Bezplatná právní poradna online

Téma: Poplatek za zprostředkování půjčky při podpisu smlouvy - je to běžné?

21.11.2014 07:42
Uživatel: Jaryna
Věk:  30
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

mám schválenou nebankovní půjčku a za její zprostředkování chce zprostředkovatel peníze na ruku při podpisu smlouvy (neposílám nic dopředu na účet), je to běžné? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Děkuji za pomoc.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1386x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: poplatek za půjčku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.11.2014 09:10 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Poplatek za zprostředkování půjčky při podpisu smlouvy - je to běžné?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.


 

Osobně se domnívám, že na základě smluvní volnosti to možné je. Pokud by Vám ale půjčka následně nebyla poskytnuta, možná by se mohlo jednat o bezdůvodné obohacení. Záleží ale na tom, co máte ve smlouvě a jestli v ní zprostředkovatel vůbec figuruje. Pokud ne, měla by být zvlášť smlouva uzavřená se zprostředkovatelem a tam uvedeno za co odměna náleží a kdy je vratná.  

 
21.11.2014 11:40 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Poplatek za zprostředkování půjčky při podpisu smlouvy - je to běžné?
Text uživatele: 

Dopředu a do ruky bych žádný poplatek neplatila, já bych teda nešla ani do nebankovní půjčky. I tak se Ti může stát, že stejně žádnou půjčku nedostaneš - může být nějaká klička ve smlouvě, takto nachytaných lidí již bylo hodně. A předpokládám, že smlouvu si ještě ani neviděla. Vyhledej si na netu recenze na tu společnost, se kterou to řešiš, a jsem přesvědčená o tom, že budeš mít jasno hned. A jestli Ti můžu poradit, nikdy nepodepisuj to, co jsi si v klidu a doma nepřečetla a případně se o tom neporadila s právníkem = přeci jen obyčejný člověk je laik, a každému ujednání či ustanovení nerozumí. Prostě, na nebankovní půjčku se raději vykašli - může to být cesta do pekel. Ono i bankovní půjčka může být pěkný tahač peněz. Jedna moje známá si vzala před cca 2 lety nějaký "zázrak" u spořky a ve výsledku spolu s procenty zaplatí 3x tolik - úplně jsem zírala, že je něco takového možné. Takže, než splácet měsíčně nějakou půjčku se zbytečnými a vysokými úroky (zadarmo Ti nikdo nic nepůjčí), tak to už je výhodnější si načas najít ještě třeba nějakou brigádu a potřebné peníze si našetřit, případně pokud již někomu dlužíš, tak se domluv na splátkách a ty pak můžeš hradit i přivýdělkem, pokud Ti příjem nestačí.

 
21.11.2014 13:42 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Poplatek za zprostředkování půjčky při podpisu smlouvy - je to běžné?
Text uživatele: 

je to normalni a v dnesni dobe je normalni  i to ze zaplatis za sprostredkovani pujcky a nakonec ji z nejakeho duvodu stejne nedostanes ale ten poplatek uz ti nikdo neda

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Poplatek za zprostředkování půjčky při podpisu smlouvy - je to běžné?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny