Bezplatná právní poradna online

Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?

01.01.2011 12:23
Uživatel: Bella
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

prosím o radu nevim co mam dělat.   Syn pracoval u jednoho pána asi tyden. Ten mu rekl ze nemusí nic na uřad prace hlasit že to nahlasi sam. Syn brigadu skončil, zaregistroval se na úřadu práce na dohodnuty termín, a tam mu sdělili že je vyřazený z evidence úřadu práce, protože neoznámil, že pracoval, i když jen par dni. Syn se hajil tim, že mu ten vedouci řekl že to sam nahlasí, ale nebrali na to ohled, a tak ho vyloučili.

Ted nevime co dělat prosim poradte.

Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5763x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Syna vyhodili z úřadu práce - co dělat?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.01.2011 15:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: Nedá se dělat asi nic. Syn byl na ÚP poučen, co v takovém případě dělat a tuším, že to musel i podepsat. Takže co mu říkal/neříkal zaměstnavatel je úplně jedno.
 
01.01.2011 19:51 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: Jak říká Barča, syn byl poučen a postup ÚP je v pořádku.
 
01.01.2011 22:02 Uživatel: Cufe (technik, grafik)
Věk:  25

Město:Olomouc

cufe.png
100-500
Administrátor
Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: Co dělat? Je to jednoduché... Začít dělat. Syn si musí začít hledat prostě práci, protože ÚP ho nějakou dobu zpět do evidence nemůže zařadit. Bohužel doplatil na svou nedbalost/neznalost a musí nést následky ÚP, který se řídí zákonem. A co vzkázat synovi? "Čti všechno, než něco podepíšeš i patičky smluv a miniaturní písma. Spoléhej se na sebe, ačkoliv ti slibujou hory doly třeba tví nejlepší přátelé. A nic si z toho nedělej, protože svět nekončí, jenom si z toho vezmi pořádné ponaučení, protože takovej je prostě život." Nic víc nenaděláte. Synovi hodně štěstí při hledání zaměstnání.
 
29.04.2019 09:11 Uživatel: Alfréd
Věk:  54

Město:Praha

Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: 

Prosím vás to není vůbec pravda. Stačí nechat prověřit ombudsmanem. A nikdo nesmí nikoho nutit do práce, pod sankcemi.

 
04.01.2011 09:22 Uživatel: Hela
Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: Pokud´nenajde zaměstnání  do 6 měsíců, tak může být  znovu zařazen do evidence uchazečů o zaměstnání nejdříve po uplynutí doby 6 měsíců ode dne tohoto vyřazení, a to opět  na základě nové písemné žádosti o zprostředkování zaměstnání. Musí se hned po vyřazení z ÚP nahlásit na  své zdrav. pojištovně, že je vyřazen z evidence ÚP a bude samoplátce, než si najde práci. Myslím, že to bude letos opět na zdravotní pojišt. poplatek jako samoplátce kolem 1100,- Kč měsíčně, to je jediný poplatek než najde práci, sociální není povinnost platit. Škoda, že to podcenil, při evidenci na ÚP mohl v r. 2010 s klidem měsíčně vydělat do 4000,-Kč aniž by ho někdo vyřadil z evidence ÚP, nekoloidní zaměstnání, akorát teda ohlaš. povinnost od PODPISU SMLOUVY-myslím do 3 dnů, to nevím jistě.Je běžné , že ho asi někdo udal, to se stalo známé, měla taky výdělek do 4000, ale neměla smlouvu, prostě ji někdo nabídl práci na černo,/byla v evidenci ÚP/ ona ráda, že něco  málo vydělá, když už nenašla práci, to vzala, takže vlastně neměla na ÚP ani co říct, páč smlouva NEBYLA, no prostě práce na černo... a někdo ji naprášil. Opravdu se práce hledá těžko, a nabídek na černo bez smlouvy se dá najít lehce a pár lidí co to rádi řeknou taky... Přeji  Vám at´syn brzy najde práci a at´nedá na  kecy a postupuje podle toho co podepisuje.
Hezký den, no vlastne dneska zatmění sluníčka.
 
29.08.2011 16:58 Uživatel: afkil
Věk:  37
Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: 

to jsou takovi svine

 
29.08.2011 18:55 Uživatel: osamely
Věk:  22
Téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Text uživatele: 

Něco podobného se mi stalo před pár týdny, byl jsem domluven na termín, že mám dojít na pracák, ten den jsem slečně, co mě má, zavolal, zda mám přijít, ač nemám dopis o přijetí ke studiu nebo mám počkat, no řekla, že mám počkat, nicméně jsem obdržel dopis o zahájení řízení.. tak sem byl zkrátka vyloučen, netrápí mě to stejně nastupuji na výšku.. To je k tomu, že někdy na tom pracáku dělají věci, které jsou těžko pochopitelné..

No nicméně, Váš syn bude muset začít pracovat, nebo si měsíčně platit zdravotní pojištění a po šesti měsících opět nastoupit na pracovní úřad.. Nic jiného dělat nejde.. Ono ten pracovní úřad je i vcelku zbytečnost, akorát když na něm není, tak vzniká povinnost platit si to pojištění, což, pokud syn nemá nějaké výdělky bokem, může nadělat problémy.. Každopádně je to tisícovka měsíčně, takže bych to vyhození z pracáku nebral tak vážně, pokud syn nesežene práci, tak tu tisícovku na to zdravotní snad už někde na nějaké jednorázové brigádě ano :)

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syna vyhodili z úřadu práce kvůli práci načerno - co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny