Bezplatná právní poradna online

Téma: Nepřiznání vzniklé škody na cizím autě (odřené dveře)

08.07.2011 15:22
Uživatel: Mirka
Věk:  60
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Na parkovišti mi řidič, dveřmi svého  auta, poškodil dveře mého auta. Odmítl spolupracovat, sepsat Zápis o škodě, s tím že spěchá na nádraží odjel. Řekl ať si opíši SPZ a jiné jméno, než ten kdo je majitelem, což jsem zjistila na pojišťovně. Naštěstí vnučka seděla v autě a vše vyfotila do mobilu ( jak stojí zešikma k park. ploše, otevírá dveře a vystupuje). Na jeho pojišťovně jsem to nahlásila, poslali jsme fotku i čestné prohlášení vnučky. Po nehodě jsem volala na policii, jak mám dál postupovat a bylo mi řečeno, že se mám obrátit na moji pojišťovnu a ta zjistí, zda má auto pojištěno a kde. Pokud řidič škodu nepřizná, pojišťovna opravu neproplatí. Budu muset škodu zaplatit já a co pak? Soudně peníze vymáhat? Po kom? Mám naději peníze dostat, nebo jsou soudní tahanice s takovými bezcharakterními lidmi zbytečné? Servis  auto opraví a bude vymáhat zaplacení opravy ode mne i od pojišťovny. Musím jako důchodkyně ( je mi 60 let) platit soudní poplatky, nebo mohu dostat právníka zdarma? Děkuji za radu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.07.2011 15:33 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nepřiznání vzniklé škody na cizím autě (odřené dveře)
Text uživatele: 

Ještě že máte lucidní vnučku, která hbitě zajistila alespoň nějaký důkaz.
Vnučka je svědkem, v krajním případě, pokud by skutečně daná osoba nepřiznala škodu a pojišťovna škou neproplatila, byste se musela domáhat náhrady škody krajní cestou. Obrovskou výhodou je, že máte svědka (byť z rodiny, což je nevýhoda), dobré by bylo si sehnat nějaký kamerový záznam z toho parkoviště, jestli existuje.
Právník ex offo a osvobození od soudních poplatků je možné myslím jen u lidí v hmotné nouzi, ne u lidí, kteří berou řádný důchod. Žádost o osvobození od poplatků a žádost o právníka ex offo je myslím na podatelně soudu. Domnívám se ale, že běžně zaplacený právník by byl aktivnější než ex offo.
Myslím si, že pokud by se nezjistilo, kdo byl ten pán, který škodu způsobil, musel by zřejmě škodu uhradit majitel auta, ale jistě to nevím (nejsem právník). Zkuste napsat dotaz na bezplatnou právní pordnu online.

 
08.07.2011 15:43 Uživatel: Mirka
Věk:  60
Téma: Nepřiznání vzniklé škody na cizím autě (odřené dveře)
Text uživatele: 

Děkuji Vám za rychlou odpověď i za Váš čas, který jste mi věnoval.

 
08.07.2011 19:06 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Nepřiznání vzniklé škody na cizím autě (odřené dveře)
Text uživatele: 

Ráda bych Vám poradila, ale nevím zda by se nejednalo o reklamu, takže pokud chcete, napište mi vzkaz s Vaším emailem a pošlu Vám kontakt na paní právničku, která mi ohromně pomohla ve věci nehody kdy pojišťovna odmítala uhradit celou škodu.

Tato situace je odlišná a já nemohu předjímat jaký to může mít výsledek, ale rozhodně mohu konzultaci s touto právničkou doporučit, neboť Vám rovnou řekne jaké jsou možnosti a případné řešení.

Ještě dodávám, že náklady na právní zastoupení v konečném důsledku platila pojišťovna.

 
10.07.2011 08:32 Uživatel: mirka
Věk:  60
Téma: Nepřiznání vzniklé škody na cizím autě (odřené dveře)
Text uživatele: 

Děkuji, budu ráda. Moje e-mailová adresa : mirkraj@centrum.cz . Vím, že teď byly svátky a tím je pošta opožděná. Pojišťovna vyzvala řidiče, aby se ozval ( jakýmkoliv způsobem) k přiznání škody, ale doposud nereagoval, přestože na parkovišti řekl, že ihned škodu oznámí. V pondělí mám jít vyzvednout auto po opravě, která bude stát minimálně 5000,- Kč ( vyklepání a nástřik jednoho dílu - jak mi řekl technik v servisu) a musím to pochopitelně zaplatit. Máme už jak já, tak i moje rodina nejednu zkušenost s právním vymáháním finančních prostředků. Pokud bych auto v servisu nechala, budou požadosvat zaplacení po pojišťovně i po mně a nejsem si jista, zda by si nenapočítali i parkovné, nehledě na to jak dlouhou dobu bychom se museli bez něj obejít. Mám starší rodiče, které dopravuji k lékařům.... Jsem z toho skutečně nešťastná. Jezdím i parkuji s velikou opatrností, abych nezpůsobila nikomu škodu. Dnes by se skutečně vyplatilo, aby řidiči museli každý rok podstoupit psychotesty, protože agresívní a neurvalé chování je už běžnou součástí. Každý pak má jen výmluvu, že spěchá. Ještě jednou děkuji, za Váš zájem mi poradit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nepřiznání vzniklé škody na cizím autě (odřené dveře)
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174414
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny