Bezplatná právní poradna online

Téma: Splacení dluhu za nájemné za otcovu přítelkyni - nechá mě město v bytě bydlet?

06.05.2014 21:59
Uživatel: Kerenika
Věk:  21
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,

2004-2014 žiji v Praze v městském bytě, který byl dříve psán na dědu a nyní je psán na tátu. Momentálně tam žiji sama. Tátova přítelkyně, která s ním žila a dostávala peníze na placení nájmu od táty ho neplatila a radši živila svou rodinu (to Vás nemusí zajímat jen jsem to psala pro obraz, aby jste vědeli, že to nebylo úmyslně). Vše jinak bylo včas a řádně splaceno, nikdy nebyl problém.

2013 ze dne na den odešla a pak jsme se to dozvědeli. Nevím sama jak vysoký je tam dluh a radši to vědet ted nechci. Stále chodí nájem a z úřadu u nás nebyli (nebo aspon o tom nevím). V bytě chci zůstat  a proto chci dojít na úřad a nějak se s nimi domluvit, že byt by se přepsal na mě s tím, že neuhrazený dluh budu splácet (jen nevím jak to chodí jestli je nějaký splátkový kalendář či zvýšení nájmu).

Mám nějakou šanci v bytě zůstat a dát zase vše do pořádku. Jsem rok po škole a necelý rok pracuji a znáte to v Praze jako recepční si moc měsíčně neydělám, takže si ani nemohu dovolit to doplatit najedou či nějakou půjčku (kterou ani nechci). Máte s tím někdo podobné zkušenosti?

Byla bych ráda za nějakou radu.

Mockrát děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1489x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Dluh na nájmu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.05.2014 22:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Splacení dluhu za nájemné za otcovu přítelkyni - nechá mě město v bytě bydlet?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.


 

I když domním vse, že dotaz není ani toliko právní, jako spíš že je to o dohodě mezi Vámi a městem. Pokud nájemné nebylo hrazeno, skutečně může město vypovědět nájemní smlouvu a je jen dobrou vůlí města, zda Vám svolí ke splátkám nájemného (na splátky nemá nikdo právní nárok - pokud to není smluveno předem, tak dokonce nikdy).

Teoreticky by se mohl Váš otec domnáhat vydání bezdůvodného obohacení, ale šlo by o složitý a dlouhý spor (ve kterém by se muselo dokazovat, že v bytě bydlela, od kdy do kdy a že se skutečně bezdůvodně obohatila - užívala byt bez platní nájemného, kdy vznikl dluh). Teoreticky byste se mohla i Vy domáhat vydání peněžitého plnění od přítelkyně Vašeho otce (forma tzv. regresu), ale to je ještště složitější varianta (nicméně ne nemožná).

Až budete mít nějaké peníze navíc, zainvestujte do právníka a regresu se domáhejte (ale pozor na 3letou promlčecí lhůtu).  

 
07.05.2014 10:12 Uživatel: ALF
Věk:  30
Téma: Splacení dluhu za nájemné za otcovu přítelkyni - nechá mě město v bytě bydlet?
Text uživatele: 

Ahoj, šanci určitě máš. V případě, že ještě nedošlo k vypovězení smlouvy. Splátky dluhu za nájemné, jsou určitě možné a v praxi běžné.  tzn. myslím, že máš šanci, ovšem - jen pokud není byt zařazen do privatizace, dluh za nájem se nevyšplhal do nebes a nějaký člověk z MČ, si na tento byt nebrousí drápy, právě ohledně plánované privatizace. Držím palce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Splacení dluhu za nájemné za otcovu přítelkyni - nechá mě město v bytě bydlet?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny