Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?

28.03.2014 08:44
Uživatel: bobule
Věk:  14

Město: olomouc

Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj, je mi 14 let a za dva měsíce mi bude 15 let. Příteli jsme slibila a já také chci, aby jsem si nechala předepsat antikoncepci u svojí gynekoložky, ale zajímá mě, jestli mi ji napíše bez toho, aniž by se to dozvěděla moje máma. Jako jestli mi ji předepíše v 15 letech nebo jestli je tam nějaka věková hranice.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2404x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Předpis antikocepce 15 roku věku bez zákoného zastupce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.03.2014 11:24 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Text uživatele: 

Musí se mnou jít rodiče?  

V současné době je tohle téma hrozně nejasné. Dřív nebyl žádný problém, aby jsi po patnáctém roce života sama vyrazila na gynekologii bez rodičovského doprovodu. Nedávno ale vyšla v platnost nová zdravotnická reforma, ve které je uvedeno, že do 18ti let tě musí doprovázet rodiče.

http://proslecny.cz/krok-za-krokem-poprve-na-gynekologii/

Možná zkus na gynekologii předem sama zavolat a zeptat se.

 
28.03.2014 11:48 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Text uživatele: 

Jestli Tě má Tvůj přítel opravdu rád, tak si koupí kondom na zkombinuje s přerušovanou souloží. Ono je hodně pohodlné nechat vše na děvčeti.

 
29.03.2014 09:12 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Text uživatele: 

Souhlasím, dříve HA nebyla tak rozšířená a šlo to. Je opravdu strašně pohodlné nacpat se pilulema, ale tady by ruku k dílu hoch mohl  přiložit. Přesně jak psala Barča.  

Navíc, pilulky musíš brát přesně a pravidelně, pokud nejsi extra zodpovědná, snadno na něakou zapomeneš. Kdežto kondom se zapomenout nedá.  

 
14.07.2014 16:24 Uživatel: CaSh
Věk:  19
Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Text uživatele: 

Spoléhat se na kondom, který může prasknout?? NE!! Za celý život  mi praskly tak dva nebo tři, (naštěstí už  v době kdy jsem brala i prášky a neotěhotněla jsem) ale stejně - proč riskovat?

Navíc, pokud máš jednoho kluka, kterého miluješ, pak mi přijde nesmysl pořád si to kazit kondomama a neustále si dávat pozor, něčeho se bát… Jak si to pak máte užít? - Pokud ovšem vůbec můžeš brát prášky. Doporučuju nechat si udělat nejdřív krevní test na srážlivost krve. Souhlasím s paní, která Ti doporučila tam zavolat a zeptat se. Pokud to nepůjde, zeptej se, jestli to nestačí od nějaké jiné dospělé osoby. Přinejhorším o tom s mámou zkus promluvit a poprosit jí. A pokud třeba trpíš problémy ohledně menstruace, jako je nepravidelnost, bolesti břicha, hlavy, stres… Zmiň i tohle, protože antikoncepce tyto problémy může pomoci vyřešit, nebo aspoň zmírnit. I u moralističtější máma máš pak tedy i vyšší šanci, že s tím bude souhlasit.  Spousta holek bere antikoncepci kvůli těmhle věcem, ikdyž třeba ještě sex mít ani nechtějí.

A to co tu píší o tom, že by se taky mohl činit. Propč by se činil kluk, když se holka může činit mnohem účelněji. On zas jednou na oplátku bude kmitat po baráku, až v ten pravý čas budou čekat jejich plánované dítě Ona mu bude mačkat ruku u porodu. Do té doby jí to může vynahradit i milionem maličkostí. Pozvat ji občas na něco, nebo jí prostě nýst těžkou tašku. Být tu pro ní.

Nenapadlo by tě jakou blbinou se vůbec dá otěhotnet. Kluk si ani nevšimne nebo si neuvědomí že se dotkl spermatu, s dobrým úmyslem ti ještě dovnitř strčí prst a bohatě to stačí abys byla těhotná. Opravdu s ostatními nesouhlasím.

 

Jinak co tu píšete o tom braní prášků. Ano, taky jsem si musela zezačátku zvykat, že si každej den musim vzít prášek. Vyřešila jsem to tím, že jsem si na každý den na tu samou hodinu dala budíka. V mým telefonu ta možnost je. Stačí to zadat jednou a už na to nemusíte myslet. Do názvu ktem napsala Antina! , vážně, tak si to pamatuju. Časem si zvykne a už nezapomene. Já si pomohla ještě tím, že to bylo vždycky před spaním. Většinou chodím spát kolem 11, takže to bylo i pravidelné

 

 
14.07.2014 16:31 Uživatel: CaSh
Věk:  19
Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Text uživatele: 

Kondomy jsem neměla kvůli tomu, že bych antikoncepci nevěřila, ta mě nezklamala ani v delším vztahu bez kondomu. Jen jsem mezi vztahy měla takové postelové kamarády a používat i kondom mi přišlo rozumný jednoduše proto, že nemám jednoho stálého partnera

Doporučuju na antikoncepci rozhodně nešetřit a koupit si opravdu kvalitní. Já jí mám. A možná to je docela výhra v loterii a možná je to prostě o tom že je kvalitní, ale mám první a poslední a jsem spokojená. Znám holky které prášků vystřídaly vícero. Z jedněch tloustly, z druhých měly akné, ze třetích zvracely. Chci Tě upozornit, že i tímhle si možná projdeš. A le jednou najdeš tu pravou a podle mě to za to stojí. Máš pravidelné měsíčky, méně problémů, větší poprsí, čistou pleť. A můžeš si užívat vášně se svým milovaným, aniž by ses musela něčeho bát

 
16.06.2015 13:59 Uživatel: Tiny
Věk:  26
Téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Text uživatele: 

K poslednímu příspěvku: "Máš pravidelné měsíčky, méně problémů, větší poprsí, čistou pleť. A můžeš si užívat vášně se svým milovaným, aniž by ses musela něčeho bát." Přesně takhle jsem to vnímala i já, když jsem brala antikoncepci. Čistá pleť, pohodlí, sem ta nějaká ta tabletka na zázrak. Protože jsem hodně zodpovědná, používali jsme kondom i při práškách, byť mám 9 let stálého partnera. Musím podotknout, že nikdy nepraskl. Každopádně, teď po devíti letech jsem prášky vysadila a nestačím se divit. Teprve se ukazuje, co to bylo za sračky a co se s tělem děje, když se snaží dát do pořádku. Každopádně ale rozumím tomu, že mladé holky to chtějí mít pohodlné, kluci jsou nespolehliví a taky by děvčata mohly přijít o zdravý rozum.

 

K tvému dotazu. Pokud máš stálého partnera a cítíš se být dost dospělá na to mít s ním pohlavní styk, pak bys mohla být aspoň trošku dospělá a mámě se o tom svěřit. Možná půjde s tebou, možná ti poradí a možná si popovídáte a najdou se i jiné možnosti.   Předpokládám, že v 15 letech (soudě podle svých začátků) se nebude jednat tak moc o sexuální život (s určitou četností a pravidelností), ale spíše o příležitostný styk, když vaši nebudou doma, nebo budete na výletě a podobně. myslím, že v tom případě je zbytečné, abys brala prášky každý den a zatěžovala svůj organizmus. Jsou to opravdu veliké svinstva. Můžete zkombinovat kondomy s antikoncepční pěnou/gelem co se prodává v lékárně (případně na netu).

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Minimální věk pro předpis hormonální antikoncepce, musí o tom vědět rodiče?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Sperma v kalhotkách 2 1156x
Vzala jsem antikoncepci o 3 hodiny později než jindy - vliv na účinnost 2 1215x
Hnědý gynekologický výtok - může za to nová HA, hormonální antikoncepce? 1 1003x
Sex a hormonální antikoncepce - může žena otěhotnět? 4 1475x
Zapomněla jsem si vzit pilulku antikoncepce, jaká je pravděpodobnost otěhotnění 3 1335x
Vynechaná tableta antikoncepce a sex - hrozí těhotenství, vliv na cyklus 3 1435x
Budu táta? 3 1588x
Otěhotnění při braní antikoncepce - pravděpodobnost, může se to stát? 5 1952x
Sex po menstruaci ? 3 2040x
Kondomy bez benzokainu - existují nějaké? 7 2299x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny