Bezplatná právní poradna online

Téma: Pracovní zařazení - ve smlouvě mám strojník, ale jsem operátor

06.11.2011 18:57
Uživatel: Rozka
Věk:  58
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Pracuji v kanceláři, obsluhuji provozní linku  2 počítači. Zařízení je tedy bezobslužené. Pro kontrolu tohoto provozu mám k tomu kamerový systém. Dále k mé práci mám další počítač pro kancelářské práce (evidence, zápisy). A pak ještě mám 2 počítače pro obsluhu 2 různých zařízení. Pracovní smlouvu a platový výměr mám jako strojník prov. zařízení. V kanceláři mohu chodit v bílém plášti a jako strojník mi připadá jako špatné zařazení. Podle mne jsem operátor, ev. velinářka. Mohu se někde bránit proti špatnému zařazení? Jako strojník jsem tedy i v nižší plat. třídě. Díky za odpověď.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.11.2011 21:27 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Pracovní zařazení - ve smlouvě mám strojník, ale jsem operátor
Text uživatele: 

Vzhledem k tomu, že druh práce (pracovní zařazení) je vedle místa výkonu práce a data nástupu do práce jednou z nezbytných náležitostí pracovní smlouvy, je možné jej změnit pouze se souhlasem obou stran, tedy zaměstnance i zaměstnavatele. Důležité je také to, zda máte obsah Vámi vykonávané práce ve Vaší pracovní smlouvě nějak blíže popsán (vyjmenované konkrétní činnosti, které do této práce spadají) nebo zda jste obdržela samostatný popis pracovní náplně. Ten musí být písemný a zaměstnavatel by ho měl zaměstnanci předat do jednoho měsíce od nástupu do práce. Tato povinnost ale platí pouze tehdy, pokud samotná pracovní smlouva bližší vymezení vykonávané práce neobsahuje. Takže pokud máte pracovní náplň vymezenou přímo v pracovní smlouvě nebo v samostatném dokumentu a máte pocit, že činnost, kterou v současné době vykonáváte, této náplni neodpovídá, můžete se se zaměstnavatelem pokusit dohodnout na změně pracovní náplně. Ale pokud zaměstnavatel nebude souhlasit, nejspíš s tím moc nenaděláte, s tímhle Vám totiž příliš neporadí nejspíš ani na Inspektorátě práce.

 
06.11.2011 21:44 Uživatel: Rozka
Věk:  58
0-100
Téma: Pracovní zařazení - ve smlouvě mám strojník, ale jsem operátor
Text uživatele: 

Díky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pracovní zařazení - ve smlouvě mám strojník, ale jsem operátor
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny