Bezplatná právní poradna online

Téma: Dluh na kauci - pronajímatelka vydírá

03.10.2011 21:05
Uživatel: D.
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Přítel dluží kauci za nájemné jedné paní, našel si zaměstnání aby mohl dluh splácet. Tato paní však mému příteli každý den píše sms zprávy, nenechá ho v zaměstání v klidu pracovat a volá i jeho nadřízeným a dělá mu tak zle v zaměstnání. Navštěvuje jeho maminku, která má nějaké majetky a dožaduje se peněz, nebo movitých věcí, navíc vyvěšuje o mém příteli letáčky. Vyhrožovala mu zabitím někoho z rodiny, pokud nedostane alespoň něco a vymyslela si rakovinu s tím, že potřebuje nějaké peníze na lékaře. Dnes to vyvrcholilo v to, že mého přítele propustili ze zaměstnání, kvůli věčným potížím ze strany této paní, aby to nepoškodilo jméno společnosti. Takto prý hodlá pokračovat i nadále. Přítel má finanční závazky vůči více lidem a nyní přišel o výdělek. Chtěla bych Vás tedy požádat o radu, jak se můžeme proti takovému jednání bránit a na koho se obrátit.Myslím, že toto je ome  zování lidské svobody atd... Moc děkuji předem za radu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.10.2011 10:42 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Dluh na kauci - pronajímatelka vydírá
Text uživatele: 

Každý se může domáhat svého práva a ochrany stanoveným způsobem, u soudu, úřadu atd.
Tzn., jak paní, tak Váš přítel.
Na jedné straně je zde nárok paní = dluh na kauci za nájemné Vašeho přítele a způsob, který paní k jeho vymožení zvolila, zda-li je takový přípustný, na druhé straně je zde povinnost Vašeho přítele dluh paní vrátit a nárok Vašeho přítele na ochranu před neoprávněným zásahováním do soukromého a osobního života. 
Pokud jednání a výhružky paní, které zde popisujete, můžete spolehlivě prokázat, obrátila bych se na policii, není-li nějaká dohoda možná a paní hodlá takto pokračovat i nadále.
Ale z toho co píšete také vyplývá, že si přítel našel zaměstnání aby mohl dluh - kauci za nájemné splácet a ještě má závazky vůči více lidem, neměl mít zaměstnání dříve, tak aby mohl své závazky včas uhradit? 
 

 
04.10.2011 12:01 Uživatel:
Věk:  43
Téma: Dluh na kauci - pronajímatelka vydírá
Text uživatele: 

Já bych radila jen jediné, domluvit se s paní a určit splátky ,které ji budete pravidelně posílat.A pokud máte s paní sepsanou smlouvu je z vaší strany slušnost ji dodržet, .Jinak Vás může paní  s klidným svědomím vystěhovat na ulici. Já bych to  po třetím upozornění udělala. 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dluh na kauci - pronajímatelka vydírá
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny