Téma: Ztráta důvěry ve vztahu a rozchod

26.05.2015 00:48
Uživatel: Lojda
Věk:  30
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Zdravím všechny,

 

Chtěl bych znát Váš názor na moji současnou situaci. Přemýšlím nad tím už několik dní a nevím co s tím. Pište klidně i názory, že jsem blbec a že si nechávám s*át na hlavu. Chci slyšet všechno.

Se svojí holkou jsem cca 1,5 roku (od října 2013). Nějaký čas před tím, než jsme se dali dohromady tak se rozvedla. Je o 3 roky starší. Nemá to na nic vůbec vliv. Moc jsem se v její minulosti nehrabal, ale říkala že má rozvod vyřešený. Měli společnou hypotéku na byt. Ta zůstala. On se odstěhoval, ona zůstala v bytě, ona platila nájem, posílala to jemu na účet, on k tomu přidal svojí část a měl platit energie a hypotéku. Je to divný, ale je to tak. Prý se tak dohodli, tak jsem se v tom nehrabal. Jejich věc jak si to vyřešili. Jenže náhle příšla upomína, že je tam nedoplatek na vodě, nedoplatek na plynu a elektřině (zálohy měly být hrazeny jejím bývalým z nájmu který platila). Telefony s bývalým, který byl nezaměstnaný, takže peníze stopil a nic neplatil a řekl, že ani nic nebude (o jednu exekuci víc nebo míň ho prý nezabije).

Ona dělala v pojišťovně a nějaký extra příjem neměla, takže co udělá správný partner? Samozřejmě sahne do kapsy a dluhy zaplatí. Sahnul jsem do kapsy ale s tou podmínkou, že je to všechno co je potřeba doplatit a nikde jí nic dalšího nevisí, což mi potvrdila. Celkově asi necelých 20 tis. Dá se bez nich žít, ikdyž to není málo.

Nedlouho za to přišla jí jako spoludlužníkovi u hypotéky upomínka, že nebylo asi 2 měsíce nic zaplaceno a pokud neuhradí alespoň minimální splátku, tak bude předáno soudu a exekuce. Stejný proces s jejím bývalým jako u platby energií, takže výsledek… U hypotéky zbývá doplatit asi 200 tis. Tady jsem řekl, že nic platit nebudu a ať si to vyřeší sama.  

Pak tedy znovu požádala o otevření spisu o rozvodu a o nové uspořádání po rozvodu. Všechno se to tahne, její bývalý na nic nereaguje a ona tak zatím platí alespoň minimální částku, aby na ní nepřišli exekutoři.

Já na začátku roku 2014 dostal nabídku jít pracovat do Bratislavy. Po nějaké diskuzi jsme se dohodli, že já tam půjdu, očíhnu, zjistím jaké by měla možnosti najít práci a pak by přišla za mnou. Sestavili jsme životopis, že se tam zkusím poptat (ten životopis je důležitý! - březen 2014). Po cca 4 měsících jsem se tam myslím relativně zabydlel a začal jsem řešit, že by mohla přijít. Začala se cukat, že musí řešit rozvod, že má dobrou práci a nic takového by nesehnala, atd. , atd. Nadšen jsem z toho nebyl. Tvrdila, že přijde a najednou si to rozmyslela… Mě se ale postupně začala ta práce trochu hroutit a já začal hledat jiné zaměstnání, takže jsem pak už stěhování příliš neřešil, protože byla jen otázka času, než si něco najdu. Mezi tím jsem ale každý víkend (až na pár výjimek) jezdil v pátek po práci z Bratislavy do Prahy a v pondělí ve 4 ráno zase z Prahy do Bratislavy.  

Na konci roku 2014 jsem konečně našel jinou práci. Tentokráte v Anglii. Po počátečním šoku, že tam jedu, zase řekla, že teda za nějaký čas přijede. Tak jsem říkal OK. Tam už snad necukne. Z Angliie se na víkendy domu nejezdí.

Řešili jsme jak to bude, takže jsme se dohodli, že nějaký čas po příjezdu se zaměří na to, aby si zlepšila angličtinu (před tím se jí neučila, začala v lednu 2015) a pak že zkusí nějakou práci. Na začátek žádnou extratřídu, neco za minimální mzdu, ale časem se to zlepší. Našel jsem v UK byt, zařídil nájem, energie, odpady, internet… Vše co je potřeba k žití. Na konci března tedy přijela. Ihned začala chodit 2x týdně na soukromé hodiny a protože neměla žádný příjem, tak jsem všechno platil a platím já. Jídlo, jízdenky na MHD, angličtinu… No prostě všechno. Teď jí skončila "doba hájení" a že tedy začneme s hledáním práce. No začneme… S její znalostí angličtiny jí to moc nejde, takže jsem začal hledat já. Shánět se, shánět nějaké reference, aby byla větší šance a do toho samozřejmě chodil normálně do práce a doma ještě po večerech dělal. Ona po celou tu dobu byla doma, starala se o dům a vařila. To jí nelze upřít. Před pár dny jsme ale takhle šli na trh koupit nějaké jídlo a ona povídá, že by mi chtěla něco říct. Že se to těžko říká, ale že by si chtěla dodělat maturitu. Povídám, že jsem myslel, že ji má a tak odvyprávěla příběh jak to bylo, že rodina chtěla aby šla co nejdřív pracovat, tak že hned po vyučení místo nástavby šla makat a maturitu tudíž nemá. V tu  chvíli jsem zaváhal jestli jsem si to jen někde nevyplodil, že má maturitu a ona jí ve skutečnosti nemá, tak jsem to nechtěl řešit při chůzi na chodníku, ale chtěl jsem zjistit nějaké možnosti toho jak si to vzdělání může doplnit (ale neustále mi vrtalo hlavou, kde jsem tu její maturitu vzal), tudíž to skončilo na to jako že "beru na vědomí".

Prohrabal jsem se v počítači v pár starých dokumentech a našel ten životopis, který jsme v březnu 2014 (viz. můj odchod do Bratislavy výše) psali a tam bylo výslovně uvedeno, že studijní obor byl zakončen maturitní zkouškou. Pak jsem si úplně vybavil tu situaci kdy a kde jsme ho psali a že jsem se jí na to výslovně ptal. Takže ona mi více jak rok nechala v tom že má maturitu i když jí nemá.

Ptal jsem se jí proč mi tvrdila, že maturitu má, když jí nemá a co tím sledovala. Jediná odpověď byla, že by se v tom už radši nehrabala a že jí to mrzí. Proč to udělala jsem z ní nedostal.

Po těch všech událostech jsem trochu bezradný. Moje důvěra v ní dost upadla. Platby za energie, nesplacená hypotéka, teď to s tou maturitou… Bojím se, aby ze skříně někdy nevypadnul nějaký jiný kostlivec a to třeba ještě v méně vhodné situaci (třeba když bysme měli dítě). Nevím co dělat. Poslat jí zpět do Čech a ukončit to? Dát jí zase další šanci? Moc nevěřím, že by byla schopná si tu maturitu v nějakém rozumném horizontu dodělat. Chtěl jsem do roka začít dělat na dítěti, ale teď se mi do toho moc nechce. Co si o tom všem myslíte? Díky.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2474x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Ztráta důvěry...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.05.2015 07:41 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Ztráta důvěry ve vztahu a rozchod
Text uživatele: 

První pravidlo existence: Všichni lidi lžou.

Ještě jednou, protože je to důležité stejně, jako ten životopis: Všichni lidi lžou.

 

A druhé pravidlo: Ne všichni lidi jsou stejně silní.

 

Tvá partnerka prostě měla smůlu na rodiče a prostředí ve kterém vyrůstala. Tím jak ji rodiče a učitelé formovali z ní udělali to co je dnes.

Je naprosto jasné, že se za některé věci z minulosti stydí, jako například na maturita. V její prostředí bylo evidentně normou lhát a problémy neřešit. Takže to má nataveno takhle.

 

Ve své podstatě asi není zlý člověk (stará se o domácnost, vaří, …). To odpozorovat musíš ty.

Dle mého se evidentně snaží.

 

Takže, lžou všichni. S tím se smiř, protože taky někdy lžeš. Očekávat, že Ti partnerka nikdy nebude lhát je nebezpečná iluze. Patří to k nám lidem a vztahy přesto fungují.

Záleží pouze na míře, kterou jsi ochoten a schopen tolerovat.

Je možné si taky nastavit pravidla. Otevřeně a důrazně si říct, že lhát si nebudete a když k tomu dojde, bude z toho rozchod, jelikož by to znamenalo porušení respektu a úcty.

Tohle je možné nastavit, vyžadovat a ctít. Ale je to tak náročné a vzácné, že mě se to povedlo pouze s jediným výjimečným člověkem.

 

Takže život vyžaduje i špetku tolerance.

 

Dále, to že se za Tebou nestěhovala do Bratislavy bych taky neviděl moc černě, vzhledem k výše popsanému. Jak jsem psal, nevyrůstala v prostředí, kde by se problémy řešili přímo. Proto se Ti bála říct, něco, co si možná ani neuvědomovala – stěhovaní je zásadní změna a pro ženy je o mnohem těžší než pro nás muže. Takže to, že jednou klopýtla v tomhle bych tragicky neviděl vzhledem k tomu, že na konec za Tebou šla do Anglie.

Tím myslím dostatečné prokázala, že o Tebe stojí.

 

Myslím si, že život je lepší, když se naučíme některé slabosti lidí odpouštět. Všichni jsme lidi a všichni máme své slabosti. Ty taky!

 

 

Myslím si, že Tvá partnerka potřebuje z Tvé strany více tolerance, protože byla vychována v horším prostředí než Ty. Ty si musíš zvážit, zda Ti stojí za to pracovat na společném vztahu a její přenastavení. Lze to, ale je náročné a výsledek Ti nikdo garantovat nebude. Ale šanci tam vidím.  

 
26.05.2015 12:44 Uživatel: Astrid
Věk:  50
Téma: Ztráta důvěry ve vztahu a rozchod
Text uživatele: 

všichni lidi sice lžou, jak píše Adam výše, ale jsou lidi vychovaní k zodpovědnosti a nevychovaní. Tvoje přítelkyně, Lojdo, mi připadá jako ten druhý případ. Chválím Tě, že dítě plánuješ a nevrháš se do toho nějak bezhlavě.   Také už jsem leccos zažila ve vztazích a mám za sebou zkušenost, že jsem s partnerem vyřešila jeden problém a vzápětí se nahrnuly další 3 problémy. Když to trvalo dost dlouhou dobu a já už neřešila nic jiného, než partnerovy průsery, rozešla jsem se. Ta úleva byla osvobozující. na Tvém místě bych partnerku pustila k vodě, protože ta hypotéka ještě není splacená a kdoví, do čeho by Tě ještě zatáhla. a dítě? … to už vůbec NE!

Ne, toto není partnerka pro život, toto je partnerka na starosti.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Ztráta důvěry ve vztahu a rozchod
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1257x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2552x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2023x
Nemohu se odpoutat 6 1921x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1672x
Opustil mě milenec 5 2763x
Rozchod se ženatým mužem 15 2141x
Rozchod po 6 letech 12 1893x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1833x
Má cenu doufat v návrat? 7 2350x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny