Téma: Ekonomické lyceum a obchodní akademie - jaký je rozdíl?

23.01.2013 19:10
Uživatel: Ebena
Věk:  14
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat. Přece jenom, už se mi to všechno blíží a měla bych mít přehled. Rozhoduji se mezi dvěma školama. Ekonomické lyceum a Obchodní akademie. A hlavně bych chtěla vědět, jaký je mezi těmi školami rozdíl. A co na obou vystuduji. Čili jaký zaměstnaní, bych pak dělala.  
Na ekonomice, je asi hlavní předmět ekonomika. A na obchodce? Taky ekonomika? Přece jenom jsou to podobné školy. Ale hlavně potřebuji vědět.
1. Která škola je lepší?
2. Jaké můžu mít zaměstnaní, když vystuduju Ekonomku?
3. jaké můžu mít zaměstnání, když vystuduju Obchodku?
 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4760x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jakou zvolit střední školu.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.01.2013 20:26 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Ekonomické lyceum a obchodní akademie - jaký je rozdíl?
Text uživatele: 

Předpokládám, že se rozhoduješ mezi konkrétním ekonomickým lyceem a konkrétní obchodní akademií - při rozhodování je potřeba vycházet z toho, co daná škola nabízí - tedy z toho, jak vypadá nabídka předmětů, které předměty jsou povinné, co si můžeš zvolit, jakým směrem se můžeš specializovat…

Ptáš se, která škola je lepší - ale co pro Tebe znamená lepší? Je lepší ta, která ti umožní snadněji prolézt k maturitě, nebo ta, na které budeš muset víc dřít, ale současně se víc naučíš? Nebo je pro Tebe tohle měřítko úplně v něčem jiném? Obor, který si vybereš, by tě měl hlavně bavit. Myslím, že ekonomické lyceum i obchodní akademie jsou podobně zaměřené, s podobnými možnostmi uplatnění - referenti, účetní, ekonomové, manažeři - ale obě spíše předpokládají další studium - na vysoké nebo vyšší odborné škole. Takže doporučuji prostudovat nabídky konkrétních škol a rozhodnout se podle toho, co ti bude bližší a kde budeš mít větší možnosti ovlivňovat to, co se budeš učit (volit předměty) a specializovat se.

 
23.01.2013 21:07 Uživatel: Ebena
Věk:  14
Téma: Ekonomické lyceum a obchodní akademie - jaký je rozdíl?
Text uživatele: 

Ano, vybírám mezi konkrétními školy. Ale nechce se mi to tu zveřejňovat.  

 
23.01.2013 22:44 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Ekonomické lyceum a obchodní akademie - jaký je rozdíl?
Text uživatele: 

Když máš na mysli konkrétní školy je třeba si tam opravdu zajít, podívat se, poptat se. Dobré je kouknout po výbavě (jestli mají v rámci rámce nové učebny a třeba pořítače a budeš mít možnost se učit s novými programy a ne pracovat v DOSu…), jaká je atmosféra (zažila jsem ve škole šikanu-i vůči sobě i na další škole vůči kamarádovi a učitelé s tím nic nechtěli dělat) a třeba se i poptat studentů. Určitě bych se zeptala v tom konrkétním městě co se o škole povídá a jaké mají studenti uplatnění.

   A jinak - lycea jsou většinou prestižnější. Tedy nemusí to tak zákonitě být (moje SOŠ byla nakonec mnohem lepší než proslulý 8-letý gympl, ze kterého jsem díkybohu utekla včas), ale lidé na to koukají jinak když studuješ lyceum a "obchodku". Ale nakonec je to asi jedno - většina specializací na středních předpokládá rozšíření znalostí na VŠ. A to už je pak na Tobě jestli chceš, jak už bylo zmíněno, jen prolézt k maturitě nebo se vzdělávat kvůli sobě.

   Tak hodně štěstí při výběru

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Ekonomické lyceum a obchodní akademie - jaký je rozdíl?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny