Bezplatná právní poradna online

Téma: Manžel má dům v SJM napsaný jen na sebe a nechce mě do něj pustit

30.11.2010 00:16
Uživatel: Péťa
Věk:  32
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Přeji krásný den. Už jsem pročetla snad tisíc poraden a nikde jsem dosud nenašla odpověď na můj dotaz. Je zcela jednoduchý, přesto si s ním spousta lidí neví rady. Máme s manželem byt na hypotéku. Byt na hypotéku jsme spláceli ze společných prostředků, dokud jsem se neodstěhovala. Před rokem jsem z bytu kvůli jeho nevěře odešla a přihlásila si trvalé bydliště jinde. Mezitím jsem zjistila, že kupní smlouva byla uzavřena pouze na manžela a je rovněž vedený v katastru jako jediný vlastník. Aktuálně mi vypršela nájemní smlouva a já se nejspíše budu muset vrátit do našeho bytu k manželovi. Manžel však vyhrožuje, že do bytu nesmím a vyhrožuje policií. Tvrdí, že pokud je kupní smlouva napsána na něj a já mám trvalé bydliště jinde, nemůžu se nastěhovat zpět. Jak se v tomto případě zachová policie, pokud by své výhružky splnil a kdybych chtěla jít domů, přivolal by hlídku? Schopný toho je frown Bude se policie v tu chvíli zabývat tím, že byt je v SJM? Ta představa se mi zdá směšná, takže nejspíše má manžel pravdu a já se do bytu nedostanu, když vymění zámky a zavolá policii. Co mohu dělat, abych neskončila na ulici? Dokonce ani na magistrátu mi nechtějí zapsat trvalé bydliště v našem bytě - úřednice mi tvrdí, že k tomu potřebuji zase souhlas manžela! Byt byl pořízet v době manžeství a hypotéka nám byla poskytnuta oběma zároveň, při posouzení společných příjmů. Nyní se do bytu nemohu vrátit jen proto, že kupní smlouva a katastrální zápis je veden na pouze na manžela? Je to tak? Má právo na mne zavolat policii a "vyhnat mne"? Já vůbec nevím, co mám dělat a nejsem natolik zajištěná, abych si mohla dovolit radu právníka frown … máte s tím někdo zkušenost?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.11.2010 08:59 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel má dům v SJM napsaný jen na sebe a nechce mě do něj pustit
Text uživatele: Jsi v dost těžké pozici. Zřejmě bych pořádala soud o předběžné opatření trvalého pobytu v bytě, kde mám určitá nevypořádaná majetková práva. Doložila bych kupní smlouvou + papíry od hypotéky. Ale vůbec není jisté, zda soud vyhoví a předběžné opatření potvrdí. Odhlášení z bytu, odstěhování se....tohle všechno svědčí proti Tobě.Ale zkus ještě tady  -  http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/rodinne-pravo/spolecne-jmeni-manzelu.html
 
30.11.2010 10:12 Uživatel: JanaL
Téma: Manžel má dům v SJM napsaný jen na sebe a nechce mě do něj pustit
Text uživatele: Tak to držím pěsti. Já nevím kolik byste, kdyby vás manžel nechal bydlet v tom vašem společném bytě musela přispívat na nájem a podobně. Jestli třeba není vypočítavej a taky nekalkuluje s tím, že by  to celé musel platit on. Každopádně to bez právníka nevyřešíte, možná by bylo lepší bydlet v podnájmu jinde a napadnout soudně , že máte nárok taky na ten byt, at´vás  vyplatí, ale jestli jste v součastnosti bez financí, tak podnájem a právník , to bude chtít finance.
 
30.11.2010 11:51 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Manžel má dům v SJM napsaný jen na sebe a nechce mě do něj pustit
Text uživatele: Domnívám se, že pokud jste koupili nemovitost na hypotéku v době manželství, jste spolumajitelé z titulu SJM.
Velmi bych doporučoval příští týden v pondělí mezi 10-15. hod. zaslat dotaz do naší bezplatné právní poradny online, kde Mgr. Stránská řeší majetkové otázky typu dědictví, SJM, apod. Určitě bude znát přesnou odpověď.
 
02.12.2010 01:14 Uživatel: Péťa
Téma: Manžel má dům v SJM napsaný jen na sebe a nechce mě do něj pustit
Text uživatele: Hezký večer. Všem děkuji za odpověď i názory. Pokusím se zaslat dotaz přímo do poradny. Každopádně byt v SJM skutečně je, jsme spolumajitelé. Bohužel, pokud dojde ke konfrontaci, při které by asistovala policie, bude pro policii v tu chvíli jednoznačné bydliště na mém OP,které je jinde,  nikoliv smlouva s Hypoteční bankou. Mám obavu, že se toto bude muset řešit skutečně přes soud. Přesto doufám, že se najde i rychlejší řešení. Ještě jednou všem děkuji za reakce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel má dům v SJM napsaný jen na sebe a nechce mě do něj pustit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny