Bezplatná právní poradna online

Téma: Vynášení věcí v SJM ze společné domácnosti před rozvodem manželství - manžel mě z toho lživě obvinil

26.05.2015 06:00
Uživatel: Walda
Věk:  49
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,

chtěla jsem se podělit o svůj problém a přečíst si Vaše názory. Rozvádíme se a příští týden máme první rozvodové stání. Manžel s rozvodem nesouhlasí i když on je ten který zapříčinil rozvod.

Je šíleně na peníze a tak nesouhlasil ani s majetkovým vyrovnání. Po rozvodu odcházím do pronájmu  a nemám tolik financí abych si vše koupila nové. A tak jsem si začala přenášet své osobní věci (dárky, obrazy, utěrky, ručníky, povlečení, vařečky talíře. , lyže, kolo. atd) ke kamarádce abych nemusela hned od začátku utrácet za takové věci. Manželovi se to saozřejmě nelíbí a vyzval mě ať to nedělám nebo mi udělá takový prblém u soudu že se budu divit. Jenže má právníčka mi řekla že si můžu vzít"přenést"věci které chci a on s tím nic neudělá. Byl klid ale dneska jsem zjistila že si na mě stěžoval u svého právníka a nalhal mu, že jsem  vynesla stříbrné příbory - které jsme v životě neměli! A drahou elektroniku. Nic jsem takového nevynesla to on vynesl jednu naší televizi do svého úkrytu!!! A jiné hodnotné věci. jestli hodnotnou věc považuje vařečku  nebo utěrku starou 30 let tak to jsem opravdu přešla s úsměvem. Lednici, wifi věž, pračku, televizi, rádio. je doma nic jsem z toho nevynesla. může tak manžel lhát svému právníkovi??? Kdyby chtěli po mně u soudu  abych vrátila to co řekl tak jak dokážu že to nemám?

Syn bydlí s námi a ten je svěděk že nic takového jsme neudělala. stačí jeho svěděctví.

Děkuji za Vaše příspěvky.  

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2165x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vynášení věcí ze společné doásnosti před rozvodem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.05.2015 10:29 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vynášení věcí v SJM ze společné domácnosti před rozvodem manželství - manžel mě z toho lživě obvinil
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
26.05.2015 21:24 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vynášení věcí v SJM ze společné domácnosti před rozvodem manželství - manžel mě z toho lživě obvinil
Text uživatele: 

A jak dokáže on, že ty věci, které si údajně odnesla, jste skutečně měli a máš je zrovna Ty? Pořiď si jako důkaz hned fotodokumentaci všeho, co ve své zatím společné domácnosti máte + svých osobních věcí, které jsi si odnesla. Soudu můžeš také navrhnout k prokázání svých tvrzení nejen syna, ale také jiné osoby, které k Vám chodili např. na návštěvu. Také je dobré zajistit si všechny možné listiny, účtenky, výpisy atd. pro případ sporu, který evidentně bude + jako důkazy ke všemu, co budeš chtít prokázat (ať se to bude týkat SJM či čehokoliv jiného).  Hlavně u soudu zachovej klid a nenech se vyprovokovat k jakýmkoliv emocím - buď v klidu a rozvážná. To se dobře radí, to chápu, ale bude to tak lepší - zachovat si určitou důstojnost. Také se snaž argumentovat stručně a věcně, na dlouhé vyprávění nebude u soudu čas. Klidně si vše podstatné připrav na papír + měj k tomu připravené všechny listiny v kopiích, které budeš chtít soudu doložit včetně seznamu osob, které označíš jako svědky k prokázání Tvých tvrzení. Jinak manžel ať se klidně u soudu předvede, alepsoň si soud udělá obrázek sám alt Hodně štěstí přeji alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vynášení věcí v SJM ze společné domácnosti před rozvodem manželství - manžel mě z toho lživě obvinil
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny