Téma: Dcera chce jít na vysokou školu, ale moc dobře se neučí

05.02.2011 14:51
Uživatel: Mamča
Věk:  41
Odpovědí na téma: 3
Text:  Pěkný den, mám starosti s dcerou, která je letos v maturitním ročníku na gymnáziu a chce studovat podle mě dost těžké obory (medicínu nebo farmaci). Nebráním jí, je to její rozhodnutí, ale mám trochu strach, že to nebude zvládat....i přesto, že přírodní vědy ji opravdu moc baví, stále si hledá nějaké nové inforamce na netu, čte odborné knížky a tak, tak přesto ve škole nepatří mezi jedničkáře...vyznamenání nemá, z biologie, chemie a fyziky měla vždycky dvojky, ostatní předměty trojky...nevím, možná je to moje utkvělá představa, že se na tyhle obory hlásí většinou lidi s hodně dobrým průměrem, a snad za známky dostávají i nějaké body u přijímaček.
Navíc když vidím, co se dnes v tom zdravotnictví děje, tak se dceři i docela divím, že do toho má chuť jít...v tom případě bych možná i radši kdyby šla na tu farmacii než na medicínu, ale taky to asi nebude lehká škola....mrzí mě, že do těhle oborů vůbec nevidím, nevím, jestli musí mít člověk nějaký extra vlohy pro studium těchto oborů (sama mám vzdělání bohužel naprosto jiného směru) a jestli má šanci uplatnit se tam s průměrnýma známkama. Má s tím někdo zkušenosti?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.02.2011 16:01 Uživatel: janas
Věk:  22
Téma: Dcera chce jít na vysokou školu, ale moc dobře se neučí
Text uživatele: Medicínu ani podobný směr nestuduji, tak snad nebude vadit, že se k tomu vyjádřím. Sama také chodím na VŠ a troufám si říci, že studiem procházím celkem úspěšně a bez větších kotrmelců. Když jsem chodila na gymnázium, tak jsem zrovna mezi premianty třídy také nepatřila (dokonce jsem mívala na vysvědčení i čtyřku z francouzštiny). Na VŠ však studuji obor, který mě baví, zajímá, a učení je hned o ničem jiném. Myslím, že známky ze střední školy zase tolik nevypovídají o tom, jak se kdo na VŠ uchytí. Ne každému vyhovuje styl, jakým probíhá výuka na gymnáziu, ne každému zase vyhovuje styl výuky na VŠ. Pokud se dcera o tuto oblast zajímá, myslím, že by byla škoda to nezkusit. Třeba budete obě dvě příjemně překvapené, jak jí to na VŠ pěkně jde :) Dvojka z předmětů, které se týkají dalšího studia, není podle mne rozhodně žádniu překážkou, ono u některých vyučujících je někdy i nemožné dostat tu jedničku ;)

Ale otázkou je, zda tento princip lze použít i na jiný typ VŠ, to bohužel nevím.
 
05.02.2011 16:07 Uživatel: janas
Věk:  22
Téma: Dcera chce jít na vysokou školu, ale moc dobře se neučí
Text uživatele: Ještě mě k tomuto tématu napadla jedna zkušenost. Za ty čtyři roky, které jsem na škole strávila, jsem mnohdy narazila na to, že lidé, kteří měli na střední škole mnohem lepší známky než já, studium nezvládli a postupně odpadávali. Asi je důležitější to, jak se člověk umí učit, chápe látku apod. 8
 
05.02.2011 21:10 Uživatel: lenka mmt
Věk:  30
Téma: Dcera chce jít na vysokou školu, ale moc dobře se neučí
Text uživatele: Dobrý den, rozhodně dceru podpořte! Vždyť o nic nejde, vyzkouší a odejít se dá vždycky. Jestli to nezkusí, tak jí zůstane nesplněný sen a možná bude jednou litovat. Můj švagr je lékař, taky to není žádný premiant, ale obor ho moc baví a to je hlavní.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dcera chce jít na vysokou školu, ale moc dobře se neučí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 3
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174421
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny