Téma: Propadam z matematiky - nevim co delat.

21.03.2020 11:36
Uživatel: Eedx
Věk:  18
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobry den,

nebudu chodit okolo horke kase. Zkratka propadam z matematiky. Jsem na gymnaziu v septime (tj. 7. rocnik) a matematika je tenhle rok strasne tezka. Polohove ulohy, parabola, hyperbola atd. Jeden priklad klidne i na 4 stranky. A co je horsi, ze ja ji vubec nechapu. Pocitam jak to jen jde, zkousel jsem doucovani, bohuzel nic nepomohlo. Vazeny prumer mam teď 4.84. Prosim nevite co delat? Nerad bych propadl, a mam vazne obavy o to co bude dal, vzhledem k situaci jaka teď je a k tomu, ze hrozi, ze do cervna zustanou skoly zavrene. Uz jsem z toho zoufaly. Ucitelku taky nemame dvakrat prijemnou, co hur, ona neni prijemna vubec. Vsechny jenom urazi a ponizuje. Takze moje motivace neni dvakrat velka. Kdyby to aspon nebylo pul roku pred maturitou…

Za pripadne odpovedi predem dekuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.03.2020 13:39 Uživatel: B.
Věk:  33
0-100
Téma: Propadam z matematiky - nevim co delat.
Text uživatele: 

Udělala bych si komplexní studijní plán, v němž by byl zakomponovaný plán, jak zvládnout matiku. Doučování super, ale zařadila bych ho až v pozdější fázi plánu.

1) komplexní plán

Udělat si v současném domácím studiu řád. Zvolit si dejme tomu 8-10 hodin denně kdy nebudeš dělat nic jiného než školu, udělat si rozvrh podobný školnímu, a v jiné hodiny naopak školu úplně pustit.

V tomto studijním čase bych rozběhla předměty tak, aby 80% času tvořily předměty, ve kterých si silný a baví tě, 10% matika a 10% ostatní předměty, kterým je třeba nějaký čas věnovat. Myslím si, že tohle rozvržení je dost praktické, protože podle mě nemá smysl investovat příliš mnoho času do něčeho, co evidentně není Tvá parketa a naopak nezapomenout se intenzivně rozvíjet v oblastech, na kterých bude položena Tvá profesní budoucnost. Krom toho, když děláš něco, v čem vidíš výsledky odpovídající úsilí nebo ještě větší, roste sebevědomí, roste chuť do práce a tohle Ti pomůže zdolat i tu matiku.

Matiku bych pak tedy řešila POUZE v čase určeném pro matiku, a to asi v tomhle pořadí:

Napsala bych mail vyučující. Vysvětlila bych jí situaci, že matematika není má parketa, ale přesto mám snahu to nějakým způsobem zvládnout. Poprosila bych ji o shrnutí toho nejdůležitějšího z daného učiva, co považuje za základ, který bys fakt měl umět i jako trojkař/čtyřkař, zdůraznění všeho, co je potřeba naučit se zpaměti, jestli by Ti znovu mohla popsat postupy řešení úloh. Klidně bych jí i napsala, kde se konkrétně ztrácím, kde tápu, co ještě chápu, co už ne, a zeptala se, jestli by byla ochotná se mnou konzultovat řešení úloh, přestože tomu zatím vůbec nerozumím, ale chci to změnit.

Chvíli bych přemýšlela nad tím, proč to dělám. Proč se to učím, k čemu mi to bude, co by se stalo, kdybych to nedala, co by mě mohlo motivovat se do toho pustit, jaký je můj styl učení, jak to udělat, abych se do tématu dostala a začalo mě to zajímat. Chatovat si s matfyzákem? Najít si danou látku na matematických serverech? Otevřít si učebnici, poctivě s porozuměním číst výklad a poctivě řešit všechny úlohy od začátku do konce?

Pak bych teda nějakÿm způsobem začala, makala bych jen v tom čase určeném matice, ale na 100%. Pokud už bych teda měla určitý rámec od vyučující a seznámila se s tou látkou jako celkem, pak bych zauvažovala nad nějakÿm doučovàním/konzultací se spolužákem, který to dává. Ne teorii, ale řešení úloh aparátem, který bych se nadrtila zpaměti (matika o tom dost je, ať si každý klidně tvrdí opak). Na vše na co bys nemohl přijít, bych se ho zeptala, pak řešila podobné zadání až do doby, než bych toho byla schopna samostatně, dál bych komunikovala s učitelkou, co po mě kdy bude chtít a plnila bych zadané úkoly…

Podle mě to chce jen ten systém, komunikaci s učitelkou, uklidnit se, zoufalství ještě nikomu rozum nezbystřilo, a pustit se do toho soustředěně a bez rozptylování. ; ) věřím, že to zvládneš.

 
22.03.2020 11:58 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Propadam z matematiky - nevim co delat.
Text uživatele: 

Za soucasne situace, kdy jsou zavrene skoly, mas moznost, vsechno do podzimku dohnat!! Muzes dokonce zacit s opackem z prvniho rocniku, abys pochopil celou latku!!

 
22.03.2020 13:19 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Propadam z matematiky - nevim co delat.
Text uživatele: 

Oprava: precetla jsem si dnes (22.03.2020) ni zpravy - nebude to do podzimu!!

 
31.03.2020 00:33 Uživatel: Koronavirus
Věk:  89
Téma: Propadam z matematiky - nevim co delat.
Text uživatele: 

Sehnal bych si dobrou učebnici, nebo dobrého učitele, který to umí dobře vysvětlit. Dnešní učebnice nestojí za nic, ani já bych se z nich nic nenaučil ani nic nepochopil. A málokdo umí vysvětlovat.

 

Rozdělit látku na základ a rozšíření základu.

 

Měl bysis v první řadě vypsat základ, který musíš bezpodmínečně umět, a ten se začít učit.

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Propadam z matematiky - nevim co delat.
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny