Bezplatná právní poradna online

Téma: Výpověď dohodou při přestěhování firmy

03.05.2011 11:43
Uživatel: Michaela
Věk:  31
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den, můj případ je trochu zamotaný. Pracovala jsem ve firmě nedaleko svého bydliště. Pak jsem šla na MD dovolenou, ale mezi tím byla uzavřena naše pobočka. Nyní se mám vrátit do tohoto zaměstnání, kde mám smlouvu na neurčito - ale další pobočka je od nás vzdálena 70 km a tak je jasné, že tam dojíždět nemohu. Pokud ale podepíši, co bude, až přijdu na pracovní úřad? Z čeho mi bude vypočítána podpora v nezaměstnanosti? Četla jsem totiž, že nyní, pokud člověk odejde ze zaměstnání po dohodě, je mu snížena podpora.
A další můj problém - jsem poživatelkou částečného invalidního důchodu a v zimě jsem upadla tak nešťastně, že mám opět velké bolesti a chodím s fr. holemi. Rodina mi říká, že pokud jsem stále zaměstnaná, měla bych nastoupit do pracovní neschopnosti a počkat, až na tom budu zdravotně klépa a až pak si najít pro mě vhodné zaměstnání.  Jsem z toho velmi zmatená a nevím, co dál. Děkuji, s pozdravem Michaela S.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.05.2011 12:01 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Výpověď dohodou při přestěhování firmy
Text uživatele: 

Dovolím si Vám odpovědět na první část dotazu: na výpověď dohodou nepřistupujte. Pokud máte v pracovní smlouvě, že máte místo výkonu práce ve Vašem městě, nemůže Váš zaměstnavatel nutit, abyste jezdila 70 km daleko. Toto je velmi častý dotaz v bezplatné právní poradně online, kde se stejná věc již opakovaně řešila. V současné chvíli máte právo na odstupné a na Úřadě práce na Vás budou pohlížet jinak, než když podepíšete výpověď dohodou.

Pokud byste podepsala dohodu bez odstupného, na odstupné byste již nárok neměla. Existuje i výpověď dohodou s odstupným, ale ani to Vás moc v očích ÚP nevylepší.

Dohoda je "dohodnutí se na něčem" oběma stranami. Vy s výpovědí nesouhlasíte. Tak není důvod dohodu podepisovat. 

PS: nejsem právník.

 
04.05.2011 00:40 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Výpověď dohodou při přestěhování firmy
Text uživatele: 

K výpovědi je to přesně tak jak píše Avatárek. Tvé pracovní místo stěhováním zaniklo a tudíž máš dostat výpověď z důvodu nadbytečnosti a také odstupné.

K nemoci...pokud máš právo být na neschopnosti, tak je rozhodně na místě na neschopenku jít a pracovní poměr pak bude z důvodu nadbytečnosti ukončen až po ukončení pracovní neschopnosti.

 
04.05.2011 10:42 Uživatel: Michaela
Věk:  31
Téma: Výpověď dohodou při přestěhování firmy
Text uživatele: 

Velmi Vám děkuji za oídpovědi. Při podrobném prostudování své pracovní smlouvy jsem zjistila, že zaměstnavatel si nás zaměstnance pojistil - malým písmem je tam dodatek, že práci budeme vykonávat na naší pobočce nebo v hlavním sídle firmy ... tudíž mi nezbyde nic jiného, než výpověď dohodou. 
Ještě jednou děkuji za váš čas, s pozdravem Michaela. 

 
04.05.2011 16:42 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Výpověď dohodou při přestěhování firmy
Text uživatele: 

Neukvapuj se a nech prostudovat smlouvu někým kdo se v tom vyzná. Zřejmě je to tak jak píšeš, ale....na dohodu je "čas vždycky".

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výpověď dohodou při přestěhování firmy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny