Téma: Vždycky jsem chtěla na učňák - rodičům to vadí

25.02.2011 18:31
Uživatel: Mišule
Věk:  18
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj, můj sen byl vždycky učňák. Možná si klepete na čelo, ale to je jedno.Vím, že lidé z učňáků nemají moc peněz. Ale byl to vždy můj sen. Chtěla jsem mít obor, který by měl bavil a měla bych praxi a to všechno nemám. Mám jen svou střední a vyhlídky na vejšku, kterou chtějí rodiče. A tak se sebe ptám, kde jsem udělala chybu? Nevím, vím jen to že chodím na prestižní střední školu a nic mi to do života nedává. Vůbec nic.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.02.2011 18:53 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Vždycky jsem chtěla na učňák - rodičům to vadí
Text uživatele: 

Nic Ti nebrání v tom, aby sis dodatečně udělala rekvalifikaci či si například přibrala dálkové studium oboru, který Tě zajímá.

Díky dosaženému vzdělání máš lepší startovní pozici a pokud si ještě doplníš další obor, budeš se moci lépe uplatnit ve více oblastech.

Na co si vlastně stěžuješ?

 
25.02.2011 19:45 Uživatel: lenka mmt
Věk:  30
Téma: Vždycky jsem chtěla na učňák - rodičům to vadí
Text uživatele: 

přesně tak, jak píše Veselka, za pár let to oceníš, že máš papír ze střední a když se zadaří, tak i z vysoké. Není problém se věnovat vysněnému oboru a doplnit si vzdělání později, třeba jen nějakým kurzem, nebo rekvalifikací.

Škola tě rozvíjí, není pravda, že ti nic nedává, budeš mít širší rozhled, lepší myšlení a vůbec, buď ráda za vzdělání, kterého se ti dostává.

Já mám SŠ, ekonomku, nemám zájem v tomhle oboru pracovat, jsem rekvalifikovaná pracovnice v sociálních službách, můj sen. Starám se o důchodce, stejně tak, jako se o ně starají i kolegyně, co mají jen ZŠ a dodělaný kurz, ale přece jen je v něčem rozdíl ... Mrkající

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vždycky jsem chtěla na učňák - rodičům to vadí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny