Bezplatná právní poradna online

Téma: Obdarovaný chce vrátit darovanou nemovitost dárci

16.07.2011 23:18
Uživatel: Jana aníková
Věk:  56
Odpovědí na téma: 3
Text: 

prosím o odpověď

rodiče darovali manželovi rodinný dům.má 2 sestry,které se domáhají peněz z této nemovitosti a velmi mu znepříjemnují život. je tedy rozhodnutý,že jim tento dům vrátí. Jak na to??? problémy dělají jen tyto sestry, rodiče o vrácení nechtějí slyšet. ještě připomínám,že manžel dům nechtěl,ale rodiče ho donutili, jako jediného syna, jak ho vrátit?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.07.2011 23:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Obdarovaný chce vrátit darovanou nemovitost dárci
Text uživatele: 

Je spíš na manželovi, jak se rozhodne. Pokud totiž bude chtít darovat nemovitost rodičům a ti dar nepřijmou, je darování neplatné (dárce musí dar přijmout).

Jen upozorňuji, že rodiče mohou jakkoliv za života o majetku rozhodnout, tzn. darovat ho nebo prodat a je jejich věc komu (vlastnické právo je "posvátné").

V případě daru rodičem/rodiči jednomu potomkovi ostatní sourozenci nemají nárok na nějakou částku za darovanou nemovitost, mohou jen později v dědickém řízení požádat o započtení daru - více zde.

Váš manžel může s klidem ignorovat žádosti sourozenců o jakousi finanční náhradu nebo vyplacení, není k tomu právní důvod.

Připomínám ještě, že mojestarosti.cz není právní poradna, dotazy do právní poradny se vkádají zde, s neakutními dotazy se obracejte rozhodně na právní poradnu a ne na tento web.

 
16.01.2013 20:41 Uživatel: bláznivá
Věk:  68
Téma: Obdarovaný chce vrátit darovanou nemovitost dárci
Text uživatele: 

Před rokem  mi můj přítel s kterým žiji více jak 5 roků daroval byt ve kterém bydlíme společně. Jelikož se poslední dobou naše vztahy nějak mění k horšímu, chci mu tento byt vrátit. Je to možné a za jakých podmínek?   Děkuji.

 
17.01.2013 00:16 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Obdarovaný chce vrátit darovanou nemovitost dárci
Text uživatele: 

Darování a vrácení daru řeší občanský zákoník v § 628 - 630, je ale velmi stručný. Říká, že jako obdarovaná máte právo vrátit dar v případě, že má darovaná věc (nemovitost) vady, na které Vás dárce neupozornil. Jinak si myslím, že můžete věc vyřešit tak, že mu byt vrátíte zpátky, pokud s tím bude přítel souhlasit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Obdarovaný chce vrátit darovanou nemovitost dárci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny