Bezplatná právní poradna online

Téma: Jak přimět zaměstnavatele aby mi vyplatil dlužnou mzdu

18.07.2011 15:27
Uživatel: Jitka
Věk:  36
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,když dám zaměstnavateli  okamžitou výpovědˇ( pro nevyplácení  mzdy)jakým způsobem mám zaměstnavatele přinutit,aby mi ty dlužné peníze vyplatil?A mám se jít nahlásit na Úřad práce,jsem ale zaměstnaná od 1.října,takže nemám nárok na podporu,anebo jestli můžu zůstat se synem do jeho 7 let doma-žena v domácnosti a kam se v tomto případě mám jít nahlásit.Děkuji za odpovědˇ. 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.07.2011 20:14 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Jak přimět zaměstnavatele aby mi vyplatil dlužnou mzdu
Text uživatele: 

Dobrý den Jitko,

jak už jsem napsala v odpovědi na Váš předchozí dotaz, s okamžitým zrušením pracovního poměru bych počkala do sprna, zaměstnavatel Vám totiž mzdu může vyplatit ještě do konce července. Pokud jde o vymáhání mzdy, budete se muset obrátit na soud. Pokud víte o dalších lidech, kterým zaměstnavatel neplatil mzdy, můžete zvážit podání návrhu na zahájení insolvenčního řízení. Na úřadě práce se určitě nahlaste. Pokud nemáte během uplynulých tří let odpracováno alespoň 12 měsíců, ale kratší dobu, budete mít nárok alespoň na minimální podporu, která je vyplácena ve výši cca 3.500,- Kč (první dva měsíce). Navíc během evidence na úřadě práce za Vás stát hradí zdravotní pojištění a odba evidence na ÚP se Vám započítává do tzv. náhradní doby pojištění rozhodné pro nárok na důchod.

 
19.07.2011 12:01 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
Na příjmu
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak přimět zaměstnavatele aby mi vyplatil dlužnou mzdu
Text uživatele: 

Můžete požádat o pomoci inspekci práce při místně příslušném úřadu práce. V krajním případě, pokud by zaměstnavatel otálel s výplatou, na kterou máte nárok, můžete věc řešit soudním vymáháním dlužné mzdy. Ostatní dotazy viz "socialni_pracovnice".

 
03.09.2012 17:30 Uživatel: eumedon
Věk:  52
Téma: Jak přimět zaměstnavatele aby mi vyplatil dlužnou mzdu
Text uživatele: 

V případě mé manželky byl zaměstnavatel ve skluzu s výplatou mzdy 3 měsíce po splatnosti (mzda je splatná do konce měsíce následujícího po měsíci, kdy byla práce vykonána) a v podstatě jsme nevěděli, kdy přinese další výplastu: Kdo dřív přijde, ten dřív mele, zaměstnanci museli mzdu loudit a pomalu se o ni prát apod.

Takže: Manželka měla CV a požadavek o zaměstnání úplně všude v okolí a počkali jsme, až ji osloví jiný zaměstnavatel. Ten chtěl, aby nastoupila skoro ihned. Sepsali jsme okamžité zrušení pracovního poměru, jako důvod jsme uvedli mzdy za 2 měsíce, ve kterých prodlení překročilo 15. den po splatnosti (a "stáří" tohoto důvodu - resp. doba, po kterou o tomto důvodu manželka věděla -  nepřekročilo 2 měsíce) v několika kopiích, přibrali jsme svědka,  zaměstnavateli 2 kopie (chtěl 2. tak jsme mu dali 2) doručili proti potvrzení o doručení na 3. kopii. Peníze najednou byly okamžitě k výplatě a dohlédl jsem, aby manželka před potpisem o převzetí také napsala datum, kdy peníze přijala - DŮLEŽITÉ - NEZNIČIT DŮKAZ!!!

A byla volná a nastoupila do nového zaměstnání.

 
03.09.2012 17:33 Uživatel: eumedon
Věk:  52
Téma: Jak přimět zaměstnavatele aby mi vyplatil dlužnou mzdu
Text uživatele: 

Pokud by peníze za zbývající dobu + náhradu mzdy za 2 měsíce zaměstnavatel nevyplatil, nezbylo by, než ho k tomu přinutit soudem Žalobou o proplacení dlužné mzdy a náhrady mzdy, pokud by ho k tomu nepřinutil ani rozsudek, tak exekucí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak přimět zaměstnavatele aby mi vyplatil dlužnou mzdu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 8
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 15599
Počet odpovědí celkem: 170672
Počet registrovaných: 4605 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejkomentovanější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny