni zruseno....

 
03.07.2011 20:11 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

Vím já, co to je za xicht? JOPlačící

 
03.07.2011 20:20 Uživatel: adelinkaa
Věk:  24
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

Je to vazne smutny,, tragicky a nechutny jak dnes organy a urady pracuji....nechrani nase deti a je jim to lhostejny .....

 
11.09.2011 20:39 Uživatel: Kikina
Téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Text uživatele: 

Je mi z vás, kteří tvrdíte, jak je matka bezohledná zle!!! Jsem v podobné situaci, začala jsem se rozvádět, když bylo synovi 2. Soud nařídil střídavou péči bez mého souhlasu, krasjký soud rozsudek zrušil a vrátil znovu té samé soudkyni. Sociálka katastrofa, měli by je všechny zavřít, jaká je to banda. U soudu nevěděla, která bije a vždy řekla, že souhlasí s tím, co navrhne otec. V průběhu dalšího jednání jsem už souhlasila s tím, aby syn byl ve střídavé péči, chtěla jsem ho uchránit psychologického zkoumání. Bohužel otec opět podal návrh k soudu na svěření syna do své péče. Soud mu opět vyhověl. Nyní jsem v dalším odvolání a už nevím, co dělat a kam se obrátit pro pomoc. Nesuďte pokud nevíte, o co se jedná!!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozsudek znovu nabyl platnosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 16045
Počet odpovědí celkem: 173027
Počet registrovaných: 4843 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejkomentovanější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny