Bezplatná právní poradna online

Téma: Bývalý manžel na mě nechal splácení dluhů a je nezvěstný

05.12.2011 10:33
Uživatel: Lada
Věk:  26
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den,

mám takový dotaz, v roce 2005 jsem se vdala, poté se nám v manželství narodil syn a krátce na to jsme se rozvedli. Manžel nechtěl řešit majetek právní cestou a tak jsme se domluvili, že já se budu starat o syna a on bude splácet dluhy ( většina dluhů byla kvůli umoření jeho dluhů z předchozího manželství), a tak jak jsme se domluvili, některé dluhy jsem splatila já, zbytek měl řešit on. Jenže po soudu ohledně výživného manžel podal výpověď z práce, nechal si zrušit trvalé bydliště a v místě kde bydlel u své přítelkyně se údajně nezdržuje. Jsme rozvedeni téměř cca 3 roky, a již 1, 5 roku je ex-manžel nezvěstný. Jako bývalý policista velice dobře věděl jak co udělat aby se svých dluhů střepal. Mě přišel před pár dny od soudu platební rozkaz na 70 tisíc, kdy jsem zjistila, že neplatí dluh u spořitelny. Co kde ještě neplatí nevím, neplatí ani výživné na syna, na kterém dluží již 32 tisíc. Já jsem vedena na ÚP, ale v brzké době mě čeká nástup do práce, syna vychovávám sama, také bydlíme sami, tudíž veškeré náklady na bydlení, živobytí a pdoobné věci hradím já sama. Jsem také vedena na ČSSZ, a pobírám dávky pomoci v hmotné nouzi. Tudíž nemám prostředky abych dluh zaplatila. Jelikož nemám nikde na papíře, naši dohodu o rozdělení majetku, je nějaká šance že by dluh přiřkli pouze jemu? A co mám v tomhle případě dělat, nemám ani žádný majetek, který bych mohla prodat, a obávám se exekuce. Jediná možnost kde je zmínka o naší dohodě je protokol od soudu ohledně výživného, kde bylo toto zmiňováno. Můžete mi prosím poradit kam se mám obrátit, nebo jak tuhle situaci řešit? Momentálně nemám peníze ani na právníka.

Děkuji za odpověď Fodorová Lada

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.12.2011 10:57 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Bývalý manžel na mě nechal splácení dluhů a je nezvěstný
Text uživatele: 

Ahoj, úplně nejlepší by bylo obrátit se na Bezlatnou právní poradnu online

 
05.12.2011 15:57 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Bývalý manžel na mě nechal splácení dluhů a je nezvěstný
Text uživatele: 

Dovolím si vyjádřit názor, že vzhledem k tomu, že bývalý manžel měl dluhy již z předchozího manželství, byla chyba, že jste nevyřešili majetek právní cestou. Domnívám se, že pokud se jedná o dluhy manžela jím učiněné za trvání Vašeho manželství, odpovídáte za ně také a čeká Vás spoustu nepříjemností, bohužel. Ale na Váš dotaz se nedá jednodušše a jednoznačně odpovědět, potřebujete profesionální radu. Napiště dotaz ještě dnes, jak Vám doporučila Barča.

 
06.12.2011 17:41 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Bývalý manžel na mě nechal splácení dluhů a je nezvěstný
Text uživatele: 

Stejný dotaz jste poslala včera přes formulář Bezplatné právní poradny online, bude Vám odpovězeno max. do měsíce (spíš ale do 14 dní).  

Z lidského pohledu je mi Vás moc líto.

 
17.02.2012 15:16 Uživatel: SandraFi
Věk:  23

Město:Olomouc

Téma: Bývalý manžel na mě nechal splácení dluhů a je nezvěstný
Text uživatele: 

Dobrý den, dostala jsem se do podobné situace jako Vy, vůbec si nevím rady a bojím se, že nebudu mít ani na jídlo pro děti kvůli exmanželovým dluhům, které on neplatí. Chci se zeptat, jestli už jste dostala odpověď v právní poradně, já jsem ji tam nenašla.

Můžete mi napsat i na mailcold/p>

sandra. fi@seznam. cz

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bývalý manžel na mě nechal splácení dluhů a je nezvěstný
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny