Bezplatná právní poradna online

Téma: Nový občanský zákoník je opět perla

23.07.2011 09:52
Uživatel: Medvěd
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil připravil nový občanský zákoník a začíná sklízet kritiku na svoji hlavu... No to se teda nedivím... Nevím přesně, co si mám představit pod pojmem "právo brát se o své štěstí"... Ale dovedu si představit v praxi další lahůdku, což je povinnost při převzetí dědictví odpovídat za dluhy zemřelého v plném rozsahu, což může případného dědice totálně zničit... A ještě jedna podstatná věc mne zaujala... Jedná se o ošetření práva pastvy... Vztahuje se na každý druh hospodářských zvířat, nikoli však na prasata a drůbež... Mění-li se počet paseného dobytka v posledních deseti letech, je rozhodný průměr za první tři léta pastvy... Do počtu podle odstavce 1 se nevčítají sající mláďata... Vůbec nevím, co to znamená, ale o medvědech ani zmínka, tož jsem klidný...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.07.2011 11:36 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nový občanský zákoník je opět perla
Text uživatele: 

Ministr Pospíšil sám asi občanský zákoník "neopravil", si myslím, že kolem toho jsou desítky lidí a určo ne jen Pospíšil. Co já vím, tak probíhalo bouřlivé připomínkování a pokud bude nový občanský zákoník přijat, bude účinný až od roku 2013.

Co se týče dědictví, v současné době má dědic právo ODMÍTNOUT dědictví, tedy jak aktiva, tak pasiva. Snad to bude zachované. Nedokážu si ředstavit, že bych zdědil dluh 20 milionů a na účtě zemřelého třeba dvacet korun smile Takže poředpokládám, že zůstane zachováno, že dědic může odmítnout dědictví a tím i dluhy.

Nechápu jak vás medvědy mohli v novém občanském zákoníku opomenout ... to je průšvih.

Ale v novém občanském zákoníku jsou i dobré věci!!! Např. že zvíře nebude věc (tzn. pes nerovná se stůl, medvěd nerovná se fén) a za dobré považuji, že bude možné osvojit zletilou osobu. O osvojení (adoptování) zletilé osoby více zde.

 
23.07.2011 13:09 Uživatel: Julie
Téma: Nový občanský zákoník je opět perla
Text uživatele: 

   Taky jsem to nějak nepobrala. Zvlášť ten zákon o štěstí. Protože štěstí je pojem abstraktní a jsem zvědavá jak to naše zkostnatělé hlemýždím tempem konající soudy chtějí řešit. Co je štěstím pro jednoho, nemusí být nutně štěstím pro druhého. To jsem slavný soude zvědavá, kterému štěstí dáš přednost. Byla by sranda, kdyby první případ byl řadový občan, který by se cítil ohrožen vládou. Vládou která se mu snaží brát štěstí tím, že zadlužuje republiku a škodí lidu nesmyslnými zákony.

 
23.07.2011 15:24 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nový občanský zákoník je opět perla
Text uživatele: 

Štěstí že je abstraktní pojem? Já to vidím jasně smile

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nový občanský zákoník je opět perla
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny