Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou

06.02.2014 15:38
Uživatel: Lekinka
Věk:  29

Město: Praha

Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý den.

Jesle, do kterých jsem chtěla malého přihlásit už nové děti brát nebudou a tak jsem znova tam kde před pár měsíci. Vůbec nevím, kam s ním.

Máte někdo zkušenosti s jesličkama v Praze? Ideálně Praha Východ, ale není to podmínkou, pokud budou dobré, můžeme po Praze dojíždět. Na internetu jsem našla pár, co vypadají celkem OK, ale to  na internetu skoro všechno, že? Proto hledám raději osobní zkušenosti a doporučení.

Díky moc, Lekinka.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1943x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Hledáme jesle, poradíte?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.02.2014 18:11 Uživatel: Perka
Věk:  29

Město:Praha

Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

Ahoj.

 

na Praze-Východ toho asi moc není, jediné lepší které znám, kam dávala dítě kamarádka a byla spokojená je tohle: http://www.pro-jesle.cz/nad-babim-dolem, většinou berou méně dětí, mají kvalifikovaný personál, takže žádné studentky, co je zajímají jen peníze místo dětí a poskytují hromadu služeb - logopedické a všemožné zvířátkové terapie. Jestli chceš, tak se na to mrkni, přišlo mi to celkem fajn, ale je to soukromá společnost, takže to bude asi stát nějaké penízky.

 
07.02.2014 18:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

Tak toho jsem se přesně bál. Že sem někdo jeden den (zřejmě z práce) hodí dotaz a druhý den někdo (zřejmě stejný člověk, jen doma z jiné IP)   vloží odkaz na soukromou školku. Jako kdyby to (skrytá reklama) tu už tolikrát nebylo. A Vy napíšete, že néé, že nejste ze školky, že jen píšete svou zkušenost alt

 
07.02.2014 18:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

Tak to mají docela smolíka, protože tohle už tady bylo snad tisíckrát.    

 
07.02.2014 19:00 Uživatel: Perka
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

Správný odkaz je teda http://www.projesle.cz/nad-babim-dolem

 

No, bylo by lehce trapné být z té školky a nepamatovat si vlastní webovky   Ale máte pravdu, že se to děje často. Problém je, že to tak mají prohlížeče nastavené. Nejsou zpětné odkazy, není odkaz v Googlu

Náhodou pracuju v SEO, tak o tom trochu vím, a ráda odkazem podpořím podnik, který se mi líbí

 

A mám takový pocit, že na serveru, který z poloviny mých slov udělá reklamu, by ani opravdová skrytá reklama nebyla zase až tolik na  škodu, horší už to být nemůže

 

P.

 
08.02.2014 15:02 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

To, že někdo a věnuje se SEO opatimalizaci mi ukazuje na jasný účel. Pardon. Webová adresa je OK, jen tam byla navíc čárka a nic to neznačí.

Pochopte, že není běžné u tak malého webu jako jsou MojeStarosti.cz, aby někdo jeden den položil dotaz a druhý den náhodou někdo znal odpověď na poměrně specifický dotaz. To tak prostě nefunguje. Weby dělám už od roku 2000 a vím přesně jak to funguje. alt

Vaše plovoucí IP adresa je taky náhoda, že? alt

Promiňte, myslím si své. Je tu 11.551 témat a bylo tu bylo asi 1000 pokusů o vložení reklamy, PR články, SEO building, je to pořád dokola.

Opravdu budu velmi rád, když odkaz na soukromou školku budete vkládat do jiného webu a tak nebudete znevýhodňovat jiné, třeba také kvalitní soukromé školky.

 

A nejsme server, jsme web. Server je počítač zajišťující non-stop přístup k datům (lokálním třeba ve firmě nebo veřejným na internet) alt Už jsem tu psal, že bych strašně rád server vlastnil, akorát nevím jestli bych ho využil a taky jestli bych ho uživil, protože jde o dost drahou záležitost (server sám o sobě je levný, ale jeho připojení k síti, provoz a údržba jsou finančně nákladné).

 
26.01.2016 10:48 Uživatel: Mgr. Václav Hampl
Věk:  33

Město:Praha

Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

Dobrý den, jesle ProJesle jsou "naším dítětem"

Nyní jsem narazil na tuto diskuzi. Mohu Vás ubezpečit, že jsme odkaz, navíc chybný nevkládali.  

 

Děkuji za pochopení a jsem rád, že toto téma zaujalo.  

 

Od roku 2014 se ale mnohé změnilo.

 

V současné době vzniká mnoho nových jesliček, školiček, klubů, center atd. , která nabízejí péči pro děti do 3 let, to znamená, že nabízejí službu jeslového typu, nebo mateřské školky. V horším případě obojí ve společném prostoru.  

Tato zařízení bohužel většinou nesplňují požadavky na provozování jeslí = zařízení v režimu celodenní docházky, tzn. že se neřídí především dodržováním hygienických norem (počet m2/dítě, počet toalet a umyvadel, velikost zahrady s ohledem na kapacitu zařízení), bezpečnostních parametrů (kdy provoz jeslí není schválen hasiči, není v provozovně přítomnost hasicích přístrojů, na oknech nejsou bezpečnostní folie proti vysypání skla na dítě v případě nehody, nebo se vyhýbají požadavkům na odborný personál a především požadavkům na zřizovatele, který nemá potřebnou odbornost.

 

 

Tento článek má za cíl nastínit dnešní situaci, jež je z velké části způsobena nekompetentností vlády ČR a laxním přístupem orgánů, jež mají dohlížet na plnění základních potřeb a bezpečnost dětí v zařízeních, ať už se jmenují miniškolička, či klubík.

 

Takové zařízení, které se vyhýbá dodržování hygienických a bezpečnostních pravidel fungující v nezkolaudované provozovně je pak lákadlem pro rodiče, protože nižší cena školkovného, která je dána tím, že s dětmi pracuje nekvalifikovaný personál, vybavení a prostory které neodpovídají potřebám dítěte daného věku, zařízení, počet toalet, nebo kámen úrazu což bývá pro realizaci školky, nebo jeslí přirozené osvětlení v pobytových místnostech, které neodpovídá hygienickým normám z důvodu malého počtu oken a přirozené větrání, které podporuje šíření nemocí. O nevhodných hračkách, podlahových krytinách bez certifikace nezávadnosti chemických látek ani nemluvě.

Samostatnou kapitolou je pak stravování. Jeden z nejhorších příkladů je dovoz stravy z restaurace „od vedle“. Stravování dětí v ranném i předškolním věku má svá pravidla, která se řídí tzv. Spotřebním košem, jež zajišťuje kvalitní a vyváženou stravu pro dítě v zařízení po celý měsíc. Rozdílný je i způsob přípravy stravy a vydávání. Na to vše ve schváleném zařízení, které je registrováno a zkolaudováno dohlíží hygiena a další orgány. Jakákoliv nákaza je hned hlášena. Na vše funguje proces a je třeba se na zařízení pro děti dívat ve všech důsledcích. Nekompetentní vláda lobovaná různými spolky zastřešující pseudo školky a hlídárny vytvořila paskvil, na který sice odborná veřejnost upozorňuje, ale bez odezvy - Dětská skupina.

 

Souhrnně lze tedy doporučit. Pokud máte snahu zajistit dítěti lepší a bezpečnou péči, pečlivě vybírejte zařízení, které využíváte, nebo chcete využít. Pěkné webové stránky a úsměv ve dveřích provozovatele nejsou tím klíčovým na co se zaměřit.

 

 

Nedejte se uchlácholit řečmi, my kolaudaci nepotřebujeme, nebo my máme výjimku od hygieny. Nic takového neexistuje. Nekompromisně vyžadujte schválení od hygieny, hasičů a kolaudační rozhodnutí. V opačném případě rychle pryč! Dále je dobré se zaměřit na dosažená vzdělání všech zaměstnanců, kteří budou o Vaše dítě pečovat. Určitě se podívejte, kolik zaměstnanců pečuje o celkový počet svěřených dětí v zařízení.

 

Takže shrnutí: Dříve, něž své dítko umístíte do zvoleného zařízení, zajímejte se:

Kdo zařízení provozuje - už z webových stránek by měl být čitelný provozovatel zařízení a jeho IČO

Zda k tomu má příslušné oprávnění a kvalifikaci - snadno zjistíte dle IČO v živnostenském rejstříku

V zařízení, které má potřebná povolení musíte najít: hasicí přístroje umístěné na viditelných místech, dětské toalety a umyvadla v dostatečném počtu.

Zajímejte se, zda má personál odpovídající kvalifikaci a zda je vždy ve směně přítomni v dostatečném počtu. Nebojte se to zkontrolovat!

Nenechte se "uklidnit" tím, když vám v zařízení řeknou, že mají na provozování od "hygieny" vyjímku - hygiena je v tomto opravdu nekompromisní a vyjímky neuděluje!

Všechny dokumenty k provozování by měly být k nahlédnutí v zařízení lépe na webu.

 

Prohlédněte si zařízení důkladně a nedejte pouze na svůj první dojem!

 

Mgr. Václav Hampl - ProJesle

 

 

 

 
24.09.2016 19:31 Uživatel: Sabo
0-100
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

mrkněte na centrum Honzík, třeba pobočka Lhotka by měla mít ještě volno

 
17.10.2016 21:08 Uživatel: Mirka
Věk:  24
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

díky za tip, vzali nás a ještě jsme dostali slevu - mají  v Honzíkovi "zaváděcí cenu". Jsi naše záchrana!!!

 
18.10.2016 22:23 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Text uživatele: 

Hm, to určitě. Reklama jako vyšitá. Osobní zkušenost by bykla lepší, než sebechvála.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Volné jesle v Praze - nedaří se nám sehnat, problém s kapacitou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny