Bezplatná právní poradna online

Téma: Špatně upravená právní oblast

19.11.2012 15:55
Uživatel: veverka
Věk:  30

Město: Praha

1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Ahoj,   chci se zeptat, o jaké oblasti si myslíte, že není dobře právně podchycena (ať už z vlastní zkušenosti nebo z doslechu). A kde by podle vás byla potřeba jiná a lepší právní norma?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2698x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Oblast, která není dobře právně upravena
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.11.2012 16:55 Uživatel: Julie
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

   Ze všech oblastí asi trestní právo. Někdo jde s úmyslem loupit, majitel tj postižený svůj majetek brání, zloděj přijde k úrazu a tréstán je majitel.....    Dále pak celý soudní proces by měl mít ze zákona max. 3roky víc ani ťuk, na úkor odměn soudců, st. zástupců..... excited

 
19.11.2012 19:30 Uživatel: Barča
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Co považuju za úplný paskvil téhle doby je, že si v manželství může jeden z manželů bez vědomí druhého manžela brát půjčky.

Když ale přijde na "lámání chleba", jsou zodpovědni za tyto dluhy oba. (Znám ze svého okolí několik takto zničených rodin, kdy šlo o gamblerství jednoho z nich a podobné věci)

 
19.11.2012 19:49 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

v otázce manželství, rozvodů, odpovědnosti i dětí je asi milion paskvilů od šílených průtahů, kdy se nakonec o výživné s druhým rodičem jde soudit čerstvě plnoleté dítě až po odpovědnost za výživné pro manžela po rozvodu....

 

 
19.11.2012 19:52 Uživatel: Barča
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Aha, no já jsem si myslela, že tady v tématu jde o konkrétní paskvily. Jinak bych to taky zevšeobecnila a tečka.

 
19.11.2012 20:10 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Všude! a ani to by nepomohlo ptz i když ne něco máme zákon, stejně si ho každý vyloží jak se mu zrovna hodí a klidně to projde i když je to úplný nesmysl.

 
19.11.2012 21:32 Uživatel: veverka
Věk:  30

Město:Praha

1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Děkuju vám moc za odpovědi happy

 
19.11.2012 21:38 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Tak z vlastní praxe jsou podle mě ty díry určitě v zákoně o rodině, hlavně co se péče o děti týče. Když rodič (zpravidla otec) neplatí druhému rodiči (zpravidla matce) výživné, může na něj matka pdoat trestní oznámení nebo pdat návrh na exekuci. Když matka neumožňuje otci kontakt s dítětem, nedomůže se otec po právní stránce prakticky ničeho (pokuty a podobné sankce jsou velmi ojedinělé), A než se něčeho domůže, uplyne tolik vody, že soudce (většinou soudkyněú řekne, že dítě si už u matky zvyklo, tak proč to měnit. Takže čas velmi výrazně pracuje pro toho rodiče, se kterým dítě žije. To třeba v Itálii to funguje úplně jinak. Pokud by matka dítě otci nepředávala, dítě by šlo po nějaké době automaticky do péče otce. Takhle by to mělo fungovat i u nás - byl by to ten správný bič na ty matky, které si myslí, že jim všechno projde. A není jednodušší způsob, jak připravit otce o dítě, než obvinit ho z týrání nebo rovnou sex. zneužívání. Než se vše prošetří a otec bude očištěn, uplyne opět tolik času, že si dítě zvykne a tak netřeba něco měnit.

Jinak i zákoník práce by určtiě potřeboval nějakou revizi - pracovat až 150 hodin přesčasů a nemuset za to dostat ani korunu nebo hodinu náhradního volna, kde to jsme? A dostat nižší podporu jen proto, že odcházím dobrovolně z práce, tzv. bez vážného důvodu? Oběti bossingu, mobbingu apod. bohužel mezi vážnými důvody zahrnuty nejsou...

 
05.03.2013 12:48 Uživatel: anna2
Věk:  51
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Souhlasím s Vámi, navíc bych ještě přidala, že  dítě může uvedená žena  svěřit komukoliv 

-  tetě, příteli, známým, své bábě, dědovi a bez omezení.

Chce li to samé vlastní otec, který platí a neví ani na co, byl by to únos - ona to nedovolí a zákon mlčí.

Dítě má podle zákona jen matku, otec je jen bankovní ústav.

Matka prý pečuje o dítě a nemusí se finančně podílet, takže když táta platí dva tisíce, je jí to málo, že by měla přispět taky dvěma tisíci považuje za nehorázné.

Ona se přece stará. To je ale její mateřská povinnost a že neumožní se starat také otci by ji nemělo omlouvat.

Kdyby byla možnost, aby si dítě, o kterém tvrdí, že ho nemůže uživit vzal otec,   tak by si to vydírání rozmyslela, nebo by se poznalo, do jaké míry je to žena matka, nebo jen vyděračka, která má dítě na peníze.

Chybí zákon, že dítě má právo jít kdykoliv k druhému rodiči, nebo jeho rodině, nejen  nějaké návštěvní hodiny, to by mělo být minimum, bez toho, že by mu matka vyhrožovala, že ho nebude mít ráda a pod

( V našich poměrech je běžné u malých dětí, že si vylévá zlost bitím,   dítě ani neví, co provedlo, ale brzy si to dá do souvislosti a otce se bojí, protože máma je pak na něj zlá. )

Zákon bití dětí dovoluje. KoA3n

 
05.03.2013 13:50 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Vaše názory jsou místama trochu mimo.

Matka nemůže svěřit dítě jen tak někomu, pokud se to otci nebude líbit a podá kvůli tomu žalobu na matku klidně to matce zakážou a když se matka brání, že musela být dýl v práci a jiné hlídání nemá tak ji klidně nařídí aby si do měsíce našla "vyhovující" práci nebo ji děti seberou a nikdo neřekl otci: matka musí být v práci postarej se Ty!  

Když otec "ukradne" matce dítě z hracího koutku v OD přivolaná policie matce oznámí, že dítě není v nebezpečí ptz si ji vzal jen otec a at si po víkendu dojdu na Mag. města stěžovat na socku

Myšlenka, že když dá otec na dítě dva tisíce se matka už nepodílí je taky dost zcestná ptz z toho náklady dítěte nepokreje i kdyby chtěla, takže se matka podílet tak jako tak musí. Že se stará je sice její povinnost, ale stejně tak je to povinnost i otce! Ono se taky musí přihlížet na to, že matka musí jít na neschopenku s nemocným dítětem a jen jí se o to sníží výplata, matka si musí brát volno aby šla s dítětem k doktorovi a pod. a zase je to matka, kdo musí zařídit hlídání na všechny prázdniny a svátky, matka musí platit náklady na bydlení i za děti a ne jen za sebe… a takého je ještě spousta.

To je hezké, že by měl být zákon na to, že když si dítě vzpomene tak jde k druhému rodiči ptz u prvního se mu už nelíbí. Matka bude po dítěti chtít aby se učilo, aby si po sobě ukízelo, aby vyneslo koš, aby chodilo včas spát…dítě se "urazí" a půjde k tatínkovi ptz tam nic dělat nemusí a z jeho pohledu se tam má líp, bude kašlat na školu, žádná zodpovědnost, žádné povinnosti a. to z něho vyroste supr rozmezlenej a blbej spratek

No nad některýma věcma se musí přemýšlet z obou stran a taky nad následky.

 
19.11.2012 21:57 Uživatel: veverka
Věk:  30

Město:Praha

1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Moc moc děkuju za obsáhlou odpověď happy

Jak jsem viděla, že přibyla odpověď od Tebe, věděla jsem, že to bude odpověď znalého happy

 
24.11.2012 20:16 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Nemáš zač, veverko, rádo se stalo. Já jen vypíchla to, co znám nejvíc z vlastní zkušenosti. Jinak souhlasím i s tím, co psaly holky přede mnou - potrestání člověka bránícího majetek před zlodějem, půjčka bez souhlasu druhého manžela - to jsou taky věci, které by takhle podle mě fungovat neměly.

 
23.11.2012 01:41 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Je jich více. Stačí sledovat televizi a různé publicistické pořady.

 
04.12.2012 20:17 Uživatel: Barča
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Další taková "perlička" je, že pokud dojde k tresnému činu u člověka nesvéprávného, nebo momentálně nepříčetného, pak nenásleduje trest, ale když se stane to, co v tomto článku, pak se věc řeší bez pardonu. Kde je nějaká morálka a soudnost?

 
17.04.2013 13:52 Uživatel: Barča
Téma: Špatně upravená právní oblast
Text uživatele: 

Další právní klička, z mého pohledu ale pořádný paskvil je tzv. tichý souhlas. Stačí nemít čas si něco pořádně přečíst, nebo přehlédnout, neporozumět a platíte a platíte.

Pokud je formálně splněna informační povinnost, třeba dopisem, běží lhůta pro tichý souhlas. Ten spočívá v tom, že klient nemusí nové podmínky jít někam potvrdit a podepsat, ale pokud se sám neozve, že s nimi výslovně nesouhlasí, má se po měsíci za to, že automaticky souhlasil.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Špatně upravená právní oblast
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 15610
Počet odpovědí celkem: 170742
Počet registrovaných: 4609 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejkomentovanější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny