Bezplatná právní poradna online

Téma: Bezdůvodná výpověď od zaměstnavatele - jak se bránit

17.04.2011 12:15
Uživatel: Lýdie64
Věk:  46
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Prosím o radu,jakou výpověď mám a mohu podepsat.Marodím od listopadu 2010 z důvodu psychického zdeptání od šéfové.Žádala jsem o jeden den dovolené ze zdravotních důvodů a šéfová mě začala ponižovat a urážet před zákazníky a při tom mi dala výpověď.Nejsem si vědoma ,že bych něco provedla,když bylo potřeba chodila jsem navíc do práce a měla jsem ještě dost staré dovolené.Začala jsem studovat dálkově střední školu a myslím si,že vše nepatrně tím to vše začalo.Šéfová byla proti,ale já nepožadovala volno kvůli škole.První výpověď mi ještě zaslala v prosinci 2010,ale já jí nepřijala.Většinou dává dohodu bez udání důvodů.Mám sice nastoupit na sezónní práci od května,ale výpovědí si nechci uškodit na financích,kdyby náhodou něco nevyšlo.Mám 11letého syna,jsem sama a ani při tom marodění to není růžový.Moje místo bylo okamžitě obsazeno.Děkuji za radu,jak si počít při výpovědi.Lýdie

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.04.2011 12:38 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Bezdůvodná výpověď od zaměstnavatele - jak se bránit
Text uživatele: 

Zaměstnanec nemůže dostat výpověď v pracovní neschopnosti. Neučinila jste nic, co by bylo možné specifikovat jako hrubé porušení pracovních povinností (nebo chcete-li postaru hrubé porušení pracovní kázně) a proto je výpověď neoprávněná.

Výpověď můžete dostat jen z důvodů uvedených v zákoníku práce (trošku jiné je to u výpovědi ve zkušební době).

Co se týče dohody o ukončení pracovního poměru, je to DOHODA - pokud s tím nesouhlasíte, nedohodli jste se a dohodu v žádném případě nepodepisujte a nenechte si to líbit.

Upozorněte inspekci úřadu práce a podejte k soudu žalobu pro neplatnost výpovědi. 

Pokud chcete radu opravdovéoh právníka (já nejsem právník), pošlete dotaz do bezplatné právní poradny online.

 
17.04.2011 13:29 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Bezdůvodná výpověď od zaměstnavatele - jak se bránit
Text uživatele: 

Vše podstatné již napsal Avatárek. Dohoda je smluvní akt na kterém se dohodli všichni zúčastnění. Protože s tím nesouhlasíš, tak dohoda nepřichází v úvahu. Rovněž nelze ukončit pracovní poměr zaměstnanci v neschopnosti - pokud se nejedná o zkušební lhůtu.

Jednostranně může zaměstnavatel ukončit pracovní poměr zaměstnance po zkušební lhůtě pouze výpovědí, ve které musí uvést důvod výpovědi a to až po ukončení pracovní neschopnosti. Není nutné, aby zaměstnanec po dobu výpovědní lhůty chodil do práce, pokud to zaměstnavatel požaduje, ale musí zaměstnanci vyplatit mzdu jako by pracoval, čili odstupné za výpovědní lhůtu. Vše by mělo být ve výpovědi sepsáno.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bezdůvodná výpověď od zaměstnavatele - jak se bránit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny