Bezplatná právní poradna online

Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?

10.08.2015 09:45
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  46
Odpovědí na téma: 7
Text: 

2012 jsem dostala od přítele k narozeninám psa fenku p. krysaříka. Jenže kvůli levnějšímu placení nechal přítel fenku napsat na jeho 80letou maminku, ale o fenku se jinak starám já, živím, chodím k veterináři. Bydlíme o sebe daleko 150 km, takže psa maminka nevidí ani nemá zájem. Přítel pracuje v zahraničí a psa vidí 1 týden co 6 týdnu.

Teď je ale situace jiná. S přítelem se rozcházime a chce si psa vzít i když jsem ji dostala k narozeninám a živim ji taky já. O fenku se hrozně moc bojím, nechci ji dát, jsme na sebe moc závislé, vždyť ji vychovávám a jsem spolu 24h. denně, jen jdu třeba za roh a už kňučí steskem, a přítel mi ji chce bezcitně vzít. Několikrát jsem chtěla že si  fenku nechám přihlásit na sebe, že klidně za ni budu platit víc, jen ať je moje. Nechce o tom slyšet, jen se mi vysmívá, že na ní nemám právo a fenka je napsaná na jeho mámu. Prý já ji dávám málo lásky, přitom já se ji věnuju 24h. denně, dělám pro ni všechno na světě, miluji a on tvrdí že tam pozná pravou lásku! Nechápu jak to může tvrdit, když jsem tam byla u nich několikrát a žádné lásky ke zvířatům jsem si nevšimla, spíše naopak. Když tam přišla sousedova kočka a lísala se k jeho mamince-švihla s kočkou o beton!!! Pak přítelové dospělé (30leté) děcka donesli kočku 80leté babce která už moc nemůže se o sebe starát, jen aby nebyla sama. Babka pak chtěla kočku odvézt a vypustit někde do pole!!! Pak si ji ale nechala. Když jsem se přítele ptala jestli nechá kočku vykastrovat až nemá koťata, řekl že to stojí peníze a že pak koťata vezme a vypustí u JZD, že tam se budou mít dobře!!!! Jak toto může udělat člověk, který tvrdí že u nich je láska ke zvířatům. !!!! Vždyť tohle musí udělat jen sobec, ne milující člověk. Ještě se mi přiznal že kdysi jedl psa a nedělalo mu to problém!!!! To nemyslí vážně! Jak můžu věřit že tohle neuděla znovu??? A třeba zrovna mé fence? Myslím že takový člověk je schopný všeho. Zvlášť když je to takový sobec který se spíše chce pomstít, než dát zvířeti lásku. A to mi chce vzít psa!! Abych se bála jak dopadne. Řekla jsem mu jestli si uvědomuje že to je živý tvoreček, který očekává že ji budeme milovat a ne zacházet s ní jako z hadrem, ublíži nejvíc té fence, která tady byla šťastná, zvyklá na nás!!!! A on se chce k ní takhle zachovat!!! Nepomohlo nic, jen vysměch, že nenadělám nic a pokud mu fenku nedám, že na mě pošle policajty. Už nevím co mám dělát a psa zachránit!!!! Až nedopadne špatně!!!! Bojuju o ní jak nejvíc můžu. Jsem už psychický na dně. Fenku mám zatím u rodičů a příteli jsem řekla že mu ji ukážu až budu mít fenku napsanou na sebe. Nechce o tom slyšet. Budu se o ní třeba soudit, mám její očkovací průkaz napsaný na sebe, tak snad to pomůže, když uvidí soud že se o psa starám já! Pokud ovšem nebude pozdě a nedají ji nekde do utulku, protože když jsem volala přítelové sestře-řekla že oni se o psa starat nebudou, stačí když se starají o maminku, jsou naštvaní i na tu kočku. Pak jak tam může fenka dopadnout?? Jen kvůli přítelové paličatosti a pomsty? Nebo si ji snad chce vozit v kamionu - psa zavřit jak do klece? Vždyť dobře viděl že cestování snaší dost špatně. Copak tohle je pravá láska jak on tvrdí??? Vždyť je to spíše tyran a ne normální člověk.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2148x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítel mi chce vzít psa
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.08.2015 09:45 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
10.08.2015 10:43 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

Promiň, nejsem schopná to celé přečíst, jak je to v jednom chumlu, takže možná si o tom psala … Navštívila bych onu papírovou majitelku, pokud to lze, vysvětlila situaci a požádala o podepsání plné moci k tomu, abys mohla být novou majitelkou fenky Ty.

 

Ať to beru jakkoliv, tak v tuto chvíli nejsi majitelem pejska Ty, ale ani Tvůj přítel.

 
10.08.2015 21:42 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

Mne vzdycky dojima, jak lidi musi za kazdou cenu usetrit kazdou korunu. Ted se vam prihlaseni psa muze pekne prodrazit. Nikde neni psano, ze vam ho pani prenecha, jiste spis poslechne sveho syna.
Psa vam samozrejme preji ale priste by jste si mela rozmyslet, jestli to vsechno stoji zato!

 
10.08.2015 22:04 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

Úplně normálně bych zašla na úřad, kde se doteď platí za psa poplatek a nahlásila, že pes je u mě (ukážu její očkovací průkaz se svým jménem) a poplatek budu tedy platit ve svém bydlišti. Šmitec.

Co se policie týká, ti by expřítele odkázali na občanskoprávní soud a víc by se tím nezabývali. Maximálně by mohli zazvonit a poptat se, ale do bytu vkročit nemůžou a proto nemůžou psa ani odebrat. A velice pochybuju, že by se expřítel domáhal psa u soudu. Už proto, že nemá ani kdy. Jeho možnostem, co se  času týká se žádný soud přizpůsobovat nebude.

 
11.08.2015 08:31 Uživatel: jirka lohutin
Věk:  30
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

Co ma spolecneho pojidani psa a to jak se clovek chova ke zviratum? Zil jsem v Koreji a pro korejce bylo normalni, ze meli doma psa a vecer jsme zasli na vydatnou veceri, kdy jsme si koupili pul psa pro ctyri lidi. Je to maso jako maso. Zadna korelace mezi laskou ke zviratum a jejich pojidanim neexistuje

 
11.08.2015 08:40 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

A já myslím, že ona o koze a ty o voze.

 
11.08.2015 10:56 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Text uživatele: 

Cože?  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchádím se s přítelem - nechce mi dát psa, co mám dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny