Bezplatná právní poradna online

Téma: Jak přinutit kamarádku uhradit škodu?

01.12.2019 12:26
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  51
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den.

Stala se mi nepříjemná věc. Přišla mě navštívit nečekaně kamarádka s nevychovaným psem a já nevím jak ji mám donutit uhradit škodu.

 

Začnu takto:

Nejedná se ani o kamarádku, je to spíše bývala kolegyně z práce a jen se občas potkaváme ve městě a tedy udržujeme kontakt přes mobil.

Vzhledem k tomu že mám spostu starosti, jsem ji odepsala, že nemám delší dobu  náladu a ozvu se pak až ji budu mít.

Ona je však netrpělivá a neustále mě bombarduje  zprávami, na které já už rafěji  nereaguju. Proto mě se rozhodla navštívit (na druhý konec města) ke mě domů. Když jsem otevřela, vůbec jsem to  netušila a taky že přijde i se svým psem. (rasa-středně velká, taková pouliční směs dálo by se říct).

Vysvětlila jsem ji, že přece ví že i já mám psa, navíc ta moje fenka je moc plachá a citlivá na virozy. Proto jsem vysvětlila že ji pozvat do bytu se psem -taky fenou nemůžu a  půjdeme se projít ven, až chvíli počka než se obleču. Moc se ji to nelíbilo a než jsem stačila zavřít dveře, její fena mi vpalila za tu moji do bytu, kde si to zamīřila do kuchyně a moji fence nejdříve sežrala jídlo, pak se přemístila na kuchyňskou linku, jestli tam něco nenajde. Myslela jsem že mě z toho rubne a psa ji zabiju. Když jsem psa se snažila odehnat, mě málem pohryzla. Pak se přemístila na mou postel, kde mi pochcala peřinu, pak ještě na několik místech koberec a na závěr se i vysrala. Nasledovala honička po bytě. Moje fenka byla vystrašená z toho co se najednou  dělo v bytě a taky i proto, že ji otravovala.

Kamoška vstoupila mezitím do bytu V BOTECH, aniž by se vyzula když viděla koberce, v bytě čisto. Jen tomu pobaveně přihlížela a smála  se, se slovy, jaká je sranda s těmi psy. Řekla jsem ji že pro mě to tedy sranda není vůbec to co její fena, nebo spíše "hovado"-provedla, až  si to po te mrše uklidía  a odvede a taky mi zaplatí škodu - tedy za čisticí prostředky, ty nejsou zadarmo a za čistírnu, nebo novou peřinu. Ale na její volaní ta její fena nereagovala a dále otravovala tu moji  vystrašenou fenku. A ještě se urazila že bych měla mít pochopení, vždyť přece mám taky psa. měla bych vědět jak to se zvířaty  je.

Jenomže já jsem ji řekla že já mám vychovanou fenku, která nikde žædné škody nikde nedělá, ví co si může dovolit a co ne, má určené své hranice. Kamoška mě považuje za týrana a ani, se neobtěžovala  to uklídit, vyčistit. Řekla, no bože, tak se stalo, si koupíš novou peřinu a koberec, přitom ví jak jsem na tom po finanční stránce. A taky po zdravotní, s opetovanou páteři mi dělá problem drhnout koberec. Ani nesmím.

A to se nejedná jen o peřinu a koberec. Když jsem sama, mi ten kobetec zajistit, někoho musím zaplatit až to odtaha z bytu, odveze na skládku (u nás se to do popelnic nesmí vyhazovat, jen na pokutu) a přivezt nový, poklade do bytu, protože já to nezvládnu. Takže to stojí nemalé peníze.

Kamošku to ani nezajímá, místo aby třeba to zajistila sama, když to je způsobeno její vinou.

Zatímco kamoška odešla uražená se svou nevychovanou fenou, nakrmeou, vyvenčenou na me peřině a kobercich- moje fenka se smutně, hladově dívala do své prázdné misky, nelíbily se ji pochcané koberce. Takže jsem nejenom musela jít něco koupit na jídlo pro mou fenku, ale pak se trápit s drhnutím kuchyňské linky a koberce, než si koupím nový.

Kamoška mi pak napsala, že jsem ji ani kavu neuvařila, místo aby si uvědomila co způsobila a uhradila škodu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.12.2019 09:29 Uživatel: Ahjo
Věk:  35
Téma: Jak přinutit kamarádku uhradit škodu?
Text uživatele: 

Z této paní asi žádnou omluvu nebo úhradu škody nevyrazíte, nechte to být a přerušte s ní veškeré kontakty. Vzhledem k Vašim předchozím příspěvkům se spíše divím, proč máte dlouhodobě potřebu obklopovat se lidmi, kteří nerespektují vás ani vaše hranice. Pokud se celý život cítíte jako něčí oběť, budete si přitahovat další a další pachatele, kteří vám budou potvrzovat, jaká jste využívaná chudinka. A budete chtít 'pachatele' napravovat, aby si uvědomili zrůdnost svého chování. Ale nechápete, že lidé i jejich chování k vám se změní jen tehdy, když si začněte vážit sama sebe, přestanete se zavděčovat vaší rodině a dalším, přestanete se rochnit v pocitu křivdy a ublíženosti. Řešení je jen ve vás, svět okolo vám jen zrcadlí váš postoj k sobě samé. Obiňovat okolí vám nepomůže, vy jste tvůrce svého života a je jen na vás, jak ho chcete prožít. Ale chápu, že pro Vás, jak už jste ukázala v předchozích příspěvcích, je POHODLNĚJŠÍ obvinit ze všeho ostatní a vymáhat si jejich nápravu než převzít ZODPOVĚDNOST, zamakat na sobě a svých postojích.

 
02.12.2019 19:13 Uživatel: Helda
Věk:  19

Město:Praha

Téma: Jak přinutit kamarádku uhradit škodu?
Text uživatele: 

Nevychovany pes a neschopný , drzý panicek. Po tomhle si respekt ani tu kávu nezaslouží.  

 
02.12.2019 19:55 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  51
Téma: Jak přinutit kamarádku uhradit škodu?
Text uživatele: 

Vždyť jsem psala, že jsem dlouho nereagovala na její zpravy, proto ta kamoška -tedy za kterou se považuje jen ona, se rozhodla za mnou přijet do bytu. Vůbec jsem nikoho nezvala, tedy ani netušila že ona stoji za dveřmi i se svým nevychovaným psem. Ani netušim kde vzala mnou adresu. Já se sice zmínila v které části města bydlím. Ale tato část je pomërně velká, tak zřejmě musela chodit zjišťovat v každé bytovce, než mě našla? Nevím.

Teď už jsem možna pochopila proč ji nemají nikdo rádi z jejich sousedu.

Pamatuju si, že už dříve asi před 15 lety ještě v práci měla s timto problemy, protože nevím co ji to napadlo? Ale taky si přivedla do práce svého prvního psa, taky stejně  nevychovaného.

A taky tam její pes udëlal pořádný svinčik svými výkaly. Ona se i tenkrát urazila a všechny obviňovala, že ji nemají rádi. Místo aby pochopila co způsobila s tím psem, který tam neměl co dělat. Dostala za to vyhazov a my to museli po psovi všichni čistit, aby se tam dalo pracovat za její náklady.

 

A teď jsem netušila že přileze do mého bytu, když jsem ji vůbec nikdy nezvala. Nikoho. Kromě tety se strýcem. Jak jsem to měla předem tušit???

 

Ještě s drzé i napíše o kávu. Jsem ji napsala, ale jen to že dluhy za způsobenou škodu  by se měli platit. A na žádnou kávu nemají právo, to plati jen pro zvané a ona zvaná nikdy nebyla, jen ke mě vtrhla  zlikvidovat byt.

 

 
04.12.2019 10:15 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Jak přinutit kamarádku uhradit škodu?
Text uživatele: 

Slunicko, ty uz tuhle kolegyni znas tolik let a udrzujes s ni kontakt pres telefon. Mas k tomu nejaky duvod?
Vzdyt vis, jaka je a navic mas zkusenost i s jejim psem.

Jsou lide, kteri se ze svych chyb pouci, ale jsou i taci, kteri se nepouci nikdy.

Muzes ji pozadat, at ti prijde vycistit koberec, ale nepredokladam, ze by to udelala.

Proste si takove lidi do bytu nepoustej a hlavne s nimi ani neudrzuj kontakt.

Znam spoustu pejskaru, kteri sve milacky nechaji delat vsechno a jeste z toho maji zabavu. Jedna moje znama prisla na nastevu s civavou. V te domacnosti meli dve kocky. Najednou skocila na stul blecha. Majitelka psa okamzite obvivnila vsechny,, ze je to zablesena domacnost,, popadla psa a vystrelila ven. Jenze pak se ukazalo,, ze zableseny byl jeji milacek. Ale nemysli si,, ze se omluvila! Obvinila vsechny ostatni. Ja mam psy rada, ale vsechno ma sve meze. Tuhle pani ja k sobe na navstevu nikdy nepozvu.

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak přinutit kamarádku uhradit škodu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny