Bezplatná právní poradna online

Téma: Darování motocyklu z dědictví

13.10.2013 14:20
Uživatel: Vojta
Věk:  21
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

minulý týden jsem dostal informaci, že zemřel sourozenec mé babičky. K tomu mi sdělila, že jelikož měl její bratr motocykl, a žádnou rodinu, která by měla být v přímém dědictví, měla by veškeré dědictví dostat babička. Chtěl bych se zeptat, jak dlouho probíhá dědické řízení v případě, že by nikdo nezasahoval do rozdělení. Další otázka je, jak postupovat s přepisem motocyklu? Ve velkém techničáku bude rozhodně bratr babičky, ovšem pokud jí motocykl připadne v dědickém řízení, dostane od právníka plnou moc k jeho přepisu na dopravním inspektorátu? Bude moct přehlásit motocykl na mě, či prvně na sebe?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.10.2013 14:44 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Darování motocyklu z dědictví
Text uživatele: 

V tuto chvíli je veškerý majetek po zemřelém bratrovi Tvé babičky předmětem dědického řízení, tudíž s ním nelze do pravomocného ukončení dědického řízení jakkoli nakládat. Pokud bude jedinou dědičkou aktiv a pasiv Tvoje babička, může s dědictvím po svém bratrovi nakládat až po pravomocně ukončeném dědickém řízení, tj. přehlásit motocykl může podle mě babička nejdříve na sebe (doložením listiny o tom, že ho nabyla dědictvím) a pak teprve na Tebe. Dědické řízení projednává soud a jím pověřený notář, ten žádnou plnou moc k přepisu nevystavuje. Řízení trvá podle složitosti - v případě babičky, bude-li opravdu jedinou dědičkou a nebudou-li potřeba dělat např. znalecké posudky, tak cca 3 - 6 měsíců. Řízení zahajuje soud do 1 měsíce od úmrtí zemřelého.

 
13.10.2013 19:56 Uživatel: Vojta
Věk:  21
Téma: Darování motocyklu z dědictví
Text uživatele: 

Děkuju za info. Měl bych ještě jednu otázku. To bude muset babča projít klasickým trojůhelníkem? Na úřadě přehlásit, zaplatit povinné ručení na pojišťovně na sebe a udělat evidenčku a zase na úřad pro malý techničák? A to samé já? Nebude stačit při předložení listiny že nabyla motocyklu dědictvím říct úřednicím, že ho chce přehlásit na mě? Slíbil jsem že veškeré náklady z toho motocyklu pujdou na mě, ale jestli bude muset babča lítat po úřadech a pojišťovně, to mi připadá jako zbytečné, když bych to mohl udělat i já.

 
13.10.2013 21:23 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Darování motocyklu z dědictví
Text uživatele: 

Co se týká přepisu motocyklu tak babička nemusí lítat všemožně po úřadech, stačí jen jeden a to například czech point na poště kde si nechá ověřit svůj podpis na plné moci kterou Ti na přepis udělí a na základě té si vše můžeš oběhnout Ty sám bez asistence babičky.

Ze zkušenosti mohu potvrdit, že délka dědického řízení bez průtahů činí zhruba těch půl roku.

 
13.10.2013 20:43 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
Na příjmu
13000-14000
Administrátor
Téma: Darování motocyklu z dědictví
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné ukládat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

Tento web není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Darování motocyklu z dědictví
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny