Bezplatná právní poradna online

Téma: Hrozba vrácení daru (pozemku) kvůli dobrým mravům

03.08.2012 12:50
Uživatel: David27
Věk:  27
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dostal jsem darem od rodičů parcelu, na kterém jsem mezitím postavil RD. Sousedí s rodiči, kteří neohlášeně chodí k nám do domu, poslouchají za dveřmi, hrubě nás slovně napadají kvůli každé ptákovině, a když se člověk ozve, tak jsme ještě nevděční.

Poslední událost byly výhružky různého typu. Bojím se, že by mohlo dojít z jejich strany i na žádost o vrácení daru, ačkoli se sami chovají dle mého názoru v rosporu s dobrými mravy (jak to ovšem dokázat, že, když u toho nikdy není nezávislá osoba? ).

Je možné darovanou nemovitost darovat manželce, čímž bych nemohl dar vrátit, protože už by mi nepatřil nebo jej vložit do SJM? Oplotit nelze kvůli věcnému břemeni.

Ke sporům došlo i se sourozencem, který nakonec rodiče raději nenavštěvuje. Lze toto v příp. sporu rovněž využít? Ať uděláme co uděláme vždy je to špatně a záminka k další "odvetné akci". Prostě naprostá tyranie. Problematika částečně konzultována s právníkem, který doporučil obezřetnost kvůli průkaznosti.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3204x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Hrozba vrácení daru nemovitosti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.08.2012 13:29 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Hrozba vrácení daru (pozemku) kvůli dobrým mravům
Text uživatele: 

pokud to mas podlozene papirama ze ti to darovali tak bych rekl ze si muzes delat co chces, prepis to treba na manzelku nebo jeji rodice ( prodej jim to treba za korunu ) 

 

pokud si dobre pamatuju tak sem nekde cetl ( mozna to bylo i tady ) ze vecne bremeno jde v nekterych pripadech taky zrusit 

 

 

jeste abych se zeptal, jak ti muzou rodice vlezt do bytu/baraku? nevis co je zamek? zavru hlavni dvere, nedam jim klic a hotovo

 
03.08.2012 13:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hrozba vrácení daru (pozemku) kvůli dobrým mravům
Text uživatele: 

Pozor, aby sis tím přepisováním na třetí osobu do budoucna nezavařil ještě víc. Tohle bych zavrhla. Spíš bych si "pořizovala" pro tento případ důkazy. Protože ani dar nelze požadovat jen tak z plezíru zpět. Víc se dozvíš dotazem v bezplatné právní poradně online.

 
03.08.2012 14:02 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hrozba vrácení daru (pozemku) kvůli dobrým mravům
Text uživatele: 

Poradna všechny dotazy týkající se vrácení daru již odpověděla - vč. dotazu věnujícího se možnosti vrácení daru při darování třetí osobě ( Vrácení daru, který byl dále darován (zcizen) další osobě ). Stačí tedy jen aktivně hledat ve stránkách.

Skutečnosti, které pán píše nejsou důvodem pro vrácení daru obdarovaným dárci.

Naopak by se mohl a měl z více důvodů bránit obdarovaný, který nemůže pokojně užívat své vlastnické právo.

Pochybení tedy je spíše na straně dárců (rodičů), než-li obdarovaného.

Spory s ostatními sourozenci jsou pro věc nepodstatné.

Pokud by došlo někdy k nějakému sporu na úrovni občansko-právní, podstatné je, abyste měli důkazy nebo svědky k čemu docházelo (třeba i nahrávky, i to je důkaz, pokud ho soud přijme).

V budoucnu se s podobnými dotazy prosím obracejte na výše uvedenou právní poradnu. Toto není právní poradna, právníci sem nechodí.

 
03.08.2012 21:20 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Hrozba vrácení daru (pozemku) kvůli dobrým mravům
Text uživatele: 

embarrassedDavide, hlavně udržujte se svými rodiči co možná pěkné vztahy. Vychovali Vás, neskončil jste někde v děcáku, dali Vám parcelu, zaslouží si Vaši úctu a lásku. Všechno se dá řešit v klidu. Přece máte své rodiče rád, tak je pozvěte v neděli na oběd, ať manželka uvaří něco dobrého a snažte se s rodiči vycházet pěkně. Co by jiní dali za takové rodiče. Jednou tady nebudou, odejdou navždy a pak se už nedá vrátit zpátky nic, nic, naprosto nic.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hrozba vrácení daru (pozemku) kvůli dobrým mravům
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny