Bezplatná právní poradna online

Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí

19.08.2013 15:47
Uživatel: Haluzak
Věk:  23

Město: Ostrava

Odpovědí na téma: 14
Text: 

Zdravím vás všechny a žádám nějakou vzdělanější osobu o vcelku jasnou odpověď. Napadlo mě pro ty co mají pocit že někomu dluží a strach ze společenské likvidace exekutorsko-vládně-policejní mafii. Pokud mě ještě nikdo nic neposlal o ničem nevím jsem v podstatě čistý, co když v bytě rodičů který mohou exekutorské hyeny legálně vykrást, za pomoci policie.  

Tak pokud se jasně sepíše podání příp. čestné prohlášení o tom že daruji osobní věci rodičům případně komukoli jinému. Tak přece už věci nebudu mít! Nebudou moci exekučně zabavit majetek který jsem daroval nebo symbolicky prodal nechal si to všelijak úředně potvrdit?

Prosím odpovězte mi nebo se pak nemůžete divit zoufalé reakce člověka v zoufalé bezvýchodné situaci.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 7067x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Cesta z dluhové pasti ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.08.2013 18:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Myslím, že darování movitých a nemovitých věcí může exekutor během 6ti měsíců od darování napadnout soudně a darování tak zneplatnit. Ale doporučuji se zeptat na této stránce, kde odpovídá exekuční koncipient:

Chci se zeptat na výkon exekuce.

Do jaké míry jsou exekutoři hyeny netuším. Jen vím, že dělají svou práci a snaží se co možná nejefektivněji vymoci pohledávky, které dlužník z nějakého důvodu neplní - buď že nechce plnit a nebo že nemůže (je ve finanční tísni). Kdybych byl věřitel, osobně bych exekutora nepovažoval za hyenu, ale za někoho, kdo mi chce pomoci, když by s dlužníkem nebyla rozumná řeč.

 
06.09.2013 14:20 Uživatel: Haluzak
Věk:  23
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Velice děkuji za odpověď, to jsem netušil stím půl rokem to bude klidně možné protože musí vždy mít někde nějaký háček ktomu připravit člověka o majetek. Jinač buďte si jistá že do značné míry jsou to hyeny, to že dělají svou práci je omlouvá? Člen mafie také, gestapo také, ovšem člen mafie možná má na vybranou, ovšem gestapák musel plnit rozkaz, exekutor to dělat nemusí! Dělá to čistě pro svůj osobní prospěch a pokud si neuvědomuje co dělá, že dělá špinavou práci vlády, tak je to smutné ovšem nepřijatelné a pořád trestuhodné, no nebudu to dále rozebírat. až se budete snažit dovolat se práva, nebo zažijete co dovedou, úřady, policie, a celý tento systém který se domníváte že vám pomůže, že  mu jde o vaše blaho, nebo že zkrátka vám se to stát nemůže, pochopíte to že prakticky nemáte práva žádná, nikoho váš problém nezajímá a rozkazy které vám dají pokud nesplníte tak následky poté vás zničí… hold zažil jsem si to na vlastní kůži,  nechtěl jsem tomu totiž uvěřit a zároveň jsem chtěl zjistit kam až je schopen systém zajít v protiprávním jednáním. řeknu vám že to co praktikovali úřady vůči mojí osobě jsem nezažil ani od toho nejhoršího zločince na ulici.  došel jsem k tomu že spolehnout se mohu jen sám na sebe, mohu kdykoli očekávat že mi tu vtrhne zloděj poboku s policii která se mě bude snažit spacifikovat v případné obraně svého majetku. Smířil jsem se z hodně věcma a touto darovací smlouvou chci pouze předejít tragédii která se stane pokud se někdo bude dobývat do našeho bytu, já se smrti nebojím,  a mou občanskou a především morální povinností je bránit své soukromí i svůj majetek… Ale díky všem za velmi věcné odpovědi

 
14.01.2016 23:27 Uživatel: Ruda
Věk:  60

Město:Praha

Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Exekutoři jsou největší zloději a podvodníci, pod ochranou státu. Ačkoliv jsou povinni dodržovat Ústavu ČR a další zákony, tak je běžně porušují, sepisují protizákonné exekutoské zápisy, zabavují majetek bez řádného soudu s prpojením na další firmy a potom se dělí o profit z prodeje.

Generální inhibitor vede exekuci ještě po půl roce, ačkoliv povinný exekuci zaplatil ještě před doručením usnesení o zahájení exekuce.

Občané ČR jsou rukojmím arogantní soudcovské zvůle, exekutory nevyjímaje. Současný stav silně připomíná přetrvávající metody StB a soudcovské arogantní rozhodování kopíruje procesy z padesátých let.

Spravedlnost je pouhá fikce. Za totality a komoušů byl větší pořádek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!      

 
06.06.2017 03:39 Uživatel: Mc.Mee
Věk:  44

Město:Karviná

Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Protože zde bohužel existuje teroristická exekutorská mafie nezbývá nám nic než se jen tvrdě bránit!! Nevpouštějte je nikdy domů, oni jsou schopni ublížit i malým dětem a vykrást vám byt i když vy ani ostatní nemáte s tím nic společného!! Nové gestapácké metody - začli používat zastrašování rodinných příslušníků "dlužníka" že jim vykradou dům, byt atd. jen vše docílit strachu a ponížení aby třeba zaplatili za "exekučně postiženého"!!!   Radím Vám nebojte se těch hyen a nedejte se zastrašit!!! Oni nesmí vstoupit do bytu bez povolení a loupit jen na základě ničeho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
20.08.2013 01:46 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Pokud něco daruješ a to v době kdy již dluh máš nebo by mohlo být podezření na to, že jsi o vzniku budoucího dluhu věděl, může exekutor podat návrh k soudu, kterým se bude domáhat neplatnosti takové darovací smlouvy.

Nemusím snad říkat, že poměrně důležitým aspektem u darovací smlouvy je mj. datum a to ověřené. Takže nějaký "papír" s neověřenými podpisy a datem ověření, exekutora a ani následný soud nebude příliš zajímat.

Jakožto dlužník se nemůžeš zbavit majetku, aniž bys z něj uspokojil věřitele.

 
02.09.2013 10:47 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Nejsem si jistý, že by byla nutnost/povinnost ověřovat darovací smlouvu na movité věci. Dokonce jsem slyšel, že ani darovací smlouva na nemovitost (byt, dům, pozemek, nebytové prostory) nemusí být (ze zákona) ověřená - problém je ale v tom, že ji asi žádný katastr nemovitostí v České republice nepřijme k zavkladování.

 

Samozřejmě ověření darovací smlouvy je výhodou při exekuci - protože ověření je označeno datem, takže je pak zřejmé, kdy byla smlouva skutečně uzavřena.

Zajímavá situace by možná byla, kdyby na darovací smlouvě bylo datum třeba 12.12. 2012 a ověřeno to bylo třeba až v září 2013 (což určitě není nemožné! ). Nevím jak by na to bylo exekučně pohlíženo a jak by dopadlo napadnutí platnosti darovací smlouvy exekutorem u soudu.

 
06.09.2013 14:29 Uživatel: Haluzak
Věk:  23
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Taky děkuji za důležitou informaci, mě ani tak nejde o věci které jsou mé, protože na obyčejný telefon a pár blbůstek, to by mě snad ani nebrali, jde mi o věci rodičů. Jsem na toto háklivý, já mám někde problém, se mnou ať ho řeší, to je jakoby mě venku někdo podvedl a já bych šel zrovna k vám protože se domnívám že se u vás dotyčná osoba zdržuje a začal  u vás zabavovat věci…  Já bych reagoval dosti prudce a případný jakýkoli pokus či snahu dostat se do našeho bytu kdokli, tak takovéhoto zloděje co se mi vloupá do bytu zastavím likvidací pachatele, i kdybych měl třeba rozpoutat válku, okradli by mě jen přes mou mrtvolu Ale taktéž dík za odpověď a mějte se fajn, přeji vám aby jste se nestala také terčem tohoto zvráceného byznysu a organizovanému zločinu markantních rozměrů 

 
06.09.2013 14:42 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

kdyz ti prijdou exekutori brat veci tak neresi co je tvoje a co ne, teda pokud te nenavstivi takovy co ma trosku rozumu 

 

oni vemou vsecko co najdou a ty na ne pak muzes podat stiznost a pokud prokazes ze to neni tvoje tak to vrati, po case, treba rozbite atd 

 

vitej v bananove republice kterou ovladaji psychopati 

 

popravde taky cekam kdy se objevi  prvni pripad ze se bude zbytky exekutorova mozku skrabat ze steny a po tom co exekutori predvadi se tomu i zasmeju 

 
05.12.2013 23:52 Uživatel: Saxana
Věk:  35
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Dobrý den, vzhledem k tomu že řeším aktuálně tuto záležitost mohu tedy dodat

1) Exekutoři jsou lidi co plní rozkaz, to jak ho plní je na vzájemné komunikaci mezi dlužníkem a exekutorem = já si nemohu stěžovat v podstatě mi ochotně poradili co a jak mám zařídit = samozřejmě mimo záznam. Chovejte se jako lidi a snažte se řešit problémy pak se k vám dostanou i ti rozumnější exekutoři.

2) Na cizí majetek nemohou šáhnout pokud máte vše připravené = jen blbec si nepřipraví faktury + smlouvy před samotnou exekucí = prostě na to kašle tak se nedivte že zabaví ten exekutor na co příjde

3) Pokud jste již schopni napsat nějaký text tak jste schopni jistě i číst = paragrafy. Mě chtěl exekutor zabavit vše a nakonec si neodvezl nic a ještě zrušili exekuci mov. maj. JAK? no jednoduše čtěte paragrafy 322 a obzvláš je lahodný tento

"Ustanovení § 268 odst. 1 písm. e) navazuje na ust. § 264 odst. 2, podle něhož soud již při nařízení výkonu rozhodnutí zkoumá, jestli z návrhu již není zřejmé, že výtěžek, jehož by se dosáhlo, by nepostačil ani ke krytí nákladů výkonu rozhodnutí. Ukáže-li se po nařízení výkonu rozhodnutí, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů výkonu a že tedy pohledávka oprávněného nebude ani zčásti uspokojena, je třeba výkon zastavit. "

 

Mnoho úspěchů se zaplacením všech dluhů a nebo promlčením exekuce.

 
20.07.2014 00:06 Uživatel: ivan
Věk:  29
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Dobjej chtel bych se vas zeptat proc nechteji dokladovat ze jsem to doopravdy koupil ja jako bych byl dluznikem proc ja musim dokladovat ze jsem to nekoupil to je asi blbost kdyz se seznamim z nekym kdo nema sajna ze dluzim tak si asi fakturu na sve jmeno nevyjede treba na telefon ktery lezi na stole nebo na televizi ktera je prisroubovsna na zdi

 
06.02.2014 12:05 Uživatel: ZZ
Věk:  40

Město:Praha

Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Vše lze řešit jsou na netu spousty rad jak se efektivně bránit pokud je na Vás uvalena exekuce neoprávněně! A pro Ty co se bojí, že by jednou mohli být neoprávněně okradeni exekutorem je jedna rada. Nic na sebe nepište a to nikdy. Ideální je psát majetek na rodiče či spolehlivé příbuzné. Znám několik majetných lidí co oficiálně nemají nic ani trvalý pobyt a takto žijí velice spokojeně přes 20let. Jen se raději sychrují proti náhodné neoprávněné exekuci. Kdo je připraven je vždy vítězem.

 
19.08.2019 05:42 Uživatel: Lujza
Věk:  27
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Dobrý den, mám exekuci kterou řádně platím, její výše je aktuálně kolem 30000, babička se rozhodla že mi daruje pozemek z malo malo nemovitostí… Prostě takovou chajdu se zahradou. Její hodnota je neco pres pul milionu. Bude prepis problem? Bude to nekdo na katastru resit ze mam exekuci? Nebo nemuze se pozdeji stat ze mi kvuli te nizce castce zabavi cely pozemek?  

 
19.08.2019 06:52 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online.


Dotazy do webu poradny je možné poslat přes odkaz
www.PoslatDotaz.cz
.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
19.08.2019 07:14 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  44

Město:Praha

500-1000
Téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Text uživatele: 

Stát se může cokoliv. Exekutor obvykle dává požadavek na katastr nemovitostí a v momentě, kdy se tam na povinného cokoliv objeví, je to okamžitě zablokováno. Neznamená to automaticky, že daná věc bude prodána, zejména pokud je exekuce na malou částku, ale stát se může cokoliv. Zejména je důležité, jak rychle těch dlužných 30 000 Kč splácíš, jestli třeba po 3 tisících měsíčně, tak se tím exekutor asi zajímat nebude, jestli po 5 stovkách, mohl by být motivován uspokojit tvoje závazky rychleji právě prodejem nemovitosti.

 

30 tisíc není zas taková částka, nemohl bys trochu "pohnout" se zaplacením? Třeba si vzít nějakou brigádu, něco prodat, … A nebo prostě ať babička počká, až to doplatíš.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Darování movitého majetku - ochrana před exekucí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny