Bezplatná právní poradna online

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce

12.05.2014 11:15
Uživatel: ver.ben.
Věk:  26

Město: Praha

Odpovědí na téma: 14
Text: 

Ahojte,

zakladám nové téma ohľadne vyradenia z evidencie ÚP a následného odvolania voči doručenému papieru.

. V evidenci som bola od 19.3.2014 a termín ďalšej schodzky som mala na 23.4.2014. Moj problém je, že som si našla prácu na Dohodu s nástupom od 1.4.2013 do 5 dní od nástupu som bola na úrade túto skutočnosť nahlásiť. Bohužiaľ som o prácu prišla dňa 7.5.2014 a tak som šla na úrad to znova nahlásiť a keď som tam prišla apní mi povedala, že som sa nedostavila 23.4.na schodzku a musím sa odvolať proti oznámeniu ktoré mi dorazilo. Ja som na ňu pozerala s otvorenými ústamia vysvetlila jej, že som to brala automaticky, že sa nemusím dostaviť keďže som jej dala dohodu o práci a tým pádom som bola zamestnaná. Bola mi priznaná podpora v nezamestnanosti, ale teraz neviem ako sa mám odvolať a čo tam mám napísať, aby tp prešlo. Mám dieť a po finančnej stránke som na tom teraz veľmi zle. Nič nestíham platiť, lebo šetrím peniaze, aby sme mali aspoň čo do úst.

Ďakujem za Vaše postrehy.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5739x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: vyřazení z ÚP a odvolání
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.05.2014 12:18 Uživatel: malenka
Věk:  30
1397585025_07291.jpg
0-100
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Asi by to chtělo vidět to rozhodnutí, dohodu, na jejímž základě jsi byla zaměstnaná (je to dpč nebo dpp? ), abychom ti poradili úplně přesně, ale nevadí, pojala bych to na tvém místě obecně a navrhla všechno co jde, ÚP by to měl vyložit ve tvůj prospěch, i když to nebude formulováno třeba úplně přesně.

Uveď tam, že se odvoláváš proti rozhodnutí ÚP ze dne …, č. j. … o vyřazení z evidence uchazečů z následujících důvodů

- dne 19.3. jsi ÚP řádně oznámila, že jsi nezaměstnaná

- dne … ti byla přiznána podpora v nezaměstnanosti

- dne … jsi uzavřela dohodu o pp/pč se zaměstnavatelem X s nástupem do zaměstnání dne 1.4.2014

- dne …, tj. včas a řádně jsi oznámila ÚP nástup do zaměstnání na základě výše uvedené dohody.

 Ke dni 23.4.2014, který ti byl zprostředkovatelkou práce stanoven jako termín konzultace na ÚP, jsi tedy byla v pracovněprávním vztahu na základě uvedené dohody o práci mimo pp a konala jsi povinnosti z tohoto pracovněprávního vztahu vyplývající a nemohla ses tudíž k pohovoru se zprostředkovatelkou práce dostavit. O této skutečnosti jsi ÚP prokazatelně informovala (klidně uveď konkrétní osobu), ÚP vzal tuto skutečnost na vědomí a nebylo tudíž tvojí povinností se na konzultaci dostavit.

 

Důkaz: dej sem kopie všeho, co máš (kopii všech papírů od ÚP, nejlíp kdybys měla písemně to oznámení, že budeš od 1.4. zaměstnaná, jestli nemáš, navrhni ústní výslech té referentky, které jsi to oznamovala, přidej i dohodu, komunikaci se zaměstnavatelem)

 

Z uvedených důvodů s rozhodnutím ÚP ze dne. , č. j. … nesouhlasíš a navrhuješ, aby bylo zrušeno.

Vzhledem ke skutečnosti, že tvůj pracovněprávní vztah byl ke dni… ze strany zaměstnavatele ukončen, navrhuješ dále, abys byla opětovně zařazena do evidence uchazečů o práci vedené ÚP a aby ti byla přiznána podpora v nezaměstnanosti, neboť splňuješ všechny podmínky dle z. o zaměstnanosti.

 

Ještě přilož výpověď (snad tam nemáš nějaké hrubé porušení povinností.) podepiš, uveď datum a pošli/zanes osobně co nejdřív…popravdě nevím lhůtu, 15/8 dní. Ale i kdyby bylo po lhůtě, stejně to pošli.

 

Je to jen zhruba napsané, nemám u sebe zákon a neviděla jsem podklady. Ale snad ti to pro orientaci bude stačit.

 

 
13.05.2014 12:13 Uživatel: ver.ben.
Věk:  26

Město:Praha

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

altĎakujem veľmi pekne za pomoc snáď to pomože. Určite dám vedieť.

 
12.05.2014 14:46 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
13.05.2014 12:15 Uživatel: ver.ben.
Věk:  26

Město:Praha

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Dobrý deň, nechcela som právnu poradňu ani právnu radu, len obecne radu a postrehy a skúsenosti, kto s tým niečo podobné mal.

 
12.05.2014 20:17 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

altNapište odvolání a současně dopis řediteli ÚP, mohlo by to pomoct.  Držím palečky.

 
13.05.2014 12:16 Uživatel: ver.ben.
Věk:  26

Město:Praha

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Ďakujem za info skúsim aj toho riaditeľa pre istotu Mám docela strach teraz by to mal byť moj jediný príjem dočasne pokiaľ nenájdem prácu …

 
13.05.2014 02:42 Uživatel: Barča
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Ver. ben, obávám se, že to neprojde. Už skutečnost, že máš práci "na dohodu" bylo potřeba nahlásit předem, nejpozději však v den nástupu. Takže se domnívám, že Tvoje nedostavení se je už druhý prohřešek. Při registraci na ÚP jsi podepsala tzv. Poučení, ale jak se zdá, nečetla.

Já vidím jako jedinou možnost, jak se dostat z průšvihu, najít si urychleně práci, jinak se ještě dostaneš do dluhů. Po vyřazení nejen, že Ti zastaví podporu v nezaměstnanosti, ale ještě si sama budeš muset platit zdravotní pojištění.

 
13.05.2014 12:19 Uživatel: ver.ben.
Věk:  26

Město:Praha

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Dobrý deň,

ohľadne mojej práce -bola nahlásená riadne v stanovený termín a myslím si, že nie keždý človek može hneď prvý deň utekať z práce a brať si volno koli úradu! Nie každý zamestnávateľ je takto ochotný.

 
13.05.2014 17:34 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Myslím si, že jsi práci nahlásila - oznámila ve stanoveném termínu = do 8 kalendářních dnů ode dne uzavření DPP nebo DPČ, jak se píše: TADY  (klikni), tedy předpokládám, že jsi práci nejen oznámila, ale i doložila smlouvou v té uvedené lhůtě do 8 kalendářních dnů ode dne uzavření DPP nebo DPČ, pokud ano, tak jsi si tuto povinnost splnila. Jestli jsi měla povinnost se dostavit na termín další schůzky v době, kdy jsi byla zaměstnaná, nevím.  

Povinnosti

  • Sdělit ÚP údaje o sobě včetně zdravotních omezení.
  • Oznámit ÚP nástup do zaměstnání a do 8 kalendářních dnů ode dne vzniku pracovního nebo služebního poměru nebo ode dne uzavření DPP nebo DPČ nástup doložit (např. pracovní smlouvou). Povinnost ohlášení se vztahuje i na „brigádu“ (práci na DPP či DPČ s výdělkem do 4000Kč měsíčně, tzn. na takové zaměstnání, při kterém nedochází k vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání). Nesplnění těchto podmínek by mohlo vést k sankčnímu vyřazení, což by mohlo negativně ovlivnit případnou další evidenci na úřadu práce.
  • Spolupracovat s ÚP, pravidelně tam docházet (!!! ), neodmítat bezdůvodně nabízenou práci.
 
13.05.2014 21:24 Uživatel: Barča
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Já jsem Dany vycházela z informací portálu MPSV (odstavec o povinnostech - nekolidující zaměstnání)

 
13.05.2014 22:28 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Podle § 25, odst. 3 zákona o zaměstnanosti je výkon činnosti na základě dohody o provedení práce - DPP - nebo dohody o pracovní činnosti (DPČ) zapotřebí nahlásit nejpozději v den nástupu k výkonu této činnosti. Lhůta 8 dní paltí pro situace, kdy uchazeč nastupuje do zaměstnání a tudíž ukončuje evidenci na úřadě práce.

Máte pravdu v tom, že ne každý zaměstnavatel Vás pustí hned první den z práce, ale to, že budete uzavírat dohodu jste určitě věděla dříve, než jste ji podepisovala, takže to šlo udělat i s předstihem. Navíc existují různé možnosti, jak to oznámit - zavolat, případně napsat e-mail. Takže v tom vidím - podobně jako Barča - první porušení povinnosti, pokud jste to neoznámila hned ten první den.

Jestliže jste se z evidence úřadu práce nenechala vyřadit, což pravděpodobně ne, tak jste si to se zaměstnavatelem měla dohodnout a na schůzku se zprostředkovatelkou přijít. To, že máte brigádu, Vás ze schůzky na úřadě práce neomlouvá, jak Vám tvrdí malenka.

Můžete se odvolat a napsat dospi řediteli, jak Vám radí Pavla, ale každopádně jste porušila své povinnosti, takže i když Vás třeba nevyřadí, dávejte si na to pozor.

 
14.05.2014 08:11 Uživatel: ver.ben.
Věk:  26

Město:Praha

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Ďakujem za info, ohľadne práce v ktorej som nastúpila tú som nahlásila telefonicky a dodatočne som tam bola doložiť potrebné doklady. Moja paní čo ma má na starosti ma nijak neupozornila, žeby som urobila niečo zlé. Jediné čo mi teraz povedala keď som tam bola ohľadne ukončenia prac. pomeru na dohodu, že musím počkať na vyjadrenie či ma znova vezmú do evidencie. Keď som do práce nastúpila, tak mi povedala, že evidencia bude vpozastavená a akonáhloe sa niečo zmení bude znova obnovená.

 
04.06.2014 19:19 Uživatel: ver.ben.
Věk:  27

Město:praha

Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

ahojte všetci, takže píšem ako som dopadla, moje odvolanie zamietli a vyradili ma z evidencie ÚP na základe nedostavenia sa v daný termín na schodzku a pýtali sa ma či sa chcem odvolať!!! trapná otázka keď majú taký postoj k ľuďom čo ledva vyžijú sami si hľadajú prácu lebo úp je asi na hovno a takto s ľuďmi vy. no čo už zatiaľ makám a stále dúfam v lepšie miesto…

 
04.06.2014 21:55 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Text uživatele: 

Tak to je smůla. Ono je to úřad od úřadu, ale zdá se, že přitvrdili.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Odvolání proti vyřazení z evidence Úřadu práce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny